biedt bruisende dansuitvoering 'Niet alleen maar rennen' Vaderdag"actie De Ultieme DVD- collectie deel II Nieuwe programmeur bij Brogum aan de bak Adri Karman wint Ruige Anjer 2008 Slopers bijna klaar op het Scheldeterrein Middelburgse schrijft een boek over haar leven in Turkije. Avondvierdaagse in teken van Oranje EÊ*TRA SPZC Maandag 9 juni 2008 13 Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl ZIERIKZEE - Felix Schoonen is de nieuwe programmeur van poppo dium Brogum in Zierikzee. Hij volgt Johan Keijzer, die elf jaar pro grammeur was, op. Hoogtepunten voor Keijzer waren Anywave, het recente concert van Ten Years After en Hoax in 2001. De afgelo pen twee jaar strikte Keijzer het Beukorkest. Een topper, die nog door het publiek ontdekt moet worden. KWADENDAMME - De Ruige Anjer 2008 is gewonnen door natuur- tekenaar Adri Karman. Karman nam de aanmoedigingsprijs van de vereniging voor veldbiologie KNNV zaterdag in ontvangst tij dens de ïooi-soortendag, bij de Zwaakse Weel in Kwadendamme. Tweede is Johan Antes van vlinder tuin Berkenhof in Kwadendamme. Boswachter René Wink van Na tuurmonumenten werd derde. VUSSINGEN - Nog voor de zomer vertrekken de shovels en machines die oude gebouwen sloopten en vrachtwagens die puin ruimden van het Scheldeterrein in Vlissin- gen. Na de vakantie wordt het eer ste stuk grond van de toekomstige wijk Scheldekwartier bouwrijp ge maakt. In 2009 wordt begonnen met de bouw van 112 huizen en ap partementen. De groep 'klassiek ballet' met Vogels op onder meer muziek van 'Gezegend Nubië uit Aïda foto Marijke Folkertsma door Selma Osman MIDDELBURG - Even terug in Neder land valt het Ellis Flipse meteen weer op: wat is het leven toch ver moeiend hier. In vijf jaar tijd bouwde de Middelburgse een nieuw leven op in een dorpje aan de Turkse kust. Ze schreef een boek over haar belevenissen de eer ste paar jaar. Yabanci, buitenlander in Turkije ligt nu in de winkel. Geen wekker meer, rust en inner lijke tevredenheid. Maar oh, wat mist ze soms het gemak waarmee de dingen in Nederland lopen. „Toch zou ik niet meer terug kun nen of willen. Er zit te veel vaart in het leven hier." In Qandir, zo schrijft ze, gaat geen dag voorbij zonder dat er zich iets afspeelt dat het weten waard is. Het boeren dorp telt ongeveer driehonderd in woners die volgens haar allemaal hun eigen gang gaan, niet gehin derd door regelgeving, commercie en werkgevers. De bevolking kletst, gluurt en valt stil als zij in het dorp komt wonen. Maar drukt haar ook allerhartelijkst groenten in de handen. „Ik was de eerste buitenlander, dat vonden ze be dreigend. Ze kennen verhalen van dronken buitenlanders in het toe ristische Dalyan. Ik ben met mijn hondje gaan lopen en groeten. Je moet stug volhouden." Terugkijkend kan ze stellen dat je in een vreemd land twee jaar no dig hebt om jezelf alles eigen te maken. „In Turkije moet je besef fen dat je de dingen niet naar je hand kunt zetten. Het is daar, zo als het is." Haast en (^andir gaan Ellis Flipse uit Middelburg ver- huisde vijf jaar geleden naar een klein dorpje in Turkije. Over haar belevenissen de eerste paar jaar heeft ze een boek geschreven. niet samen. Al was het alleen al omdat een rivier het dorp scheidt van het grotere Dalyan. „Met een bootje boodschappen doen, neemt al een halve dag in beslag." Haar verhuizing en verbouwing le verden behalve ergernis ook hilari sche verhalen op voor het boek. De Hollandse huisraad gaat zon der pardon in 'een onooglijk mon ster waar ze normaal zand of kie zels mee vervoeren'. De schilder die ze inhuurt klaagt over het vroe ge uur waarop hij moet beginnen, houdt niet van schuren, trekt geen lijn recht en wil vroeg naar huis. Uiteindelijk komt alles goed. Nu leeft de voormalige kroegbazin en gevangenbewaarder het leven waar ze zo'n vijftien jaar geleden al van droomde. „Hier leven de mensen nog zoals ik denk dat het moet. Niet alleen maar rennen, rennen om een vrije dag te verdie nen, zoals in Nederland. Ik ben ook met een burn-out bij de bajes in Middelburg weggegaan." MIDDELBURG - De vereniging Proef- diervrij houdt zaterdag 14 juni in het centrum van Middelburg een Vaderdag-actie. Vrijwilligers van de vereniging willen kinderen er op wijzen dat er ook diervriendelij ke cosmetica zoals geurtjes en bad- artikelen te verkrijgen zijn. ZIERIKZEE - Schreeuw Holland naar de Cup! is het motto van de Zierikzeesche Avondvierdaagse, die vanavond van start gaat. Het is de 63e keer dat deze tocht gehou den wordt. Geheel volgens traditie wordt de vierdaagse donderdag af gesloten met de intocht op de Blokweg. De wandelaars stellen zich daar om 20.00 uur op. Maak uw dvd-collectie compleet of geef een fantastisch cadeau. Veertig films met top acteurs in vele genres. Dat zijn geen uren kijkplezier, maar weken! H bestel op www.pzc.nl/webwinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57