Nu als titelkandidaten n LEZERSEMTRA PZC Olympische zwemmers lijden niet onder vroege finales Peking Zomer in Zandvoort! Geniet van 4* luxe in NH Zandvoort voor 125,- p.p. NK in Eindhoven geeft veel informatie over voeding en dagritme. Kerkhove en Rus verliezen dubbelfinale Roland Garros. 30 Maandag 9 juni 2008 PZC Begin de zomer met een weekendje aan zee! Uw luxe hotel, het 4-sterren NH Zandvoort is direct gelegen aan het strand. Een dagje strand kunt u afwisselen met een bezoek aan de historische stad Haarlem waar u gezellig kunt winkelen of cul tuur snuiven in het Frans Hals museum. Na een heerlijk diner 's avonds in het hotel geniet u nog even na in de bar of op het terras. Krijgt u al zin in de zomer? Het arrangement 2 x overnachting in NH Zandvoort incl. uitgebreid ontbijtbuffet lx4-gangen diner a la chef inclusief wijnarrangement 1 x Aqua de la Tierra verzorgingspakket •lx creatief verrassingspakket voor kids NH Endless Sunday; op zondag tot 12.00 uur ontbijten en pas om 17.00 uitchecken Adviesprijs: €196,-p.p. Lezersprijs: 125,- p.p. Eénpersoonstoeslag 35,- p.n. Toeslag kamer zeezicht: 25,- p.k.p.n. Toeris tenbelasting 1,20 p.p.p.n. Géén reserveringskosten. Kinderen: 0 t/m 3 jr. gratis en 4 t/m 11 jr. 50% korting mits bij 2 volwassenen op de kamer. Dit arrangement is geldig t/m 31 augustus 2008 m.u.v. 10 tot 14 juli en 16 tot 24 augustus. Voor dit arrangement is een beperkt aantal kamers beschik baar, dus reserveer snel! Meer informatie en boeken ikboeksnel op www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (hotelovernachtingen). U kunt tevens telefonisch boeken bij Marrea Hotelarrangementen tijdens kantooruren op 0571-277744. door Robert-Jan Friele EINDHOVEN - De olympische zwem ploeg gebruikte de NK zwemmen om alvast te oefenen met ochtend finales. De resultaten leden er niet onder. De kopman van de Nederlandse zwemploeg, Pieter van den Hoo- genband, is tevens degene die het langste slaapt. Om rond half elf in de ochtend scherp te zijn, zette 'VdH' tijdens de NK zwemmen zijn wekker pas om half acht. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg heeft, net als de meeste van haar ploeggenoten, iets meer tijd nodig om wakker te worden. „Drie uur is voor mij te weinig," al dus Marleen Veldhuis. „Ik ben om kwart voor zeven opgestaan." Het lijken trivialiteiten, maar in een olympisch jaar is alles van belang wat ook maar één procent kan bij dragen aan de prestaties. En omdat de finales van het zwem- toernooi in Peking ten gerieve van de Amerikaanse tv-kijkers elke dag om ïo.oo uur beginnen stond het ochtendritueel van elke zwemmer centraal tijdens de NK in Eindho ven. Veldhuis, Inge Dekker, Chantal Groot, Ranomi Kromowidjojo en Robin van Aggele hadden in no vember bij wereldbekerwedstrij den in Stockholm al een keer geoe fend met ochtendfinales. Voor de rest van de zwemploeg was het le veren van de beste prestatie om ïo.oo 's ochtends een nieuw feno meen, dat zorgvuldig werd bena derd en besproken. Gezien de tijden die de meeste top zwemmers op de borden zetten, was het eenmalige experiment ge slaagd. Zo zwom Van den Hoogen- band de derde beste wereldjaar- prestatie op de 200 vrij (1.45,96 mi nuten). Het zal de keuze voor zijn olympische programma niet mak kelijker maken. De olympisch kam pioen op de 100 vrij is vastbeslo ten zijn titel te verdedigen, maar komt op het koningsnummer al vier jaar niet in de buurt van de concurrentie. Femke Heemskerk van het Natio naal Zweminstituut Amsterdam (NZA) maakte in Eindhoven de meeste indruk. Ze zette twee Ne derlandse records neer (200 wissel in 2.15,52 minuten, 100 rug in 1.02,65) en scherpte haar persoon lijk record op de 100 vrij aan tot 54,53 seconden. „We hebben veel geleerd," consta teerde TZA-trainer Martin Trui- jens gistermorgen dan ook. „Het was heel goed die ochtendfinales hier te proberen." Voorheen zag hij zwemmers-in de ochtenduren van een NK wat versuft het zwem bad binnensjokken, voorafgaande aan de series. Daarvan was dit jaar geen sprake, aldus Truijens. „De snelheid is geen problemen, hard zwemmen kunnen ze allemaal. Maar het lijf moet echt wakker worden." Ook collega-coach Jacco Verhaeren van Van den Hoogen- band en Veldhuis toonde zich te vreden. Toch wil hij nog een keer goed naar het 'ochtendprotocol' van elke zwemmer kijken. Zo zwom Van den Hoogenband zater dagmiddag in de series van de 100 vrij een tijd van 48,37 seconden en gistermorgen in de gewonnen fina le 48,67. Verhaeren: „Met die 48,37 verraste hij mij wel, maar het is na tuurlijk zaak het niveau van de avond ook 's ochtends te hebben." Misschien moet Van den Hoogen band toch iets eerder opstaan. Of zijn ontbijt aanpassen, want ook daarnaar wordt gekeken. „Ik heb het liefst een omelet", aldus Van den Hoogenband, „maar dat is nu niet verstandig." Brood, yoghurt en fruit staan op het ontbijtmenu. Alhoewel Veldhuis zo kort na haar ontbijt de yoghurt omhoog voelde komen tijdens een van de races. Het zijn juist die ervaringen die zwemmers en coaches de komen de weken zullen evalueren. Op 12 juli vertrekt de zwemploeg naar Hong Kong voor het laatste trai ningskamp. Op 9 augustus begint in Peking het olympische zwem- toernooi, met een dag later om 10.00 uur in de ochtend de eerste finales. Tijdens de NK zwemmen in Eind- hoven worden de finales 's mor gens gehouden. Zo doen de deel nemers ervaring op voor de fina les van de Olympische Spelen. Lesley Kerkhove (tweede van rechts) en Arantxa Rus (rechts) kregen ondanks hun verloren finale net als de winnaars een kam door Roeland van Vliet PARIJS - Supertiebreaks zijn net strafschoppenseries. De 'verlengin gen' - de één in het tennis, de an der in het voetbal - zijn allesbeslis- send en niet te voorspellen. „Je moet geluk hebben, de ballen moe ten net goed vallen", zei Lesley Kerkhove zaterdag. „Zelfs als je ruim voor staat, zegt dat niks." De zestienjarige tennisster uit Zie- rikzee kan het weten. Tijdens het jeugdtoernooi van Roland Garros, waarop ze zaterdagmiddag samen met Arantxa Rus de dubbelfinale verloor, speelde ze er twee. De eer ste 'loterij' was donderdag in de kwartfinale, de tweede volgde twee dagen later in de eindstrijd. De eerste werd op miraculeuze wij ze gewonnen, de tweede tegen het Australisch/Sloveense koppel Moore/Hercog ietwat schlemielig weggegeven. „We stonden met 2-0 voor en hadden eigenlijk door moeten stomen naar 4-0", zei Kerkhove. „Maar we hadden flink wat pech en ze kwamen terug tot 2-2. Daarna maakten zij het knap af" Kerkhove baalde na afloop ste vig. De Zierikzeese smeet haar racket tegen haar stoeltje en poseer de na de uitreiking van de zilveren schaaltjes met enige tegenzin voor de fotografen. Maar een uurtje la ter, toen ze zich weer bij de meege reisde familieleden meldde, reali seerde ze zich dat ze een mooie week achter de rug had. Ze had, net als tijdens de Australian Open, rondgelopen tussen sterren als Rafael Nadal, Novak Djokovic en Ana Ivanovic. En ze had na het te genvallende enkelspel - uitgescha keld in de eerste ronde - het einde van het toernooi gehaald in het dubbelspel. „Als je in de finale staat wil je natuurlijk winnen, maar ik ben wel heel blij dat we zo ver zijn gekomen." Het ging met el ke wedstrijd weer een stukje beter, vond Kerkhove. „Uit onze eerste wedstrijden haalde onze trainer, Eddy Bank, best wat aandachts punten. Daar hebben we elke dag hard op getraind. En we merkten dat dat er vandaag allemaal uit kwam in de eerste set. We deden eigenlijk alles goed." Maar in de tweede set volgde een inzinkinkje. „Lesley en Arantxa zijn juist op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54