Binnenland boete uit het buitenland DISNEYLAND® RESORT PARIS KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 f Rustig rijden naar EK voetbal in Zwitserland Bij overtredingen in het buitenland is het verstandig ervan uit te gaan dat de boete ook werkelijk moet worden betaald. Europese landen gaan namelijk beter samenwerken om de boetes te innen. foto Peter Maenhoudt/GPD kan niet zo zijn dat je in het bui tenland een vrijbrief hebt om te doen wat je wilt." Matthijssen adviseert vakantiegan gers zich goed voor te bereiden, want de verkeersregels verschillen enorm per land. Niet iedereen weet dat in Frankrijk de maxi mumsnelheid bij regen 20 kilome ter per uur lager ligt. Dat in België een verbanddoos in de auto niet verplicht is, maar een brandblus ser wel. De bond krijgt in de zomermaan den duizenden telefoontjes van va kantiegangers die klagen over ver keersboetes, vooral vanwege te hard rijden of niet stilstaan voor de stopstreep. In beroep gaan kan, mits daar een gegronde reden voor is, zegt Matthijssen. „Als je echt fout zit, kun je beter betalen. Ook als dat contant moet. De poli tie in het buitenland kan erg streng zijn. Betaal die 50 euro dan maar, want als je auto weggesleept wordt, sta je daar met je gezinne tje." Oranjefans die met de auto naar het EK voetbal gaan in Zwitserland moeten goed op hun snelheid letten. Wie de maximumsnelheid met meer dan 15 kilometer per uur over schrijdt, loopt het risico het rijbe wijs kwijt te raken. In Zwitserland wordt veel strenger gecontroleerd dan in andere Europese landen. De politie zet onder meer radarap- paratuur in en patrouilleert in on opvallende auto's. Het is er verbo den om radardetectieapparatuur of flitspaalsignalering in navigatie systemen te hebben. Vier met KRAS de 15e verjaardag van Disneyland® Resort Paris! De 15e verjaardag van Disneyland Resort Paris was een groot succes en u kunt het nog meemaken want het Feest gaat verder... met een grote finale! U verblijft 3 dagen in het Campanile Hotel, nabij het centrum van Bussy St. Georges, inclusief ontbijt en entreekaartje voor één van beide Disney Parken vanaf slechts 107! Boek nu! DISNEYLAND® RESORT PARIS Disneyland® Park: beleef een dag vol magie in het Disneyland Park. Geniet van o.a. meer dan 50 attracties en parades. Maak kennis met o.a. het indrukwekkende Mainstreet U.S.A.®, het spannende Frontierland®, het sprookjesachtige Fantasyland® en ontdek Discoveryland®. Walt Disnev Studios® Park: ontdek hier de wereld van film, televisie en animatie met nieuwe attracties als Stitch Live!, Crush's Coaster, de huiveringwekkende Twilight Zone Tower of Terror™ en zing mee met High School Musical! Disnev® Village: een wervelend uitgaans centrum waar u o.a. een bioscoopje kunt pikken, kunt genieten van entertainment, kunt dineren en kunt winkelen. CAMPANILE HOTEL BUSSY ST. GEORGE Dit moderne hotel in chaletstijl ligt op ca. 10 loopminuten van het metrostation met een directe verbinding naar Disneyland® Resort Paris en Parijs! Het hotel beschikt over o.a. een restaurant, bar, terras en een kinderspeeltuin. Bij het hotel kunt u gratis parkeren. De ruime kamers zijn o.a. voorzien van airconditioning, televisie, koffie- en theefaciliteiten, badkamer met douche, toilet en haardroger. INCLUSIEF: verblijf in Campanile Hotel Bussy St. George in een 2-persoonskamer met ontbijt. Aankomstdata: 16/6 t/m 29/10 3 dagen 4 dagen 5 dagen Juni v.a. 129 v.a. 163 v.a. 188 Juli v.a. 124 v.a. 158 v.a. 193 Augustus v.a. 129 v.a. 163 v.a. 193 September v.a. 123 v.a. 157 v.a. 187 Oktober v.a. 107 v.a. 157 v.a. 167 Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Reserveringskosten 15 per boeking (verplicht). Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/50110 ™The Twilight Zone Tower of Terror. Is geïnspireerd op The Twilight Zone®, een i-j geregistreerd handelsmerk van CBS. Inc. Alle rechten voorbehouden. waarom zou je verder zoeken PZC Maandag 9 juni 2008 5 Nederland is streng Nederland heeft relatief hoge boetes voor verkeersovertredin gen, in vergelijking met veel an dere EU-landen. Dat blijkt uit een indicatie van de verkeers boetes in 2008 in de EU, opge steld door de ANWB. Wie meer dan 20 kilometer uur per uur te snel rijdt in Ne derland, krijgt een boete van minimaal 111 euro. In België (100 euro) en Duitsland (35 eu ro) liggen die minimale boete bedragen wat lager, in Frankrijk (135 euro) wat hoger. Rijden zonder gordel wordt in Nederland (90 euro) strenger bestraft dan in België (50 euro) of Duitsland (30 euro), maar la ger dan in Frankrijk (135 euro). Telefoneren met het mobieltje in de hand is in Nederland het duurst: 150 euro. In België (100 euro), Duitsland (40 eu ro) en Frankrijk (35 euro) lig gen de boetes lager. Zowel in Nederland als België kun je maar beter niet door rood licht rijden: 150 euro. In Duitsland (50 euro) en in Frank rijk (135 euro) valt die bekeu ring lager uit. Twillgtk Zölnower of Terror

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5