Zeeland Plan nieuwe, brede school in wijk Hulst Belg wint dictee Sfeervolle muziekdag in Hoek De Ultieme DVD- collectie deel II Religie uit de aarde in Goes Bezoek zwembad loopt slecht af Vlissingers op erepodium Goede opkomst Reynaerttocht College geeft voorkeur aan nieuwbouw Willibrordusschool. Muziekfeest in Terhole ter ere van jubileum Jas en auto van Axelaar gestolen in Terneuzen LEZERSEMTRA PZC PZC Maandag 9 juni 2008 1 3 door Harold de Puysseleijr HULST - De stichting Algemeen Bij zonder Onderwijs (ABO) Zeeuws-Vlaanderen wil in de wijk Groote Kreek in Hulst een nieuwe school beginnen. ABO Zeeuws- Vlaanderen is begin dit jaar opge richt door de stichting voor open baar onderwijs Open Basis. Het gaat in Hulst om de eerste ABO-school in Zeeuws-Vlaande ren. Plannen voor soorgelijke scho len elders in de streek heeft de stichting volgens Theo Sarneel van het college van bestuur van ABO Zeeuws-Vlaanderen nog niet. Het college van burgemeester en wethouders van Hulst adviseert de gemeenteraad geen medewerking te verlenen aan het verzoek. Het college wil in de Groote Kreek of de omgeving van die wijk liever nieuwbouw voor de katholieke Willibrordusschool realiseren. Het college van bestuur van ABO Zeeuws-Vlaanderen is er echter heilig van overtuigd dat hun nieu we school er komt. Uiteindelijk be slist daar namelijk het ministerie van Onderwijs over en niet de gemeente. „We willen samen met PW Stichting Algemeen Bijzonder Onderwijs Zeeuws-Vlaanderen wil in de wijk Groote Kreek in Hulst de eerste school van die soort in de streek beginnen. de bewoners van Tragel en Groote Kreek het concept voor de school vormgeven. We willen in het schooljaar 2009/2010 starten, in de beginfase desnoods in een se mi-permanent gebouw." Stichting ABO opereert niet van uit een levensbeschouwing, maar vanuit de inhoud van het onder wijs, legt Sarneel uit; „Vindt de school het bijvoorbeeld belangrijk dat kinderen zelfstandig leren wer ken. Of dat de lesstof naadloos aan sluit op de behoefte van het kind." Belangrijk kenmerk van het algemeen bijzonder onderwijs is volgens Theo Sarneel verder, dat het een school is 'van en door de ouders'. „De betrokkenheid van de ouders is groot. Hun ideeën over het onderwijs zijn uitermate belangrijk." De school die stichting ABO voor ogen staat, ligt inhoudelijk heel dicht bij het openbaar onderwijs. Het grote verschil ligt in bestuur en beheer. Een door de ouders ge kozen bestuur beheert de school. Het is geen school die door de overheid is opgericht. Onderzoek door een extern bu reau toont aan dat de nieuwe school die ABO wil stichten, le vensvatbaar is. Volgens de progno ses kan er voor de wijken Groote Kreek en Tragel een brede school van tweehonderd leerlingen ont staan, met opvang voor de kinde ren van zeven tot zeven. Wethouder Frank van Driessche (onderwijs) zet vraagtekens bij dit extern onderzoek. TERHOLE - Met veel muzikaal ver toon vierde de fanfare Excelsior uit Terhole dit weekend het 105-ja- rig bestaan. In de tent naast het dorpshuis traden tien muziekvere nigingen op. De Volharding uit Zaamslag beet zaterdagmiddag het spits af De jubilerende fanfare pre senteerde haar slagwerkgroep on der leiding van Luc Goeman. „De belangstelling was groot, de mu ziek niet te zwaar en had, zoals het bij een jubileum hoort, een feestelijk tintje", zei voorzitter Rob Hartman van Excelsior. GOES - Archeologische vondsten van Zeeuwse bodem met een reli gieuze betekenis vormen de nieu we tentoonstelling Hoog in de he mel, laag onder de grond, die mor gen in de Grote Kerk van Goes be gint. De voorwerpen uit de tentoonstel ling zijn afkomstig van de Ijzer- tot en met de Nieuwe Tijd. Zo zijn er onder meer middeleeuwse pel grimsinsignes, een replica van het Romeinse Nehalennia-altaar en IJ- zertijdpotten te bewonderen. In de straten van Hoek verdienden veel kinderen een zakcentje met een openluchtconcert, foto Camile Schelstraete door Gino van den Broecke HOEK - De elfde editie van de Dag van de Muziek in Hoek zorgde za terdag voor een goede sfeer in het dorp. Een draaiorgel zette de toon in de vroege ochtend, met afwisselende deuntjes. Tijdens het straatfestival lieten vooral jeugdige muzikantjes zich van hun beste kant zien. Regelma tig trokken langslopende bezoe kers de beurs om de soms zenuw achtige muzikantjes van een extra zakcentje te voorzien. Dwarsfluit, drums, viool en trompetgeschal, het was allemaal te horen in de Hoekse dorpsstraten. In gemeen schapscentrum Vremdieke speelde De Jeugd van Toen dat het een lie ve lust was. 's Middags was er in de een afwis- TERNEUZEN - Een 28-jarige Axelaar is afgelopen vrijdagavond in Ter- neuzen zowel zijn jas als zijn auto kwijtgeraakt. De man parkeerde zijn grijze Opel Vectra in de Madame Curiestraat voor een bezoek aan een buurt huis. Toen hij laat in de avond weg wil de gaan, kwam hij eerst tot ontdek te dat zijn jas gestolen was. Daarin zaten zijn autosleutels. Eenmaal buitengekomen, zag de Axelaar dat ook zijn auto was ver dwenen. BRESKENS - Joost Verheijen uit het Belgische Paal heeft zaterdag met 14 fouten het eerste Groot Bres- kens Dictee gewonnen. Hij was een van de vijftien deelnemers van het door taaifanaat Rein Leent- faar gemaakte dictee 'Welkom in Bresken, dat werd gehouden bij de Samen-op-Wegkerk in Breskens. Het dictee bestond uit twee onder delen, het algemene dictee en een lijst met moeilijke woorden. De algemene tekst ging vooral over Breskens zelf. Die bevatte wel veel aparte woorden, zoals schob berdebonk, dicteepeloton of an nus mirabilis. Tijdens het onderdeel 'moeilijke woorden' bogen de deelnemers bo gen zich onder meer over koe- koeksspog, brahmapriester, me diëvistiek, ectasi of torschlusspa- niek. Het dictee werd afgesloten met een diner. Voor alle deelnemers was er een attentie van de gemeen te Sluis. Felicitaties waren er van wethouder Carien Bolijn. ARNEMUIDEN - Een 18-jarig meisje uit Middelburg is zaterdagnacht ge wond geraakt nadat ze had ge zwommen in het Arnemuidse zwembad. Ze viel rond 02.15 uur van het vijf meter hoge hek bij het zwembad Maak uw dvd-collectie compleet of geef een fantastisch cadeau. Veertig films met top acteurs in vele genres. Dat zijn geen uren kijkplezier, maar weken! H ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel naar beneden. Daarbij kwam ze met haar arm aan het hek vast te zitten. Om haar te kunnen helpen, heeft de brandweer het hek bij het bad opengemaakt. Het meisje is naar het ziekenhuis gebracht. VLISSINGEN - Ronald Caljouw, Rien Boone en Marcel Brasser, drie monteurs van Auto Poppe uit Vlissingen, zijn zaterdag in Istan bul derde geworden bij het wereld kampioenschap voor Audi-mon- teurs. Aan de finale van deze Audi TWin Cup deden 36 landen mee. Het team uit Vlissingen won eerder de nationale kwalificatiewedstrijd. De wedstrijd bestond onder meer uit het snel opsporen en verhelpen van problemen. selend programma, met optredens van onder meer de harmonie EN- ZK en zangeres Anja Kopmels. Het dorpshuis was 's avonds de laatste locatie waar muziek de bo ventoon voerde. Met een muziek quiz en tussendoor diverse optre dens van onder andere Bennie Hek en de Houdoe's, werd elfde Dag van de Muziek in Hoek afge sloten. HULST - Zo'n 1400 deelnemers stap ten zaterdag op de fiets voor de Reynaert fietstocht. De organiserende Rotaryclub in Hulst had vanaf zes opstapplaat sen vier afstanden tussen de 30 en 100 kilometer uitgestippeld. Plaatselijke verenigingen zorgden bij de start en rustplaatsen voor animatie en versnaperingen. De route van vijftig kilometer was het meest in trek bij de deelnemers. Dit jaar werd gefietst voor een on derwijs- en straatkinderenproject in Brazilië. Een gedeelte van de opbrangst gaat naar een waterproject in Ke nia. Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" (maandag 9 juni gesloten)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47