eeland PZC Aanpak beperkt uitkeringsfraude Spek met eieren en verkleedpartij te paard Cliëntenraden Curamus Hulst bezorgd over hulp aan ouderen Familiepark Toversluis in Sluis paar uur dicht na kleine brand ZEEUWS-VLAANDEREN 17 Sociaal rechercheurs in Zeeuws-Vlaanderen werken preventief. Hoofdplaat viert twee dagen feest ter ere van 230-ste verjaardag. De Hobbyisten bouwen feestje, maar winnen niet in De Melkweg Maandag 9 juni 2008 Plan voor nieuwe school in Hulst Tip? redtern@pzc.nl door Harold de Puysseleijr 'terneuzen - Zorgvuldige scree ning van uitkeringsverzoeken door sociaal rechercheurs bespaart de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten handenvol geld. Dat blijkt uit het jaarverslag van het samenwerkingsverband Socia le Recherche Zeeuws-Vlaanderen. De sociaal rechercheurs worden meer en meer ingezet om aanvra gen voor een bijstandsuitkering te beoordelen. Dat heeft er vorig jaar toe geleid, dat 8i - van de 168 aan vragen werden afgewezen. Met een gemiddelde uitkering van 13.500 euro per cliënt per jaar komt dat neer op een besparing van bijna 1,1 miljoen euro. Daar mee is volgens de gemeentebestu ren het bewijs geleverd, dat de zo geheten poortwachteronderzoe- ken zeer fraudepreventief werken. De manier van werken heeft nog meer voordelen. Niet alleen wordt onjuist gebruik van overheidsgeld erdoor beperkt, ook wordt voorko men dat de sociaal rechercheurs achteraf tijd moeten besteden aan de opsporing van fraudeurs. Bo vendien blijkt in de praktijk dat het heel erg lastig is om vastgestel de fraudebedragen ook daadwerke lijk te innen; fraudeurs zijn bij voorbeeld naar het buitenland ver trokken, of hebben het geld niet om het onterecht geïnde uit- W* Voorkomen is beter dan gene- zen. Dat motto is ook van toepas sing op uitkeringsfraude in Zeeuws-Vlaanderen. Vooraf toet sen, spaart een miljoen euro uit. keringsbedrag terug te betalen. Hoewel het taakveld van de so ciaal rechercheurs verschuift van opsporing naar preventie, zijn er vorig jaar wel degelijk onterecht ge geven uitkeringen opgespoord en teruggevorderd. Na 73 opsporings onderzoeken werden 29 uitkerin gen beëindigd. Ook werd de ten onrechte verkregen uitkering in dertien onderzoeken teruggevor derd. Naast de terugvordering le verde dat een besparing op van 391.500 euro. Verder werden 38 in cidentele onderzoeken gedaan. Dat zijn onderzoeken die gedaan worden bij lopende uitkeringen. Er wordt onder meer nagegaan of iemand in de tussentijd een kost ganger of partner heeft gekregen. Van deze onderzoeken is in twaalf gevallen de uitkering beëindigd. In vijf onderzoeken werd de uitke ring teruggevorderd. Dat zorgde voor een extra bedrag van 162.000 euro. Het totaalbedrag aan terug vorderingen en besparingen be droeg vorig jaar zo'n 1,7 miljoen eu ro. Dat is twee ton meer dan het jaar ervoor, op een bestand dat met tien procent daalde tot 1465 cliënten. door Wilma Valk HOOFDPLAAT - Evenals vijfjaar gele den was het gezamenlijke ontbijt gistermorgen in de feesttent weer een van de hoogtepunten van het jubileumfeest 230 jaar Hoofdplaat. Ruim 500 oude en nieuwe bewo ners van het dorp schoven aan. Het was de organisatie gelukt een afwisselend programma samen te stellen voor jong en oud. Zaterdag waren de festiviteiten van begon- I nen met een drukbezochte rom mel-, antiek- en boerenmarkt. Gisteren was in de katholieke kerk in Hoofdplaat de tentoonstelling 'Terug naar school' te zien. Daar werden vooral herinneringen opge haald. Wie is die ook weer? En Ken je die dan niet meer?, waren veelgehoorde opmerkingen. Maar ook de nieuwe dorpsbewoners en de jongere generaties waren niet vergeten. Op een grote fotocollage waren alle Hoofdplaatenaren van 2008 te zien. Spreekstalmeester Pol van de Vij ver was gistermiddag in zijn ele ment tijdens de paardenwedstrijd met trekpaarden en Friezen, de Tally Ho. De stoere berijders van de forse paarden waren allemaal in een ludieke outfit gestoken. Zo streed een Arabische saboteur te gen een IJzendijkse schone en moest een snelle non het afleggen tegen een dame met wel erg veel Zo'n vijfhonderd inwoners van Hoodplaat schoven gisterochtend aan bij het verjaardagsontbijt. paars haar. Naast prijzen voor het snelste paard, waren er ook prij zen voor de mooiste hoed, al of niet gedragen door een dame. As cot in Hoofdplaat. Met een groots fanfarefestival met tien Zeeuws Vlaamse muziekkorp sen op diverse locaties in het dorp en een geweldige taptoe op de foto Camile Schelstraete Spuikom werd gisteren het feest ter ere van 230 jaar Hoofdplaat af gesloten. foto Camile Schelstraete door Harold de Puysseleijr HULST - De vier cliëntenraden van zorgstichting voor ouderen, Cura mus, spreken in een brief aan het gemeentebestuur van Hulst hun zorg uit over de hulpverlening aan ouderen. De cliëntenraden komen op voor de belangen van de bewoners van Huize Antonius in Kloosterzande, De Blaauwe Hoeve in Hulst, De Lange Akkers in Koewacht en de ouderen die in Hulst zelfstandig wonen in een woning van de wo ningbouwvereniging. De cliëntenraden stellen vast dat veel ouderen de goedkopere vorm van huishoudelijke hulp krijgen sinds de gemeente de indicatiestel ling voor het krijgen van die hulp vorig jaar heeft overgenomen van het Centrum Indicatiestelling Zorg. Wethouder Frank van Driessche (welzijn) laat weten dat er inder daad wijzigingen kunnen zijn in de verleende hulp. „Maar mensen die het daar niet mee eens zijn, hebben altijd de mogelijkheid om daar bezwaar tegen te maken. Daarna wordt hun situatie op nieuw beoordeeld." De cliëntenraden vinden echter, dat de bezwaarprocedure erg lang duurt en vaak niet leidt tot aanpas sing van de hulpverlening. SLUIS - Overdekt familiepark Tover sluis in Sluis is afgelopen zaterdag middag in verband met een brand enkele uren gesloten geweest. Het vuur werd rond half één ont dekt in een transformator van de neonverlichting, op het dak van het gebouw aan de Nieuwstraat. Bij de brand kwam veel rook vrij. De brandweer had het vuur echter snel onder controle. De aanwezige gasten en het personeel konden het gebouw zonder problemen ver laten. Rond half vier gaf de brand weer het gebouw vrij en ging Toversluis weer open voor pu bliek. Alleen de speelzaal en de binnenspeeluin zijn vanwege de rookontwikkeling nog niet vrijge geven. Deze gedeelten zijn de ko mende dagen volgens woordvoer ster Ilse la Grand van Toversluis nog gesloten in verband met schoonmaak- en opruimwerk- zaamheden. De bowlingbanen, de brasserie, het Game Kingdom, het Funtastic Casino en de Toverwok zijn gewoon geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45