Zeeland PZCI11 Ellemeet wordt 'droomdorp' Papendrechter wint forelviswedstrijd Keukenbrand in Vlissingen Gewond na zwempartij SCHOUWEN-DUiVELAND - y 'jf: <m** 17 *4 IJ 12 en 13 Oude pracht trekt door polder en stad Droomcoaches en dromers aan slag voor leefbaarheid van dorp. Sport De Hobbyisten bouwen feestje, maar winnen Kramer Dance Masters verrast met niet in De Melkweg Dreamzzzzz in motion Maandag 9 juni 2008 Tip? redzzee@pzc.nl OOSTERLAND - Begin een praatje en je komt niet meer weg. De liefde voor oude tractoren zit diep bij de leden van de Oude Trekker en Motoren Vereniging (OTMV) afdeling Zuid-Holland Zuid en Zeeland. Zaterdag maakten zij - de John Deere's, Porsches en Mc Cor- mick's keurig gepoetst - een toertocht vanaf het terrein van loonbedrijf Dorst in Oosterland. Langs het Scheepvaartmuseum van Viane, het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk en dwars door historisch Zierikzee. Een ca deautje voor argeloze voorbijgangers: die oude pracht door polder en stad. foto Marijke Folkertsma Zie www.pzc.nl voor een video door Esme Soesman ELLEMEET - Een superdrukke Kuijer- damseweg. Huizen die tegen de vlakte moeten en een nieuw te bouwen school. Ontwikkelingen te over op Ellemeet. Met behulp van droomcoaches kunnen inwoners van Ellemeet hun steentje bijdra gen aan de totstandkoming van hun 'droomdorp'. „De inwoners zelf zijn aan zet", licht* Rini de Glopper van de dorpsraad toe. Dromen in Ellemeet heet het pro ject dat op initiatief van de dorps raad op poten wordt gezet. Er zijn VLISSINGEN - In een bovenwoning aan de Bakkersgang in Vlissingen brak zaterdagochtend rond 07.15 uur brand uit in de keuken. De vlam was in de frietpan geslagen. De bewoonster stond op het bal kon toen de brandweer arriveerde. Volgens de officier van dienst was zij verder niet in gevaar. Ze is opge vangen door buurtbewoners. De woning heeft rook en roetschade opgelopen. vier thema's geselecteerd: wonen, voorzieningen, verkeer en recrea tie. Rond deze thema's worden droomteams geformeerd. Onder leiding van zogenaamde droomcoaches gaan dromers aan de slag om de thema's verder uit te werken. „Wat willen we behou den, wat willen we erbij en wat willen we kwijt?", verduidelijkt De Glopper. Uiteindelijk wordt tijdens een droommarkt of droomfeest - die al dan niet wordt gekoppeld aan een al bestaand dorpsevene ment - een lijst met opties aan de dorpsbewoners gepresenteerd. Aan de hand van hun belangstel ling kan er daadwerkelijk aan de slag worden gegaan. De droomteams staan in dit proces KERKWERVE - Met nog twee wed strijden voor de boeg prijkt Bas Leensvaart bovenaan de lijst van het Zeeuws kampioenschap forel len vissen. De visser uit Papendrecht hengel de zaterdag een dikke 4,6 kilo aan forel op uit het vismeer op het ter rein van Recreatieboerderij Van Langeraad in Kerkwerve. Leen Vo gel uit Hardinxveld-Giessendam werd tweede met een buit van 2,5 kilo. Peter de Pan uit Kamperland niet alleen. Het traject wordt bege leid door Moveo Training 8c Ad vies uit Lamswaarde, tevens beden ker van het concept. Ook zijn alle organisaties die in het dorp het ver schil kunnen uitmaken (Zeeuw- land, de gemeente, Welzijnshuis, Obase - basisschool 't Mêêtje - en Allévo) bij het initiatief betrokken. Daardoor zal het uiteindelijk ook niet bij dromen blijven, ontrafelt Mike van der Linde van Zeeuw- land het proces. In de eerste fase, tijdens het brainstormen, is het na- Op initiatief van de dorpsraad in Ellemeet gaat gewerkt worden aan de totstandkoming van een droomdorp. Inwoners zelf kun nen een steentje bijdragen. werd derde man met 1,6 kilo aan vis. Voorafgaand aan de strijd is 24 ki lo extra forel uitgezet. Daarvan is meer dan de helft opgevist. Het Zeeuws kampioenschap in Kerk werve is in vier rondes opgedeeld. Deelnemers moeten drie van de voorrondes meedoen om mee te kunnen dingen als kampioen. Leensvaart staat aan kop. De eer ste voorronde schreef hij eveneens op zijn naam. De Pan staat nu drukkelijk wel de bedoeling al je wensen op tafel te gooien. „Zon der gelijk alle beren en leeuwen op de weg te zien." Pas daarna komt de fase waarin de haalbaarheid wordt getoetst. De nauwe betrok kenheid van professionele organisa ties bij het droomdorpproject bete kent ook alle partijen zich er toe verplichten de boel te laten slagen. Droomdorp Ellemeet wordt woensdag 11 juni tijdens de verga dering van de dorpsraad gepresen teerd. Er worden nog droom coaches en dromers gezocht. De vergadering wordt gehouden in het dorpshuis en begint om 20.00 uur. Ook andere dorpen zoals Oos terland kunnen droomdorp wor den. tweede. Vogel neemt na twee voor rondes de derde plaats in. De volgende ronde wordt 19 juli gehouden. Deze wedstrijd is te vens het Schouws kampioenschap. De winnaar van deze strijd kwalifi ceert zich voor het Nederlands kampioenschap forel vissen in ok tober in het Brabantse Biest- Houtakker. De laatste van de vier forelviswed strijden in Kerkwerve staat op 16 augustus op de agenda. ARNEMUIDEN - Een 18-jarig meisje uit Middelburg is zaterdagnacht ge wond geraakt nadat ze had ge zwommen in het Arnemuidse zwembad. Ze viel rond 02.15 uur van het vijf meter hoge hek naar beneden. Daarbij kwam ze met haar arm vast te zitten aan het hek. Om haar te kunnen helpen, heeft de brandweer het hek bij het bad opengemaakt. Het meisje is^ naar het ziekenhuis gebracht. Tip? redactie@pzc.nl Met tassen vol boodschappen kwam de Zierikzeese thuis. Ze trof haar man slapend aan op de bank. Lichtelijk ongerust, hij kon im mers onwel geworden zijn, wekte ze haar echtgenoot. In zijn ogen wrijvend zei hij dat de slaap hem had overmand toen er sport was op televisie. „Welke sport?", vroeg zijn vrouw. Het bleek om wielrennen te gaan, de Ronde van Italië. „Dus jij wordt moe van sport op tv?", wierp ze hem half geïrri teerd, half geamuseerd voor de voeten. „Ja, lach maar", zei hij, „het was wel een hele lange etappe."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55