Sport All Ready komt met hakken over de sloot Zierikzee knakt in mr |i 1 P Een zeer voordelige elektrische fiets i ii ii Talentenselectie van Schouwen-Duiveland speelt in Ouwerkerk €400 Na vijf minuten wachten komt verdict uit Vinkeveen. Leden voordeel ANWB-leden 999,- Schouwse ploeg komt tegenslagen niet te boven tegen CHC/Orka. Delta Sport loopt nationale finale mis Onemanshow in Axel van Mark Boot ANWB Duiveland en ZSC'62 zijn hofleveranciers voor regiotoernooi. 28 Maandag 9 juni 2008 PZC door JaapJan Ritsema GOES - De korfballers van eerste klasser All Ready beleefden vijf ze nuwslopende minuten na afloop van hun gelijke spel in IJsselstein. Vanuit Vinkeveen kwam toen het verlossende bericht dat concurrent De Vinken verloren had van VEO. Daardoor handhaaft All Ready zich in de eerste klasse. Of TOP volgend seizoen ook als eersteklasser uitkomt, gaat komen de zaterdag bepaald worden, in een beslissingsduel. Met de knap pe winst op Merwede dwong TOP deze extra kans op promotie af. De nummer twee uit Arnemuiden ontvangt thuis het Leidse Pernix, de nummer zeven uit de eerste klasse. Fortis-KCC 8-15: Een wedstrijd in het teken van het afscheid van vier spelers (Elze Blankenburgh, Ange la Matthijsse, Mark Trimpe en Wander Koole) sloot Fortis naar vermogen af, maar moest ander maal concluderen dat het tekort- komt in de overgangsklasse. Eén helft was Fortis gelijkwaardig, maar na de rust (6-6) was het pleit snel beslecht. Scores Fortis: Remco Crucq, Jacob van Mourik en Shalana Janisse allen 2, Elze Blankenburgh en Angela Matthijsse bei den 1. Fortissimo-All Ready 10-10: Het Zierikzeese All Ready beleefde een benauwd scenario tegen de degra dant uit IJsselstein. Eerst was daar de plicht om deze partij winnend af te sluiten om de degradatiekans te minimaliseren. Daarin leek de ploeg onder waarnemende bezie ling van Hans Landman te slagen, maar kreeg na zeventig minuten Veel te weinig' naar Landmans zeggen. Speltechnisch was All Rea dy de betere van de twee en kende nagenoeg de hele wedstrijd een voorsprong van twee punten, maar in de slotfase sloeg de span ning in de benen en kwam Fortis simo alsnog langszij. Het ene punt zorgde pas vijf minuten na afflui ten voor opluchting en ontlading bij de Zierikzeese ploeg. Toen kwam het verlossende woord uit Vinkeveen, waar De Vinken ver loor van VEO. Daarmee werd het een punt van grote waarde. Zij het met de hakken over de sloot, maar All Ready handhaaft zich als eerste klasser. Scores All Ready: Jan Willem van Nieu- wenhuijze, Remy Quist, Dennis Voshart en Yvonne Joziasse allen 2, Marcel Jozias- se en Anouk van Tiggelhoven beiden 1. IJsselvogels-Swift 18-9: De slot wedstrijd in Moordrecht was voor de Middelburgers karakteristiek voor het verloop van deze competi tie: grillig en wisselvallig. Coach IV* De korfballers van All Ready spe- len ook volgend seizoen in de eerste klasse. Het punt bij Fortis simo (10-10) is voldoende om De Vinken voor te blijven. Ralph Gillissen hoopte de lijn van vorige week door te trekken, zag zijn ploeg dat één helft opbrengen, maar moest met lede ogen aan zien dat de beleving na de rust (7-5) diep wegzonk. Scores Swift: Ivo de Hond en Anita Hoekstra beiden 3, Richard Geldof, Roel Klootwijk en Eefje van den Berg allen 1. Tjoba-Maassluis 17-15: Tjoba deed haar sportieve plicht en trakteerde het thuispubliek en scheidend coach Kees Broerse op een aantrek kelijk slot. Maassluis gaf goed par tij, maar een gedreven Tjoba ken de het beste van het spel. Door de winst van IJsselvogels was de twee de plaats buiten bereik. Scores Tjoba: Sander Harinck 4, Dennis Broerse en Robert van Schaik beiden 3, Niels Westmaas, Kim van de Broeke en Jo- hanneke Vleugel allen 2. Merwede-TOP 11-14: Op Slied- rechtse bodem speelden de Arne- muidenaars een puike partij en wonnen naar oordeel van coach Edwin Coppoolse 'dik verdiend'. Hij was met name verguld met de volwassen prestatie van zijn jonge ploeg. Een tactische omzetting (de top schutter van Merwede werd uit de wedstrijd gehouden) wierp vruch ten af Een aanvallend scherp en slim TOP scoorde op de juiste mo menten, waardoor de zege hen niet kon ontgaan. Scores TOP: Petra de Ridder 6, Jeanine Marijs 4, Nelleke van Belzen 3, Jantine Meulmeester 1 "De laatste tijd ging ik niet meer zo makkelijk fietsen. Maar om nou voor elke boodschap de auto te pakken... De Adventure elektrische fiets was voor mij dé oplossing. Hij is prima betaalbaar en werd keurig netjes bij me thuis afgeleverd. Ik kan nu weer lekker met de fiets naar het dorp!" Adventure XT 10Ah Niet-leden 1.399,- Zeer voordelig geprijsd Handig uitneembare accu Thuis afgeleverd en afgemonteerd Incl. ie onderhoudsbeurt aan huis Demodag 28 juni Kom naar de ANWB-winkel of WV-ANWB winkel en laat u uitgebreid informeren tijdens de fietsdemodag. door Peter van Kouteren made - Zierikzee heeft gisteren ook de derde en laatste mogelijk heid op promotie laten liggen. De Schouwse formatie verloor in Ma de na een gelijke stand bij rust met 4-1 van CHC/Orka uit Den Bosch. De Zeeuwse nederlaag tekende zich in de tweede helft af en kwam voor velen onverwacht. Weliswaar rekenden bestuursle den van de Brabantse club in de rust op een goede afloop, maar dat optimisme werd door weinig neu trale toeschouwers gedeeld. In een tijdsbestek van 38 minuten scoor de de ploeg uit Den Bosch echter vier keer. De eerste treffer, een klei ne tien minuten voor rust, kwam uit de lucht vallen en zorgde na de 1-0 van Robin in 't Hout al voor een domper bij Zierikzee. Vervol gens voltrokken de Brabanders in een sterke fase kort na rust het vonnis over een moegestreden Schouwse ploeg. „Na de 3-1 zaten we er helemaal doorheen", stelde Benjamin Verwest gelaten vast. „De batterij was leeg. Het gaat er in zo'n laatste wedstrijd niet meer om of je de beste ploeg bent. Het Zierikzee sluit het seizoen met le ge handen af. Ook de derde po ging om promotie af te dwingen strandt. CHC/Orka is in Made met 1 -4 te sterk. komt er vooral op aan wie fysiek^jj het sterkst is." Verwest, die voortdurend een aan- speelpunt voor zijn medespelers was, kwam als één van de laatste spelers van het veld. Waar veel van zijn teamgenoten na de ze perd hun teleurstelling verbeten in I een koele kleedkamer, sprak de captain met recht over een goede J eerste helft van zijn ploeg. DaarinJ leek Zierikzee flitsend uit de start* blokken te komen, toen Patricia Roggeband op aangeven van In 't Hout in de tweede minuut de Bra bantse doelman passeerde. Heel d Zierikzee kon ermee leven dat die 1 treffer vanwege buitenspel werd af- gekeurd. Maar toen de arbiter na de 1-0 een doelpunt van Wesley Quist (hij schoot van net binnen het strafschopgebied raak uit een afgeslagen hoekschop) afkeurde omdat Roggeband een overtreding zou hebben begaan, knakte er iets in de Zeeuwse gelederen. „We do mineerden tot dat moment", vond Verwest. Zierikzee verzuimde voor rust af stand te nemen van CHC/Orka, dat vijf basisspelers miste door schorsingenhad. Nadat Verwest di rect na rust een schot net naast had zien vliegen, incasseerden de Zeeuwen drie treffers, toen de Bra banders profiteerden van een ge brekkige omschakeling bij balver lies van Zierikzee. Trainer Marco Groeneveld: „Na een half uur had de wedstrijd ge speeld moeten zijn. Als het 2-0 wordt, dan moeten zij komen en kunnen wij achterover leunen. Ik kamperland - De handballers van het Zierikzeese Delta Sport heb ben gisteren in het Beach Hand- balltoernooi op De Banjaard net naast een plaats in de landelijke fi nale gegrepen. Delta Sport haalde de finale, maar werd daarin versla gen door Witte Ster uit Waspik. De ploeg uit Zierikzee kwam het verst van alle Zeeuwse ploegen in de jacht op een plaats in de finale op 29 juni in Scheveningen. axel - Motorcrosser Mark Boot voerde zaterdag een onemanshow j op bij de RES-cross in Axel. Metj name in de tweede manche wasj de coureur uit Burgh-Haamstede| ongenaakbaar. Zijn snelste ronde over 1650 meter was zelfs acht se conden rapper dan de beste ronde tijd van local hero Roy Gijsel. Erik van der Wekken was in Rilland weer de beste. De Zierikzeeënaar won bij de veteranen. GOES - De Schouwen-Duivelandse voetbalselectie onder 23 jaar neemt komende zaterdag deel aan het Regionale Talententoernooi in Ouwerkerk. Vier regioteams ne men het op die dag tegen elkaar op. Behalve het eilandelijke keur korps zijn dat Walcheren onder 23 jaar, Goeree-Overflakkee onder 23 jaar en Zeeuws-Vlaanderen onder 21 jaar. Het toernooi vangt om 10.30 uur aan. Namens Schou wen-Duiveland zijn achttien spe lers uitgenodigd. Nieuwe gezich ten zijn onder anderen die van doelman Kevin Verboom (Zeelan- dia Middelburg Ai, volgend sei zoen Duiveland) en Robin in 't Hout (Zierikzee). Duiveland en ZSC'62 zijn de hofleveranciers. Selectie Schouwen-Duiveland onder 23 jaar: Dimitri Hooftman (Bruse Boys), Mar- tijn Boot, Vincent Bakker en Leonard van Florestijn (allen DFS), Eric Duffener, Rudy Koster, Leen Ijzelenberg en Marcel Zwa ger (allen Duiveland), Gert Jan Tierie (Goes), Frenk van Hengel en Stefan van Vugt (Renesse), Wesley Goud (SKNWK), Robin in 't Hout (Zierikzee), Jos Kristalijn, Arjan Smalheer, Stefan Smalheer en Ger ard Verhoek (allen ZSC'62), Kevin Ver boom (Zeelandia Middelburg A1, ko mend seizoen Duiveland). IV* Achttien spelers zijn uitgenodigd voor de Schouwen-Duivelandse I voetbalselectie, die komende za terdag deelneemt aan het talen tentoernooi in Ouwerkerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66