Droomwereld Kerk mag consistorie uitbreiden Vijf open tuinen in Dreischor oogsten lof Vernielingen Kinderworkshop van Festival des Flütes trekt muziekliefhebbers. Bouwplan van Bruse kerkgemeente past in visie inbreiding kern. Kramer Dance Masters verrast met uitvoering Dreamzzzzz in motion. Zo'n honderdtwintig tuinliefhebbers bezoeken ringdorp. s Kinderen maken zelf een fluit tijdens een workshop, foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman ZIERIKZEE - Gele pvc-buis. Gaatjes erin en stop erop. De basis is sim pel, het resultaat verbluffend. Na anderhalf uur knutselen met dwarsfluitdocent Bart Groeneveld en zijn vrouw Sonja, blaast zater dag het merendeel van de deelne mers aan de workshop van het Fes tival des Flütes in de muziek school in Zierikzee een overtuigen de g. Jente Vogelaars grote droom om dwarsfluit te leren spelen, komt na de zomer uit. Als voorproefje is de twaalfjarige uit Kerkwerve met vriendin Joyce alvast bij de work shop 'Fluitje van een cent' van de partij. Trots is ze op haar zelfge maakte instrument. Zoals ze ook superblij is met haar echte - van een mevrouw uit kerk gekregen - dwarsfluit. Jente is gek op muziek. „Ik maak heel graag muziek. Later word ik topzangeres of topmodel." lylaar vooralsnog is de Kerkwerfse met minder al dik tevreden. „Ik hou ook van knutselen. Hier komt het allemaal goed samen." Bij wij- door Esme Soesman BRUINISSE - De consistorie annex terkzaal van de Gereformeerde Ge meente in Nederland in Bruinisse mag worden uitgebreid. Het bouw plan past bij de visie die zowel pro vincie Zeeland als de gemeente Schouwen-Duiveland hebben op kwaliteit en inbreiding in kernen. Activiteiten te over binnen de - aan de Schoolstraat gevestigde - kerkgemeente, maar de ruimte is beperkt. De bedoeling is de consis torie straks alleen nog voor kerken- ze van uitsmijter van de workshop demonstreert Groeneveld de vin gerzetting van een aantal noten. Voor de één een brug te ver. De an der produceert meteen een riedel tje. Want er zijn meer ware mu ziekliefhebbers present, zoals Sas- UJ In het kader van Festival des Flü- tes in Zierikzee heeft dwarsfluit docent Bart Groeneveld een workshop dwarsfluit bouwen ge geven in de muziekschool. raadzaken te gebruiken, andere ac tiviteiten in de vergaderzaal te con centreren en nog een aparte ruim te voor nevenactiviteiten te creë ren. Ook toiletvoorziening en keu ken worden vergroot. In de huidige situatie zit alles op één hoop. Vergaderingen, belijde niscatechisatie, bibliotheek, jeugd verenigingen, repetities van het zangkoor en ga maar door. Onver wacht ruimtegebruik (voor bijvoor beeld begrafenis of condoleance) maakt veel inbreuk op de reguliere activiteiten. De bedoeling van de kerkgemeen te is de bestaande bebouwing te vernieuwen en een stukje uit te breiden op het perceel Poststraat 3. ha Talmon (11) uit Zonnemaire en haar zusje Aya (9). Het tweetal zit sinds kort met pa bij de drum band. „Dat vond mijn moeder niet zo leuk, want m'n vader maakt al zoveel lawaai." Toch was het moe der die de meiden attenteerde op de workshop fluit maken. Tot ge noegen van Sasha, die er eveneens van droomt zangeres te worden. „Ik hou echt veel van muziek. Het voelt alsof ik naar een andere we reld ga. Ik word er blij van." Daar staat een oude woning die voor dat doel moet worden ge sloopt. Prima, oordeelt de gemeente Schouwen-Duiveland. Net als de provincie gaat de gemeente voor hergebruik, vernieuwing voor zo ver het om kwaliteitsverbetering gaat en inbreiding. Dat geldt in eer ste instantie voor woningbouw, maar is ook door te trekken naar zaken die een maatschappelijke functie hebben. Leefbaarheid is cruxiaal. Het kerkgebouw vervult een belangrijke rol in Bruinisse en dus is het ook belangrijk dat deze voorziening nabij de kern voor handen is. Ook de welstandscom missie gaat akkoord. door Ali Pankow GOES - Ze moeten er voor 'over de brug' en dat blijft jammer. Drie honderd bruisend enthousiaste amateurbeoefenaars van de dans kunst zouden voor hun voorstellin gen een plek binnen de eigen re gio verdienen. Maar die is er nu eenmaal niet en lijkt er (voorlo pig) ook niet meer te komen. Dan ce Masters Kramer in Zierikzee doet er dan ook goed aan de twee jaarlijkse uitvoering in schouw burg De Mythe in Goes te laten plaatsvinden. Zaterdagavond en zondagmiddag leverde de voorstelling Dreamzzzz in motion tweemaal een meer dan uitverkocht huis op, Want bij de première zaterdag was het zelfs zo druk dat er wat kunstgrepen (klei ne kinderen op schoot) toegepast moesten worden om iedereen een plekje te geven. Ietsje later dan ge pland kon het doek op voor een rijk geschakeerde droomwereld die een fraaie doorsnede gaf van waar al die leerlingen bij het Zierikzeese danscentrum nou mee bezig zijn. Dat blijkt een bezielde beoefening van hun hobby en voor sommigen wellicht de opstap naar een be roepsopleiding binnen de danswe- reld. Onno Kramer en Elly Geel hoed tekenen niet alleen voor de choreografieën, maar blijken ook in staat een totaalconcept neer te zetten. Dat wil zeggen: een vloeiende theatershow met tal van dansstijlen en evenzoveel uitvoe renden, maar waar mogelijk met vloeiende overgangen en alles inge bed in het totaalconcept van die droomwereld. Het multifunctionele hemelbed speelt dan ook een belangrijke rol als decorstuk. Kramer en Geel hoed presenteren zich voor deze gelegenheid ook maar in pyama en nachtjapon. Speciale compli menten verdient de verzorging van de kostuums, evenals de noes te arbeid back stage, zodat vrijwel alle changementen in vlot tempo werden uitgevoerd. Dreamzzzz in motion getuigt van de kracht van het collectief Elke groep presenteert zich in zijn ge heel, zonder dat solisten tot mi ni-sterretjes worden verheven. An derzijds is er ruimte genoeg voor enkelen om hun specifieke talen ten te bewijzen. Wat opvalt is de grote groep beoe fenaars van streetdance. Het po dium van de De Mythe blijkt zelfs bijna te klein als na de pauze alle 'Alleen een grote hork zou niet vertederd raken van de dansende 'snoepjes" streetdancegroepen zich tegelijk presenteren op Low - Step up 2. De allerkleinsten van het klassiek ballet presenteren zich als 'snoep jes' in fel gekleurde streepjurkjes en later samen met iets grotere meisjes in een Spaanse dans. Alle en een grote hork zou niet verte derd raken. Het 'ach-gossie-gehal- te' zijn de demogroepen jazzdance en streetdance allang voorbij. Zij weten met nummers als Switch, A Track, Dance 4 teens en Kone be wondering af te dwingen. Leuke vondsten zitten er onder meer in nummers als EHBO, Vuilnisbelt, Nightmare en Trollen (uit Peer Gynt van Grieg). Dvd en foto's houden de herinnering tastbaar. Dreamzzzzz in motion van Kramer Dance Masters Driehonderd leerlingen van Kramer Dance Masters werkten aan de voor stellingen mee. Onno Kramer en Elly Geelhoed tekenen voor de choreografieën en voor het totaalconcept van de Dreamzzzzz in motion. De kleding werd verzorgd door Marty Geelhoed De voorstelling werd mede mogelijk gemaakt door vijftig vrijwilligers ach ter de schermen, vrijwillige buschauffeurs en sponsors. Henk Dekker praat in zijn tuin aan de Bogerdweg met bezoekers. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman DREISCHOR - Vijf tuinen in Dreischor. En, hoewel alle gelegen aan dezelfde Bogerdweg, stuk-voor-stuk origineel. Maar ook met frappante overeenkomsten, constateren Hubert en Ida van Lin- schoten uit Capelle aan den IJssel. Het tweetal bezocht zaterdag, met nog zo'n honderdtwintig andere tuinliefhebbers, de open tuinen- dag in het ringdorp. „Vol geplant, waardoor minder on derhoud nodig is. Veel harmonië rende kleuren. Plantenbloei volgt elkaar op. En de tuinen zijn aange legd op toch wel een Schouwse manier", wijst het tweetal op een zwartgeverfde schuur waartegen de plantenpracht mooi afsteekt. „Wat ook opvallend is: iedereen heeft er zo verschrikkelijk veel ple zier in. Dat merk je echt. Een me vrouw daarnet zei: 'eerst was de tuin mij de baas. Nu ben ik de baas over de tuin'. Want je moet er natuurlijk wel van kunnen ge nieten." Dat doen in ieder geval Wim en Annie Schaap uit Zierikzee. Het echtpaar is de drempel van de tuin van Henk en Wilma Dekker op nummer 6 nog niet over of de be wonderende kreten vliegen in het rond. Het weelderige blad van de hosta's oogst veel lof Bij het zien van de rozen in het tegenoverlig gende perkje trekt Annie Schaap meteen een notitieblokje tevoor schijn. Niet dat ze zelf een grote tuin hebben, maar kriebelen doet het wel. „Ik heb, toen we in Haar lemmermeer woonden, bij een kuipplantenclub gezeten. Dan steek je elkaar aan. Het is net een -*** virus". Daar weet organisator van het eerste uur, Matty Wesdorp, al les van. Ze geniet met volle teugen van haar - met passie opgekweek te - tuin. De om het jaar gehouden open tuinendag is echter zo'n mo ment dat je ook anderen de gele genheid biedt een blik achter de heg te werpen. Onder meer de spiegels in haar tuin oogsten lof bij het echtpaar Schaap. De tuinen zijn veel meer dan een verzame ling planten, oordeelt het bezoek ende tweetal. „Het is echt een ver rassing. De hele entourage, de aan kleding. Tegen dat zwart ook. Zo prachtig. Het is overal weer an ders. En al die details waarop is ge let. Er is héél véél werk in gesto ken. Ze hebben hier wel allemaal van die zitjes, maar ik denk niet dat er veel op gezeten wordt." RENESSE - In Renesse zijn in de nacht van zaterdag op zondag vele vernielingen aangericht. Op de Scharendijkse weg zijn vier lan taarnpalen omgeduwd en verkeers borden uit de grond getrokken. Op de Rampweg is onder meer een telefooncel vernield. VERKOOP BIT EXECUTIE: Op DINSDAG TIEN JUNI TWEEDUIZENDACHT DES VOORMIDDAGS TE 10.00 UUR; zal door één van de (fgd.-)gerechtsdeurwaarders van het kantoor Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders te Temeuzen ten laste van de besloten vennootschap GEBR. M. EN R. DE RONDE B.V., gevestigd te Heinenoord, kan- toorhoudende te 4623 AT BERGEN OP ZOOM, aan de Wouwsestraatweg 182 B. worden overgegaan tot de executoriale verkoop van een partij gereedschap: Waaronder o.a.: zaagtafel, hogedrukreiniger, zaag machine, boormachines, lijmklemmen, breekijzers, frees, etc. De verkoop zal plaatshebben: te 4623 AT BERGEN OP ZOOM, aan het adres Wouwsestraatweg 182 B. De roerende zaken zijn te bezichtigen een kwartier voor de aanvang verkoop. De verkoop zal, zonder opgeld, bij opbod en legen contante betaling geschieden. Voor meer informatie: VAN DAMME C.S. Aielsestraal 12 4537 AJ Temeuzen T 0115 - 613651 F 0115 - 694811 E deurw aarders (F saiulammi:-hol land nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56