Adan maakt reuzensprong Sport Casper Ovaa zet de toon in Rilland-Bath Vierde plaats Lisa Padmos op NK turnen Judoka Tess Cornelius zegeviert in Best Jansen plaatst zich voor NK 1500 meter Stefan de Groot wint Hackenbergcup Hoogerland derde in Ronde van Noorwegen Ereplaatsen Zeeuwen op NK mountainbike Records Van Bemden en Van den Berg Atleet van Dynamica verpulvert persoonlijk record op de 800 meter. Oost-Souburgse motorcrosser wint in de klasse MXi/veteranen. Ellen van Gremberghe van RKHAV uit Hulst stoot de kogel in een sfeervolle ambiance op de atletiekbaan van Zierikzee. foto Marijke Folkertsma 36 Maandag 9 juni 2008 PZC BEST - Tess Cornelius (ss F.de Boe- vere) heeft zaterdag in Best het in ternationale Sandokan judotoer nooi gewonnen bij de semi-aspi- ranten in de klasse tot 40 kilo. De 15-jarige Oostburgse versloeg in de finale de Oostenrijkse Melanie Ine- zberger met een heupworp. Tessa Kareis (jc Breskens-Eede) behaalde in deze leeftijdscategorie - in de klasse boven de 44 kilo - brons. LEUVEN - Wouter Jansen liep in het Belgische Leuven een persoon lijk record op de 1500 meter. De student, die uit Oost-Souburg afkomstig is, realiseerde een tijd van 3 minuten en 56.12 seconden. Met die tijd dwong hij deelname aan de Nederlandse kampioen schappen af De nationale titel strijd is op 5 en 6 juli in Amster dam. Wouter Jansen is lid van het Tilburgse Asterix. ARNEMUIDEN - Tafeltennisser Ste fan de Groot heeft het toernooi om de 26e Hackenbergcup gewon nen. De Middelburger bleef in de finale-achtkamp ongeslagen. Het is de zesde overwinning voor De Groot in acht jaar tijd. Eigenlijk kwam de speler van Ar- nemuiden alleen in de partij tegen Michel Sperling (TTC Middelburg) enigszins in de problemen, maar hij zegevierde uiteindelijk wel. GOES - Johnny Hoogerland is als derde geëindigd in de Ronde van Noorwegen. De renner uit Yerseke had in het eindklassement een achterstand van 1.04 minuten op winnaar Fre- drik Ericsson. In de laatste etappe, een rit over 160,6 kilometer finishte Hooger land als zevende. De ritwinst ging naar de Deen Daniel Kreutzfeldt. DEN HELDER - Leden van mountain bikevereniging X-Treme uit Goes hebben in Den Helder het po dium gehaald tijdens het NK mountainbike voor de jeugd. In categorie 2 werd Joppe de Vries (Wilhelminadorp) na een span nende wedstrijd tweede. In catego rie 3 was de zus van Joppe het sterkste meisje. Zij werd eerste. In de categorie 6 was er voor Mar- qurite de Neve de tweede plaats bij de meisjes. zierikzee - Edwin van Bemden (13) heeft tijdens de vierde wed strijd van het Zeeuwse baancircuit zijn eigen record op de 80 meter horden voor junioren verbeterd. De atleet van Delta Sport deed er - 12,3 seconden over. Zijn ploegge noot Tom van den Berg (12) haal de een clubrecord met de speer. Zijn worp van 40,06 meter bete kende een tweede plaats op de na tionale ranglijst. door Sjaak Sinke ZIERIKZEE - Het feit dat in de omge ving van Sportpark Bannink in Zeeland vrijwel geen parkeerplaats meer was te vinden, gaf al aan dat de belangstelling voor de vierde wedstrijd van het Zeeuws baancir cuit behoorlijk groot was. De junioren laten de laatste weken op de 800 meter prima prestaties noteren. Zo ook Erwin Adan van Dynamica. Afgelopen winter had hij nauwelijks kunnen trainen door een knieblessure, maar verbe terde zijn persoonlijk record naar twee minuten en viertiende van een seconde. In twee weken tijd haalde hij maar liefst elf seconden van zijn persoonlijk record af door Herman Heuvink RILLAND-BATH - Casper Ovaa uit Oost Souburg was bij de clubcross de sterkste in de samengevoegde klasse MX i/Veteranen. In de MX 2 waren Mike van Ham uit Wouw en Erik Koote uit Sommeldsdijk de Zeeuwen de baas. Ovaa nam in de eerste manche van de MXi/Veteranen de leiding en won onbedreigd voor veteraan Van der Wekken uit Zierikzee en Niki Margetic uit het Belgische Sta broek. In de tweede manche stoven Ovaa en Van der Wekken gezamenlijk op de eerste bocht af Het was Van Adan, op nieuwe spikes, kreeg bij zijn recordrace wel de hulp van clubgenoot Jermain Luitwieler, die de eerste vierhonderd meter bin nen de 57 seconden af raffelde. Adan mocht de laatste ronde zelf opknappen. Vader Erik klokte een tijd van net onder de magische grens van twee minuten, maar de jury klokte er een fractie boven. Voor trainster Anjolie Engels-Wis se betekende dat de beurs trekken, want zij had beloofd te trakteren wanneer Erwin onder haar beste tijd van 2.02.58 zou lopen. Luitwieler hield aan zijn hulpvaar digheid meteen de Zeeuwse titel bij de A-junioren over om daarna ook de titel op de 200 meter mee te nemen. Arjan Beije (Delta Sport) pakte de titel op de 800 me ter bij de senioren, ruim tien se conden na Adan. Bij de zware jongens werd het der Wekken die de goede lijn had en Ovaa moest even gas terugne men. In de tweede ronde trok de Souburger de zaken echter weer recht. In het resterende gedeelte kwam zijn positie niet meer in ge vaar. Mike van Ham won in de MX 2-klasse beide manches. In de eer ste manche was het Johnny van Eekelen die kopstart pakte. De KTM-rijder uit Goes moest echter in de tweede ronde de leiding af staan aan de latere winnaar Van Ham. De spanning aan de kop leek terug te keren, toen Steven Ovaa zich op de tweede plaats nes telde. De Souburger ging in de vier de ronde echter in de fout en kwam als achtste door. Hierna vocht hij zich terug naar de vijfde positie. Ook Marco Pennings uit Zeeuws kampioenschap discuswer pen en kogelslingeren verwerkt. Stefan Stokman (Dynamica) vero verde wel de titel op discus voor clubmaat Jeroen van Belzen, maar moeste lijdzaam toezien hoe de ti tel kogelslingeren naar zijn Bel gische clubgenoot Samir de Vis- scher (Meetjesland) ging. Op de 800 meter jongens C deed Milan Roelofs (Delta Sport) een heldhaftige poging om deze af stand te winnen door van meet af aan de kop te sleuren. Uiteindelijk moest hij toch zijn meerdere er kennen in Thomas Beelen (AV'56) die een kop groter is dan Roelofs. Marieke Riemens (AV'56) had wei- De junioren presteren de laatste weken prima op de 800 meter. Erwin Adan haalt in twee weken tijd liefst elf seconden van zijn persoonlijk record af. Tholen leek in de eerste manche op weg naar een hoge klassering. Ook hij ging in de fout en finishte als zevende. In de tweede manche leidde Van Ham van start tot fi nish. Het gevecht om de tweede plaats was spannend. Het was ten slotte Pennings die deze zeker wist te stellen ondanks stevige aanval len van Ovaa en Koote. In de clubklasse was niemand op gewassen tegen Gian-Carlo Buijs uit Oost-Souburg. Vlissingenaar Jordan Lee van Maaren won beide manches bij de 65 cc. In de 85 cc waren Carsten Goedegebure en Davey de Fouw de sterksten. Toch ging de dagwinst verrassend naar Mike Beekers. Hij wist te profite ren van een valpartij van Goedege- buure en pech bij De Fouw in de laatste ronde. nig tegenstand op de 100 meter en hoefde bovendien alleen maar te fi nishen om de Zeeuwse titel 200 meter mee naar Goes te nemen. In Middelburg won triatleet Remy Vasseur voor de tweede achtereen volgende keer de Nadorstloop. De Vlissinger liep de tien Engelse mijl in 59 minuten en 17 seconden, een minuutje langzamer dan vorig jaar.Wilko de Vos (Kattendijke) volgde op een kleine halve mi nuut, waarmee hij Erik Kok (Arne- muiden) en Sjaak Brouwer (Mid delburg) achter zich hield. Chantal Koole (Zoutelande) had weinig moeite om de overige vijf vrouwen achter zich te houden. Jo- ram de Boks, tweede elftalspeler van Zeelandia Middelburg, won af getekend de negen kilometer bij de mannen. Robin de Vos werd tweede, net als zijn vader Wilko op de tien Engelse mijl. OLDENZAAL - Lisa Padmos uit Brou wershaven had bij het NK meer kamp turnen in Oldenzaal op ere metaal gerekend. De turnster van Delta Sport moest na zeges in de kwart- en halve finale genoegen nemen met een vierde plaats. Padmos, die in de eerste divisie in stap uitkwam, kwam 0,25 punt te kort voor een podiumplaats. Pame la Holder werd Nederlands kam pioen met 34.650 punten. In de finale van de talentendivisie werden Kelly Goedegebure vierde (32.550 punten) en Wendy Goede gebure vijfde (30,350 punten) bij de pupillen 2. Charmaine van den Velde werd vierde op het niveau instap 7 (33,650 punten).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38