Sport Sasse 'strand' Jong Ambon grijpt net naast promotie door een gemiste penalty Zierikzee maakt het in de strijd om promotie wederom niet waar Rijden in de blubber bekoort Cijsel niet Drietal wederom winnaar van Savok Beachvolley. Uitblinkende verdediger Wattimena mist vanaf de strafschopstip. Schouwenaren met 4-1 onderuit tegen CHC/Orka. Falende motor doet Aswin Vandamme de das om in RES-cross. PZC Maandag 9 juni 2008 I 29 door Peter Snelders SAS VAN CENT - De veertiende edi tie van het Savok Beachvolley is net als vorig jaar gewonnen door de 'Garnalen'. In de hoogste klas se, bestaande uit spelers die op het niveau van derde divisie en promo tieklasse uitkomen, finishte het drietal Martin Ferket (ex-Morres) en Erik en Steven Bakker (Schelde- sport) voor Etten-Leur. De weersomstandigheden waren het organiserende Savok aanvanke lijk niet best gezind. De vijfentwin tig vrijwilligers die zich de week voor aanvang van het evenement uit de naad gewerkt hadden om al les voor elkaar te krijgen, vreesden dat hun toernooi letterlijk in het water zou vallen. Vrijdagavond moesten de jeugdspe lers in de stromende regen hun wedstrijdjes op het Keizer Karei- plein in Sas van Gent afwerken. Bij het gemengde recreatieve toer nooi voor de senioren miezerde het zaterdag vrijwel de gehele dag. Vooral de lage temperaturen wa ren reden tot gemopper onder de deelnemers. Die mineurstemming onderging in de avonduren een complete me tamorfose. Toen zat de sfeer er in eens goed in en werd er geen wan klank meer gehoord in de overvol le feesttent. Gisteren waren de weersomstan digheden heel wat beter. De toer nooien bij de senioren leverden opnieuw de deelname van een aantal vertrouwde gezichten op. Teams van diep uit België en zelfs een forse delegatie uit het Brabant se Etten-Leur gaven acte de presen ce. Bij de vrouwen-A was ging een combinatie uit Breskens en Terneu- zen met de eerste prijs aan de haal. Marsha Moeliker, Eline Col- sen, Els Freijzer en Maartje Snel ders waren te sterk voor Factor'20 uit Sas van Gent. Het Savok-drietal Sander Brood man, Terry van Dijk en Jirko van Hoorn eiste de eerste plaats bij de mannen B. Dat ging ten koste van 'Wudoenmoawah' uit Axel, dat tweede werd. Opvallend was de finaleplaats bij de vrouwen B van 'De Zonne straaltjes'. Dat team was gefor meerd uit het zeer jeugdige drietal Anke van de Meijden en Janna van Dorst (beiden 17 jaar) en de 16-jarige Lieke de Zutter. Zij ma ken deel uit van het basisteam van De mineurstemming onderging in de avonduren een metamorfose. het derde team van Savok dat dit seizoen promotie naar de tweede klasse afdwong. Geplaagd door enige nervositeit moesten ze de eerste set met ruim verschil inleveren aan het gerouti neerde 'Zuiddorpe on Tour'. Dit er varen drietal van De Sterre promo veerde afgelopen seizoen naar de eerste klasse. Het verschil dat Hei di Baert, Mireille d'Four en Eva Bonte in de eerste set maakten, was beslissend. In de tweede gaf de jeugd knap partij. Daarin ver loor het slechts met één punt ver schil. door Aector Dooms FIJNAART - Jong Ambon heeft op de valreep toch geen promotie kunnen afdwingen naar de derde klasse van het zondagvoetbal. Het elftal van trainer Paul Telussa sneu velde gisteren op het véld van Kaai- se Boys in de strafschoppenserie te gen Sarto, nadat er na 120 minuten voetbal in het beslissende duel van de nacompetitie niet was ge scoord. Eli Wattimena miste voor Jong Ambon de veertiende strafschop, omdat hij de bal niet zuiver in schoot. Doelman Theunissen Ren- sar stopte de inzet. „Ik koos op ge voel voor de goede hoek", zei de held van Sarto. De Brabantse vreugde stond in groot constast met de verslagen heid bij Jong Ambon. De jonge ver dediger Wattimena (18) was on troostbaar en liet zijn emoties de vrije loop. Uitgerekend hij, de on betwiste uitblinker bij Jong Am- bon, verdiende dit scenario niet. Hij was de hele wedstrijd in de lucht en over de grond niet te pas seren en speelde de gevaarlijkste aanvaller Francois Pigmans, die één keer per toeval de bal tegen de paal schoot, uit de wedstrijd. Eigenlijk verdiende het duel, dat net zo goed in 3-3 had kunnen ein digen, geen winnaar. „De gelukkig ste ploeg heeft gewonnen", vond Telussa, die net als zijn spelers te leurgesteld was over de afloop van een slopend seizoen. Sarto, een club met 1200 leden, was in de Brabantse klasse op de tweede plaats geëindigd en had vier keer eerder op het nippertje de promotie naar de derde klasse gemist. Gisteren kregen beide ploe gen in het zevende duel de laatste kans. De Tilburgers kenden een goede start, maar daarna was Jong Am- bon de betere ploeg. De Middel burgers waren het dichtst bij een treffer via Jair Tomasoa, een schot van Josar Pattinama ging net langs de verkeerde kant van de paal. En Jong Ambon claimde een straf schop toen Martin Waisapy bin nen het zestienmetergebied werd aangetikt. Jong Ambon grijpt naast de pro- motie naar de derde klasse. Na een teleurstellende 0-0 tegen Sarto verliezen de Zeeuwen het duel met strafschoppen. door Peter van Kouteren MADE - Zierikzee heeft gisteren ook de derde en laatste mogelijk heid op promotie laten liggen. De Schouwse formatie verloor in Ma de na een gelijke stand bij rust met 4-1 van CHC/Orka uit Den Bosch. De Zeeuwse nederlaag tekende zich in de tweede helft af en kwam voor velen onverwacht. Weliswaar rekenden bestuursle den van de Brabantse club in de rust op een goede afloop, maar dat optimisme werd door weinig neu trale toeschouwers gedeeld. In een tijdsbestek van 38 minuten scoor de de ploeg uit Den Bosch echter vier keer. De eerste treffer, een klei ne tien minuten voor rust, kwam uit de lucht vallen en zorgde na de 1-0 van Robin in 't Hout al voor een domper bij Zierikzee. Vervol gens voltrokken de Brabanders in een sterke fase kort na rust het vonnis over een moegestreden Schouwse ploeg. „Na de 3-1 zaten we er helemaal doorheen", stelde Benjamin Ver west gelaten vast. „De batterij was leeg. Het gaat er in zo'n laatste wedstrijd niet meer om of je de beste ploeg bent. Het komt er voor al op aan wie fysiek het sterkst is." Verwest, die voortdurend een aan speelpunt voor zijn medespelers was, kwam als één van de laatste spelers van het veld. Waar veel van zijn teamgenoten na de ze perd hun teleurstelling verbeten in een koele kleedkamer, sprak de captain met recht over een goede eerste helft van zijn ploeg. Daarin leek Zierikzee flitsend uit de start blokken te komen, toen Patrick Roggeband op aangeven van In 't Hout in de tweede minuut de Bra bantse doelman passeerde. Heel Zierikzee kon ermee leven dat die treffer vanwege buitenspel werd af gekeurd. Maar toen de arbiter bij een i-o-voorsprong een doelpunt van Wesley Quist (hij schoot net binnen het strafschopgebied raak uit een afgeslagen hoekschop) af keurde omdat Roggeband een over treding zou hebben begaan, knak- Hoewel de eerste helft veelbelo vend is, gaat Zierikzee in het pro motieduel met CHC/Orka zwaar onderuit. De Schouwenaren blij ven daardoor derdeklasser. te er iets in de Zeeuwse gelederen. Zierikzee verzuimde voor rust af stand te nemen van CHC/Orka, dat in een tumultueus verlopen wedstrijd in de finale van de na- competitie tegen tweedeklasser RKVVO niet alleen een 5-2-neder- laag had opgelopen, maar aan dat treffen ook vijf geschorste basisspe lers had overgehouden. Nadat Ver- west direct na rust een schot net naast had zien vliegen, incasseer den de Zeeuwen drie treffers. De Brabanders profiteerden van een gebrekkige omschakeling bij balver lies van Zierikzee. Trainer Marco Groeneveld: „Na een half uur had het gespeeld moeten zijn. Als het 2-0 wordt, moeten zij komen en kunnen wij achterover leunen. Ik had gehoopt dat we in het eerste half uur het verschil konden ma ken, maar we hebben het laten lig gen. Als je eerlijk bent: als je deze wedstrijd verliest, heb je in de tweede klasse niks te zoeken." Zierikzee-CHC/Orka 1-4 (1-1). 18. Ro bin in 't Hout 1-0 36. Ralph van de Broek 1-1, 52. Mark Hendriks 1-2, 62. Khalid Johri 1-3, 74. Mark Hendriks 1-4. Scheidsrechter: R. van der Sluis (Dord recht). Gele kaart: Martijn van Grunsven, Freek Torensma (beiden Zierikzee). Aan tal toeschouwers: 175. door Rinus Verberkmoes AXEL - Roy Gijsel uit Heikant stap te vorige week na zijn zege in Ril- land-Bath nog zelfverzekerd van de baan. Hoe schril was het con trast zaterdag na de vijfde RES-cross in Axel. De koploper bij de licentiehouders miste de scherp te op de loodzware baan, waar door hij de zege miste. „Vandaag is het ploegen geblazen. Op sommi ge plekken is er bijna geen doorko men aan. Het wordt een loterij", gaf hij na de trainingsritten al aan. Gijsel voelde zich er niet best bij. Dat bleek ook duidelijk uit zijn li chaamstaal in de eerste manche, waarin hij Martin Stroo uit Oost-Souburg voor moest laten gaan. Dat hij toch nog tweede werd, was mooi meegenomen. Desondanks zag hij geen kans om zich te herpakken. Ook niet in de tweede manche, waarin de baan minder papperig was en er sneller gereden kon worden. In de beslis sende reeks om de dagprijs was te gen de talentvolle Mark Boot uit Burg-Haamstede geen kruid gewas sen. Alsof op hij op de weg reed, snelde hij over de baan om vervol gens twintig seconden eerder dan Gijsel (3e) over de meet te komen. Gijsel behield de leiding in zijn groep. In de klasse MX 2 lukte dit Zuiddorpenaar Aswin Vandamme niet. Hoewel hij in de eerste man che nog een goede start beleefde, had zijn naaste belager Kevin Mat- thijs uit Poederlee hem al snel te pakken. De Belg pakte uiteindelijk 57 seconden voorsprong. Na af loop bleek dat de motor van Van damme zo goed als de geest had gegeven en bijna alle kracht had verloren. In de tweede manche reed Van damme op een leenmotor naar de vijfde stek. Dit was onvoldoende om de koppositie vast te houden. De nieuwe leider is Kevin Matthijs met zeven punten voorsprong. •felfe foto Camile Schelstraete V? Bart Verhage maakt een reuzensprong tijdens de RES-cross.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53