Middelkamp blijft ver weg van zege Skeeleraars in de toptien Bouthoorn is de sterkste in Renesse Zeeuwse renners missen de slag in Omloop van de EPZ. Topprestaties van Erwin Mesu en Andries Minderhoud op het NK. Amazone uit Zaamslag houdt in de Zi Chantal Nijpjes achter zich. If l! JfP 14 Whfi.. 34 I Maandag 9 juni 2008 PZC Het peloton rijdt door de Zak van Zuid-Beveland. foto Willem Mieras door Koen de Vries BORSSELE - De wielrenners van Theo Middelkamp hadden zater dag hun zinnen gezet op een zege in de derde editie van de Omloop van de EPZ. Daar kwam echter weinig van terecht. Toen de prij zen werden verdeeld, waren de Zeeuwen in geen velden of wegen te bekennen. „We hebben in het begin gedaan wat we gepland had den, maar kwamen daardoor aan het eind tekort", analyseerde ploeg leider Patrick de Grave. Het verhaal van de Omloop van de EPZ is snel verteld. De vierde en laatste wedstrijd van de club competitie had een saai verloop. Door een gebrek aan wind en door ontsnappingen waarin steeds 'verkeerde' renners zaten, gebeur de er bijzonder weinig tijdens de vijf ronden van 33 kilometer elk door de Zak van Zuid-Beveland. Toen de meest strijdvaardige ren ners zich verzoend hadden met een eindsprint, viel toch nog de be slissende slag. Ongeveer twintig ki lometer voor de finish reden acht man weg. In die groep zaten geen renners van Theo Middelkamp en in de groep van zeven achtervolgers die even daarna tot stand kwam even min. „We hebben het in het begin geprobeerd, maar er was gewoon te weinig wind", vertelde de met maagpijn kampende Middel- kamp-renner Dirk van Dam. „Je weet eigenlijk van te voren al dat alles terugkomt. En in de slotfase komen we tegen sommige ploegen echt tekort." Net als in de eerste drie wedstrijden van de clubcom petitie waren de teams van De Jon ge Renner, De Dommelstreek en Swabo goed vertegenwoordigd in de voorste gelederen. Swabo-ren- ner Johan Berk uit Koudekerk aan de Rijn had de meeste inhoud. 300 meter voor de streep sloeg hij een gaatje en liet zich niet meer achterhalen. Daarmee vestigde hij naam in Zeeland. In de eerste wed strijd van het seizoen voor de club competitie, de Omloop van de Braakman, werd hij tweede. De winnaar gaf na afloop met een ontwapenende eerlijkheid toe dat zijn zege niet het gevolg was van een uitgekiende strategie. Berk sprong pas naar de kopgroep toen hij zag dat er nog geen ploeggeno ten in vertegenwoordigd waren. En in de finale reageerde de 24-jari- ge student bouwkunde pas op de uitval van Paul Dekkers nadat Tjar- ko Cuppens het gevaar onderkend had. „Toen we bij elkaar kwamen reed ik weg toen ze allebei even de andere kant opkeken. Ik had met een een gaatje." Achter het achttal sprintte het peloton voor de krui mels. De Goese veteraan Dennis Raadtgever (33) was met zijn tien de plaats de beste Zeeuw. Met die klassering bezorgde hij zijn ploeg NRj De Omloop van de EPZ kent een saai verloop. Twintig kilometer voor het einde valt dan toch de beslissende ontsnapping van acht renners. PRC Delta uit Spijkenisse meteen een plaats in de finale van de club competitie, half september in Gro ningen. „Het werd tijd dat ik eens voorin eindigde", vond Raadtge ver. „Ik heb dit seizoen nog niet best gepresteerd." Zijn plaatsgenoot Niek Rentmees ter werd zestiende en was daar mee weer de 'grootverdiener' voor Theo Middelkamp. Omdat Nico Ringelberg als twintigste over de fi nish kwam verdienden de Middel kampers toch nog zoveel punten dat ze van de zevende naar de vijf de plaats in het eindklassement klommen. Ondanks de niet inge loste belofte in de Omloop van de EPZ een knap resultaat. Ter verge lijking: vorig jaar finishte de ploeg als vijftiende en miste daardoor de finale. ALMERE - Op het NK skeeleren in Almere haalden Erwin Mesu uit Middelburg en Andries Minder houd uit Waarde zaterdag bij de A-rijders respectievelijk de zesde en de tiende plaats. De 42 kilometer lange koers startte onder droge en warme omstandig heden. Niels Steenbakker uit Bigge- kerke moest de strijd staken toen favoriet Sjoerd Huisman hem mee nam in een val. Minderhoud en Mesu reden daarentegen attent mee. Mesu zat nog enkele ronden in een sterke kopgroep, met onder anderen Arjan Smit en Roy Boeve. Maar die werd ingelopen. Een flinke regenbui zorgde er ver volgens voor dat de ene na de an dere grote naam (Bob de Vries, In- gmar Berga, Koen Verweij) op het gladde wegdek voortijdig opgaf Een kleine tien kilometer voor het einde vloog Mesu nog uit een bocht en belandde in het gras.Hij krabbelde echter snel weer op en wist het ontstane gat van honderd vijftig meter te dichten. Ondanks diverse vluchtpogingen bleek een massasprint onvermijdelijk. Die werd gewonnen door Gary Hek man uit Gramsbergen. Bij de junioren haalde Niels Mesu (Middelburg) de twaalfde plaats. Titelverdediger bij de veteranen Cees Cijsouw uit Oostburg werd zeventiende. In verband met aan houdende rugklachten heeft hij nog niet zijn niveau van vorig jaar. door Lucien Roelandt RENESSE - Emmy Bouthoorn toon de zich zaterdag in de Rabo Top- dressuurcompetitie de beste in de klasse Z2. De amazone uit Zaam slag stuurde de goedgekeurde dek hengst Parlando met een totaal van 66.47 procent naar het oranje erelint. Met 65.15 procent eiste Chantal Nijpjes met Hexagon's Va riety in de klasse Zi de zege op. Wie had gedacht dat bij een top- competitie ook een topterrein hoort, kwam in Renesse bedrogen uit. De modderige situatie op de as en de hoeken van het terrein maakte het de paarden zelfs erg moeilijk om in balans te blijven. De aan elkaar gewaagde Bout hoorn en Nijpjes waren in de Z2 een maatje te groot voor de rest. Bouthoorn vormde met de veel front en uitstraling tonende Parlan do een fraai plaatje. Vooral in de zijgangen liet de TCN Part- out-zoon zich uitstekend zien en liet daardoor de teller van de jury oplopen tot 66.47 procent. Als voorlaatste starter maakte Chantal Nijpjes het met de kracht patser U've Got It onder het zadel nog eventjes spannend. Maar met haar gemiddelde van 65.15 procent Emmy Bouthoorn en Chantal Nijpjes domineren in de Rabo Topdressuurcompetitie. Bout hoorn wint in Renesse in de kla- se Z1, Nijpjes in de Z2. kwam ze toch duidelijk tekort om Bouthoorn van de leiding te ver dringen. In de Zi is Chantal Nijpjes voorals nog oppermachtig. Met Hexagon's Variety bleef zij jeugdinternational Wilma Salm, met Victoria, ruim een procent voor.In de tweede proef - niet meetellend voor de competitie - eiste Nijpjes in beide klassen de overwinning op. In de Z2 reed ze U've got it naar een overtuigende overwinning. Met een score van 230 punten bleef de combinatie de verrassend op de tweede stek eindigende Anneke Phernambuque met Toscane maar liefst zestien punten voor. In de Zi stuurde Nijpjes Hexagon's Variety met 219 punten naar een nipte zege. Wilma Salm haalde met Victoria drie puntjes minder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36