tweede helft en blijft derdeklasser Duiveland sluit het seizoen in stijl af in Zierikzee Eli Wattimena is ontroostbaar Pankow opnieuw naar herkansing Bruse Boys keldert van één naar tien DFS in finale verslagen, combiteam Dreischor en Zonnemaire verrast. 02 ismtkm mpmkssmlt lopmMm 'LlQUICKWORK UITZi S PZC Maandag 9 juni 2008 29 Björn Boot treurt op het veld van Madese Boys nadat het Zierikzee wéér niet is gelukt promotie af te dwingen. foto Johan Wouters had gehoopt dat we in het eerste gen. Als je eerlijk bent: als je deze Zierikzee-CHC/Orka 1-4 (1-1). 18. Ro- hri 1-3, 74. Mark Hendriks 1-4. Scheids- rensma (beiden Zierikzee). Aantal toe- halfuur het verschil konden ma- wedstrijd verliest, heb je in de bin in't Hout 1-0, 36. Ralph van de Broek rechter: R. van der Sluis (Dordrecht). Ce- schouwers: 175. ken, maar we hebben het laten lig- tweede klasse niks te zoeken." 1-1, 52. Mark Hendriks 1-2, 62. Khalid Jo- Ie kaart: Martijn van Grunsven, Freek To- KWADENDAMME - Het topduo Ri- nus Pankow/Jaap Hameling werd ook in het driebanden koppeltoer- nooi op de matchtafel verwezen naar de verliezerronde in Kwaden- damme. Dit keer waren het André Schouwenaar en Markees Joosse uit Oudelande die de titelkandida ten een nederlaag bezorgden. Evenals eerder op de kleine tafel krijgt het duo nog een herkansing op voortzetting van het toernooi. ZIERIKZEE - Het ene jaar is het an dere niet. De voetballers van Bruse Boys sloten de WereldRegio Cup in Zierikzee zaterdag af op de laat ste plaats, terwijl het een jaar eer der nog als winnaar uit de bus kwam rollen. Eindstand: 1. Duiveland, 2, DFS, 3. Mevo, 4. Dreischor/Zonnemaire, 5. SKNWK, 6. Renesse, 7. ZSC'62, 8. WIK'57, 9. Brou wershaven, 10. Bruse Boys. FIJNAART - Jong Ambon heeft geen promotie kunnen afdwingen naar de derde klasse van het zondag voetbal. De ploeg van trainer Paul Telussa sneuvelde gisteren op het veld van Kaaise Boys in de straf- schoppenserie tegen Sarto, nadat er in 120 minuten voetbal in het beslissende duel van de nacompeti- tie niet was gescoord. Eli Wattime na miste voor Jong Ambon de veertiende strafschop. De jonge verdediger van Jong Am- bon was ontroostbaar en liet zijn emoties de vrije loop. Uitgerekend hij, de onbetwiste uitblinker bij Jong Ambon, verdiende dit scena rio niet. De achttienjarige verdedi ger was de hele wedstrijd in de lucht en over de grond niet te pas seren en speelde de gevaarlijkste aanvaller Francois Pigmans, die één keer per toeval de bal tegen de paal schoot, uit de wedstrijd. Eigenlijk verdiende het duel, dat net zo goed in 3-3 had kunnen ein digen, geen winnaar. „De gelukkig ste ploeg heeft gewonnen", vond Telussa, die net als zijn spelers te leurgesteld was over de afloop van een slopend seizoen. Sarto-Jong Ambon 0-0 (ook na verlen ging). Scheidsrechter: M. Nuijten (Bergen op Zoom). Gele kaart: Martin Waisapy, Jason Pattinama (Jong Ambon), Ralph En gel (Sarto). Aantal toeschouwers: 450. F door Ko de Ridder b ZIERIKZEE - De voetballers van Dui- I veland hebben weer een jaar de Schouwen-Duivelandcup in hun bezit. In de fmale voltrok Leen IJ- zelenberg zaterdag kort voor tijd het vonnis voltrok over DFS. De derde plaats was voor Mevo, vóór het verrassende combiteam Dreischor/Zonnemaire. De 33e uitgave van het evenement, dat nu te boek staat als de Wereld- Regio Cup is iedere keer toch een beetje glans aan het inleveren. De publieke belangstelling loopt terug en het toernooi zweeft tussen ver leden, heden en toekomst. Wat te doen om het tij te keren? De ouderen aan de stamtafel, meest oud-bestuursleden, kiezen voor het verleden. De aanstormen de jeugd kiest voor het heden. Neem bijvoorbeeld Ricky Bevelan der, deze dag nog bij WIK'57, het komende seizoen bij de A-junio ren van Zierikzee. Bevelander: „Ik zou zo een-twee-drie niet kunnen aangeven wat ik zou veranderen. Maar er zijn toch te veel wedstrij den van bloed, zweet en tranen waar de teams soms ten koste van alles willen winnen. En dan krijg je weer van die opstandjes, met kaarten en irritatie." Na afloop was het de scheidsrech ters opgevallen dat sommige wed strijden zich weer op het randje af speelden. En het verbale commen taar richting de wedstrijdleiding was in enkele duels ook erg irri tant. Deze bagage zal door de re giocommissie meegenomen moe ten worden om het ideale plaatje Duiveland wint in Zierikzee de WereldRegio Cup. In de finale is de kampioen van de derde klasse te sterk voor de kampioen van de vierde klasse, DFS. te vinden. Het eilandelijke voetbal verdient op basis van de goede re sultaten van afgelopen seizoen een waardig slot. Opvallend was ook de gedegen inbreng van de nieuwe combinatie Dreischor-Zonnemai- re. Jammer is het dan ook dat door het vertrek van enkele dragende krachten het komende seizoen, de kracht wellicht kan afnemen. In de finale DFS-Duiveland werd alles duidelijk. Duiveland was op volle sterkte naar Zierikzee geko men. Ook de wil om te winnen was aanwezig, voeg daarbij dat de doelpunten-expresse na een aantal voetballoze weken weer snel op de rails stond en de toernooiwinst is meer dan verdiend te noemen. Topscorer Dennie le Comte nam weer het merendeel van de goals voor zijn rekening. In de loop van de dag kwam DFS, gecoacht door Mariko Rouw en het doel werd verdedigd door Edwin van de Zan- de, ook niet meer zo ruim in zijn spelers te zitten. Leen IJzelenberg (rechts), matchwinnaar in de finale, zit DFS-speler Martijn Boot op de huid. foto Marijke Folkertsma •ctomavm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67