Zeeland 'Het was de lange reis meer dan waard' Ronkende motoren en stunts in Sluiskil Duizend bezoekers op expositie in Axel Winnaars weekendje Zeeuws-Vlaamse kust vermaken zich goed. Sport Westernweekend kleiner van opzet Adri Karman wint Ruige Anjer 2008 Manege Paardoes haalt drie landelijke prijzen 12 Maandag 9 juni 2008 PZC Z door Harold de Puysseleijr CADZAND - Terwijl in hun eigen streek de zon scheen, lag er bijna het hele weekend een grauwsluier over Zeeuws-Vlaanderen. Toch had de familie Bernhart uit Lely stad zich goed vermaakt aan de Zeeuws-Vlaamse kust. De Bernharts wonnen bij hun be zoek aan de Zeeuws-Vlaamse stand op de Emigratiebeurs in Nieuwegein enkele maanden gele den een weekendje Zeeuws-Vlaan deren. Het echtpaar met twee kin deren, van vijf en twee jaar oud, (Isa en Thomas) verbleef sinds vrij dag op camping Welgelegen in Cadzand en ging van daaruit op verkenningstocht. „We hebben een flink eind moe ten rijden, maar het was het meer dan waard", aldus Falco Bernhart (37) gistermiddag, toen hij samen met zijn vrouw Paula (37) en bur gemeester Jaap Sala in de kantine van Welgelegen terugkeek op het bliksembezoek. „We wilden zoveel mogelijk zien, dus het tempo van dat stadse gejaag hebben we er 'Er is geen enkele reden te bedenken waarom je hier niet zou willen wonen' maar in gehouden", zei Paula. Hoe wel ze allebei stedelingen van ge boorte zijn, hebben de Bernharts hun buik meer dan vol van de stad. „We zijn op zoek naar een an dere woonomgeving, waar het rus tiger is. Lelystad wordt steeds druk ker en drukker en is al bijna tegen Almere aangegroeid", vertelde Fal co. Ook de mentaliteit van veel ste delingen stuit het echtpaar tegen de borst. „Hier zijn de mensen gastvrij en gemoedelijk. Als ik in Lelystad iemand voor laat gaan aan de kassa, kijkt iedereen vreemd op." De rust en ruimte die het echtpaar Bernhart zoekt, zijn nu juist kwali teiten waarmee de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten en het regio nale bedrijfsleven in hun campag ne 'Uw Nieuwe Toekomst' adverte ren. „We willen in ieder geval ver huizen, maar emigreren naar het buitenland is gezien de taal toch wel een hele grote stap", aldus Pau la. Die vertelde dat ze nooit eerder in Zeeuws-Vlaanderen waren ge weest. „Alles wat we gezien heb ben, ziet er goed onderhouden uit. Dat is nogal een contrast met Lely stad, waar alles onder de graffïtti zit. Ook de straten zijn hier opval lend schoon. Er staan prachtige prullenbakken in Lelystad. Maar die zijn er alleen voor de sier, want niemand gebruikt ze." Bijkomend voordeel zijn de lage huizenprijzen in Zeeuws-Vlaande ren. „Ik zag op internet wel vier pa gina's met huizen onder de ton. Daar koop je bij ons nog niet eens een garagebox voor. Die moet je dan delen met de buren." Falco was verder erg onder de in druk van de plaatsen met een rijke historie, zoals Sluis en Aarden burg. „Er is geen enkele reden te bedenken waarom je hier niet zou willen wonen." Voor een bezoek aan Terneuzen en Hulst had de fa milie dit weekeinde geen tijd, maar geen nood. De Bernharts ko men zeker nog een keer terug om de rest van de streek te verkennen. door Cino van den Broecke SLUISKIL - T\vee dagen lonkten ron kende en blinkende motoren in Sluiskil. Voor de derde keer stond het dorp zaterdag en zondag in het teken van de Sluiskilse Motor dagen, met stands met accessoires, blinkende tweewielers, trikes en andersoortige voertuigen. Veel bewonderende blikken trok de KTM-Wheelyboy, die knappe stuntmanoeuvres liet zien tijdens enkele demonstraties. Muzikaal vertier was er met rock bands als Break for Cover, Squab- zeeuwseHEDS Met tassen vol boodschappen kwam de Zierikzeese thuis. Ze trof haar man slapend aan op de bank. Lichtelijk ongerust, hij kon immers onwel geworden zijn, wekte ze haar echtgenoot. In zijn ogen wrijvend zei hij dat de slaap hem had overmand toen hij sport aan het kijken was op televi sie. bier uit Engeland en de Nederland se band Idiot Proof Gisteren werden een oldtimerrit en een reguliere toertocht gereden. In Sluiskil zelf zorgden scooters tij dens de scootersprint, KTM Wheelyboy en de twee Engelse muziekbands voor het nodige la waai. Naast de krachtige wegmotoren had de organisatie dit jaar ook old timerbrommerclub De Grensrij- ders weten te strikken. De leden toonden 'hun' trots aan het langs lopende publiek. Tip? redactie@pzc.nl „Welke sport?", vroeg zijn vrouw. Het bleek om wielrennen te gaan, de Ronde van Italië. „Dus jij wordt moe van sport op tv?", wierp de Zierikzeese haar man half geïrriteerd, half geamu seerd voor de voeten. „Ja, lach maar", reageerde haar echtgenoot, „het was wel een hele lange etappe." clince - Het dertigste western weekend van schietvereniging de Schutterij in Clinge was dit jaar aanmerkelijk kleinschaliger van op zet dan andere jaren. Op het tot Fort States Tree omge doopte schietterrein aan de Staten- boomweg nabij Clinge werden van vrijdag tot en met zondag zo'n 400 series met historische wapens verschoten. „Voorgaande edities za ten we tegen de 1000 series", zegt Free Buijze van de Schutterij. „We kunnen minder behappen omdat we minder vrijwilligers hebben." axel - De tweedaagse tentoonstel ling 'Artistiek achter d'n diek' bij Hof le Marteau in Axel trok afgelo pen weekeinde zo'n duizend be zoekers. Het was weer een komen en gaan van kunstliefhebbers en belangstel lenden op de boerderij van de fa milie Den Hamer aan de Steen ovens. De beeldenexpositie kende de vierde editie, terwijl de Terneu- zense fotoclub Brandpunt voor de kwadendamme - De Ruige Anjer 2008 is gewonnen door natuur- tekenaar Adri Karman. Karman nam de aanmoedigings prijs van de vereniging voor veld- biologie KNNV zaterdag in ont vangst tijdens de ïoox-soortendag, bij de Zwaakse Weel in Kwaden- dam me. Tweede werd Johan Antes van vlin dertuin Berkenhof in Kwadendam- me. Boswachter René Wink van Na tuurmonumenten behaalde de der de plaats. tweede keer tal van werken ten toonstelde. Het publiek wierp be wonderende blikken op de hon derddertig (zeventig foto's en zes tig beelden) uiteenlopende wer ken, die twintig amateurfotogra fen en zes kunstenaars in en om de tuin van de boerderij hadden opgehangen en neergezet. Volgend jaar zal er zo goed als ze ker opnieuw artistiek werk 'achter d'n dieck' te bewonderen zijn. vlissingen - Manege Paardoes van stichting Arduin in Vlissingen heeft bij de nationale Special Olympics in Amsterdam (de spe len voor mensen met een verstan delijke handicap) gisteren goud, zil ver én brons behaald. Marcelle Bakx uit Vlissingen won de gouden medaille, Jerrica Orte- lee uit Middelburg behaalde de zil veren plak en Stefanie Wanjon uit Vlissingen keert huiswaarts met brons. De dames lieten daarmee zo'n vijftien, zestien deelnemers achter zich. VERKOOP BLT EXECUTIE: Op DINSDAG TIEN JUNI TWEEDUIZENDACHT DES VOORMIDDAGS TE 10.00 UUR; al door écn van de (fgd.-)gerechtsdcurwaardcrs van het kantoor Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders te Terneuzen ten laste van de besloten vennootschap GEBR. M. EN R. DE RONDE B.V., gevestigd te Hcinenoord, kan- toorhoudende te 4623 AT BERGEN OP ZOOM, aan de Wouwseslraalweg 182 B, worden overgegaan tot de executoriale verkoop van: een partij gereedschap: Waaronder o.a.: zaagtafel, hogedrukreiniger, zaag machine. boormachines, lijmklemmen, breekijzers, frees, etc. De verkoop zal plaatshebben: le 4623 AT BERGEN OP ZOOM, aan hel adres Wouwsestraatweg 182 B. De roerende zaken zijn te bezichtigen een kwartier voor de aanvang verkoop. De verkoop zal, zonder opgeld, bij opbod en tegen contante betaling geschieden.Voor meer informatie: (- 'fè VAN DAMME C.S. GERKCIITSOELIRW.AARDKRS Axclscsrraal 12 45.37 AJ Terneuzen T OII5 - 613651 F 0115 - 694811 E. deurwaarder-Vvandammc-hollamJ.nl Paula en Falco Bernhart en hun kinderen Thomas en Isa verkenden afgelopen weekeinde Zeeuws-Vlaanderen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46