Nadal op alle fronten beter dan Federer S:cort ^Ondernemer ni Ivanovic, vorig jaar nog een trillend meisje, nu een koele afmaakster Is mijn succes voldoende verzekerd? ffgiggp Sjarapova neemt rust en richt zich nu al op Wimbledon Dubbelspeltitel op Roland Garros verrassend voor Cuevas en Horna Spaans gravelbeest is snel klaar met nummer één van de wereld. Jonge Servische met winst op Roland Garros opvolgster van Henin. Alles over verzekeringen en méér. PZC Maandag 9 juni 2008 27 Ana Ivanovic balt de vuist en juicht na haar zege op Roland Garros. foto Christophe Ena/AP k door Gertjan van Geen PARIJS - Met een ongekend ver toon van macht heeft Rafael Nadal voor de vierde keer op rij Roland Garros naar zijn hand gezet. Ook de beste speler ter wereld wist geen raad met het gravelbeest uit Mallorca. Roger Federer werd in de finale gedegradeerd tot beginne ling. Nadal verloor in een uur en 48 minuten slechts vier games: 6-1, 6-3, 6-0. Er staat geen maat op de Span jaard. „Ik kon niet geloven dat het zo makkelijk ging", zei Nadal, die op 3-3 in de tweede set nog een breekpunt tegen kreeg, maar daar na geen game meer verloor. „Het is eigenlijk onmogelijk tegen de nummer 1. Hij was niet op zijn best. Dat heeft iedereen gezien. Daarom was ik na afloop niet zo uitgelaten, uit respect voor hem", vond 'Rafa'. Federer had zijn eigen spel de afge lopen weken eens geanalyseerd en was tot de conclusie gekomen dat hij zichzelf verbeterd had op gra vel. Hij gaf zichzelf na drie opeen volgende nederlagen tegen Nadal in Parijs, waarvan de laatste twee in de finale, een kans. Roland Gar ros ontbreekt als enige grandslam- titel op zijn palmares. Maar hij was er verder vanaf dan ooit. Nadal op zijn beurt liep de laatste weken met maar één gedachte rond. Het court Philippe Chatrier was zijn achtertuin. Hij verloor er j nog nooit. Op Roland Garros had maar één iemand langer achter el- L kaar gewonnen dan hij. Björn I Borg, tennisgod uit het verleden, won zes titels. Vier op rij tussen Rafael Nadal blijkt op gravel weer onklopbaar. Hij verslaat Roger Federer in de finale van Roland Garros in drie sets: 6-1, 6-3 en 6-0. door Marc van Veen LONDEN - Maria Sjarapova laat de ze maand de grastoernooien in Bir mingham en Eastbourne aan zich voorbij gaan. De Russische tennisster heeft dat zaterdag bekendgemaakt. De twee evenementen vormen voor de 1978 en 1981. Nadal wilde dat re cord evenaren. En op weg erheen Federer in mootjes hakken, met als bijeffect hem bang maken voor Wimbledon. Sinds 1980 heeft geen tennisser het voor elkaar gekregen Roland Garros en Wimbledon te winnen. Borg, die de Coupe des Mous- quetaires overhandigde, deed het en Nadal kan het. Vorig jaar was hij er dicht bij, maar ontsnapte Fe derer in vijf sets. De Zwitser zou willen, dat hij ooit zo dicht in de buurt van Nadal kwam op gravel. Hij had zijn tac tiek met zijn nieuwe coach Jose Hi- gueras - de Spanjaard was ooit kwartfinalist in Parijs - uitgedacht. Federer wilde de backhand van Nadal bestoken en versnellen met zijn forehand. Het had niet de ge wenste uitwerking. Buiten de eer ste drie games, die achttien minu ten in beslag namen, was Federer op alle fronten kansloos. Hij stond er te vaak hulpeloos bij, als een groot tenor met overslaan de stem. Maar liefst 35 onnodige fouten vertrokken van zijn racket. Nadal, die er nog eens 35 afdwong bij zijn opponent, hield het in zijn bijna perfecte optreden bij zeven. meeste speelsters de voorbereiding op Wimbledon. Dat grandslam- toernooi begint op 23 juni. Sjarapova maakte op de Open Franse kampioenschappen in Pa rijs de verwachtingen niet waar. Ze vloog er in de vierde ronde van het toernooi uit tegen haar landge- „Rafa speelde goed, een fantas tisch toernooi. Hij is verdedigend en aanvallend zo veel beter gewor den. Ik heb het geprobeerd en ik heb gehoopt. Omdat ik mijn spel niet kon spelen, kon deze uitslag eruit rollen. Een heel zwaar ver lies." Federer, gewend aan records bre ken, komt in Parijs in de buurt van de negatieve statistieken. Een keer eerder won een finalist min der games. Brian Gottfried kwam in 1977 tegen Guillermo Vilas tot drie spellen. Jaroslav Drobny en Vi las verloren ooit, net als Federer, drie finales in Parijs en vinden hun naam nu naast die van hem aan de top van die droeve lijst. En dat in een jaar dat toch al niet de zijne is. De man die in 2007 elf ti tels won, is zijn aureool van ono verwinnelijkheid kwijt en staat in 2008 op slechts een toernooizege. En Nadal? Die gaat het record van Borg overtreffen. Niemand komt ook maar enigszins in de buurt als het om tennis op gemalen bak steen gaat. Nadal, altijd beschei den: „De cijfers spreken voor zich als het om graveltennis gaat, maar toch voel ik me nog altijd de num mer twee van de wereld." note Dinara Safina, die zaterdag op haar beurt in de finale kansloos verloor van de Servische Ana Iva novic. Sjarapova gaat zich - volgens een verklaring op haar website - hele maal focussen op Wimbledon. Dat toernooi won ze in 2004. door Gertjan van Geen PARIJS - Met de eindzege op Ro land Garros bevestigde Ana Ivano vic zaterdag haar status als nieuwe nummer één van de wereld. De Servische klopte Dinara Safina (6-4, 6-3) en kreeg de beker uit de handen van haar voorganger Justi ne Henin. Ervaring is veel, zo niet alles in fi nales. Vorig jaar speelde Ivanovic, toen 19 jaar pas, haar eerste grote fi nale. Tegen Henin, de onbetwiste koningin van het vrouwentennis. De Belgische peuzelde het trillen de meisje op. Niets wees er toen op dat Henin binnen twaalf maan den afscheid zou nemen van haar sport. Maar toen ze vorige maand in Berlijn verloor van Dinara Safi na, hakte ze de knoop definitief door. Het meisje dat Henin de laatste ne derlaag toebracht, betrad zaterdag voor het eerst het grootste po dium. Ivanovic heeft er inmiddels een tweede eindstrijd op zitten. Eind januari verloor ze van Maria Sjarapova de finale van de Australi an Open. Ze huilde er, naar eigen zeggen, dagenlang over. „Ik heb sla peloze nachten gehad. Het was een zware nederlaag, maar wel eentje waarvan ik geleerd heb. Ik dacht te De Servische Ana Ivanovic, vorig jaar in de finale van Roland Gar ros nog kansloos tegen justin Henin, wint nu de finale van de vermoeide Dinara Safina. vroeg aan het vasthouden van de trofee. Dit keer heb ik me gefocust op mijn spel", aldus Ivanovic. Sinds zaterdag is 'mooie Ana' een en al glimlach. Door het bereiken van de finale wist ze al dat de troon van Sjarapova vanaf vandaag de hare is. Gelukkig voor haar én voor de uitstraling van het vrou wentennis heeft ze nu ook een grandslamtitel op zak, de kroon op het werk. De manier waarop ze zaterdag de vermoeide Safina versloeg, was bij vlagen fraai. Ivanovic nam een dub bele break voorsprong (4-1), maar zag de Russische vechtjas terugko men, om de laatste twee games van de set weer de juiste agressivi teit te tonen: 6-4. In de tweede set brak ze het verzet van Safina in de derde game. De langste game op 4-2 (zeven keer deuce) ging nog naar Safina, maar daarna kwam Ivanovic niet meer in de problemen. De fouten van Sa fina deden de rest. Speculaties of Ivanovic het tennis de komende jaren gaat domineren zijn zinloos. Ze heeft nu een kleine voorsprong op Sjarapova, maar ze heeft een halvefinaleplaats op Wimbledon te verdedigen. De Rus sin op haar beurt gaat als grote fa voriete het belangrijkste toernooi van het jaar in, waar ze vorig jaar in de vierde ronde al werd uitge schakeld. Met het bereiken van de finale alleen al, streeft Sjarapova Ivanovic weer voorbij. In haar voordeel spreekt de jeugdi ge leeftijd in een wereld waarin tennissters op steeds jongere leef tijd stoppen. Ivanovic is hongerig genoeg om de komende jaren meer titels te winnen. Rafael Nadal toonde zich op Roland Garros opnieuw de onbetwiste specia list op gravel. Hij won de finale van Federer. foto Philippe Perusseau/EPA Home door Marc van Veen PARIJS - Pablo Cuevas en Luis Hor na hebben zaterdag de Open Fran se tenniskampioenschappen de dubbelspeltitel op hun naam ge schreven. De Uruguayaan en de Peruviaan versloegen op de banen van Ro land Garros de Canadees Daniel Nestor en de Serviër Nenad Zi- monjic in twee sets: 6-2 en 6-3. Nestor en Zimonjic waren in het toernooi van Parijs als tweede ge plaatst. Cuevas, vorig jaar winnaar van de Siemens Open in Den Haag, en Horna hadden op Roland Garros geen beschermde status. Ze speel den in Parijs voor het eerst samen op een groot toernooi. In de kwartfinale versloegen ze de Amerikaanse broertjes Bryan, de nummers één van de wereld in het dubbelspel. Voor Zimonjic was de nederlaag extra zuur. Hij verloor eerder de fi nale in het gemengddubbel met Katarina Srebotnik aan zijn zijde. Mijn Bedrijf Mijn Netwerk deQndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65