herinneringen weg Ondernemer Judith Stap grijpt medaille op NK Brentjens voor vierde keer naar de Spelen LEZERSEMTRA PZC Test je Oranje kennis J Dress to impres 3 Bel nu 0113 - 315 500 Joeri van Wallenburg onder de minuut op 100 meter vlinderslag. Kwalificatie voelt voor 39-jarige renner als een bevrijding. PZC Maandag 9 juni 2008 [33 Op woensdag 2 juli verschijnt een speciale uitgave van 'de Ondernemer' die in het teken staat van businesskleding en etiquette. De ideale mogelijkheid voor uw bedrijf om in de schijnwerpers te staan. Nieuwsgierig naar de mogelijkheden in de Ondernemer? Bel voor een afspraak! Robert Kubica werd gisteren in Canada de eerste Pool die een Grand Prix won. Daarbij boekte hij voor zijn team BMW de eerste overwinning ooit. foto Paul Chiasson EINDHOVEN - Op het open NK zwemmen in Eindhoven hebben Joeri van Wallenburg en Judith Stap prima prestaties neergezet. Van Wallenburg noteerde op de 100 meter vlinderslag als eefste Zeeuw een tijd van onder de mi nuut (59,88 seconden). Hij werd met die tijd negende bij de jeugd. Judith Stap zorgde voor de enige Zeeuwse medaille. Op de 400 me ter wisselslag zette zij met 5.16,06 in de series de tot dan toe snelste jeugdtijd neer. In de finale kwam één zwemster daar nog onder, waardoor de Middelburgse zilver won. Ook Toby Aarnoutse, Manon Min- neboo en de estafetteploegen van Luctor et Emergo kwamen tot Zeeuwse records. De 27.82 op de 50 meter vrije slag van Minneboo was snel, net als haar 32,91 op de 50 meter vrije slag. Toby Aarnout se verbeterde op de 50 meter vlin derslag het record naar 27,06 en het Luctor-viertal verbeterde de drie estafetterecords op de 4x100 en 4x200 meter vrije slag én de 4x100 meter wisselslag. De uit Ter- neuzen afkomstige Stefan de Die won zilver op de 100 meter vrij in 50,16. Net als op 50 vrij eindigde hij achter Pieter van den Hoogen- band. Met zijn Amsterdamse club De Dolfijn won De Die drie gou den estafettemedailles. door Peter van Leeuwen FORT WILLIAM - Mountainbiker Bart Brentjens heeft zich zaterdag bij de wereldbekerwedstrijd in Fort William verzekerd van een ticket voor de Olympische Spelen. Het wordt de vierde keer dat de 39-jarige Limburger aan de Spelen deelneemt: in 1996 won hij goud in Atlanta, vier jaar geleden in Athene veroverde Brentjens brons. Anky staat al op vijf Bart Brentjens is met zijn vier de deelname aan de Spelen niet de Nederlandse record deelnemer in Peking. Dressuuramazone Anky van Grunsven zal in China al voor de zesde keer aan de start van de Spelen staan. Sinds 1988 miste ze geen enke le olympiade. Daarbij won ze tweemaal individueel goud en vier keer zilver (drie keer met het team). Brentjens won goud in 1996 (Atlanta) toen mountainbiken voor het eerst op het olympi sche programma stond. Brentjens sloot de wedstrijd in Schotland af als veertiende. Een plaats bij de beste zestien was no dig om aan de eis tot vormbehoud van NOCNSF te voldoen. „Ik ben enorm opgelucht", zei de Limbur ger. „Het is alsof er honderd kilo gram van mijn rug valt. Ongeloof lijk hoe blij je kunt zijn met zo'n prestatie." Brentjens zei zich al we ken goed te voelen. „Maar het kwam er niet uit. In Offenburg en Madrid vond ik parkoersen die me lagen, maar telkens lukte het niet. Ik dacht na vorige week: het gaat nu toch heel moeilijk worden. Ik heb getwijfeld, maar dat doe ik ei genlijk altijd." Ook bondscoach Leo van Zeeland toonde zich bijzonder verheugd: „Dit is echt geweldig. We zijn heel opgelucht, want zoveel kansen wa ren er niet meer." Rudi van Houts heeft alleen nog het wereldkampi oenschap in Italië om de kwalifica tie te halen. Hij was vorige week ziek en stapte in Schotland in de tweede ronde af De wedstrijd werd overigens gedomineerd door de Zwitsers. Europees kampioen Florian Vogel zegevierde voor zijn landgenoten Schurter en Sauser. 1^ Mountainbiker Bart Brentjens plaatst zich in Fort William voor de Olympische Spelen. In Peking gaat hij voor de vierde keer van start op de Spelen. Elke dag staat er een EK-vraag in de krant. U mag per dag zo vaak meedoen als u wilt. Spelregels: Uw inzending dient voor middernacht bij ons binnen te zijn Alleen de winnaar krijgt binnen 2 werkdagen bericht Het arrangement is te boeken in de periode september t/m december 2008 Het arrangement is te boeken op basis van beschikbaarheid Voor onze voorwaarden over kansspelen kijk op www.pzc.ni/spelvoorwaarden of bel met onze afdeling Lezersservice: 0800-0 231231. U dingt samen met de inzenders van de zeven dagbladen van Wegener NieuwsMedia B.V. mee voor het weekend, De prijs wordt aangeboden door Marrea Hotelarrangementen. Ga voor meer informatie over Marrea naar www.marrea.nl Hoe Oranje het ook doet, de PZC blijft het EK volgen. U maakt elke dag kans op een lekker weekend op Ameland in Golden Tulip Resort Noordsee voor twee personen. Vraag maandag 9 juni: Wie is de bondscoach van Italië? A. Roberto Donadoni B. Marcello Lippi C. GuusHiddink Sms uw antwoord naar 2002 0,60 per verzonden bericht): ACTIEV0ETBAL9 spatie A, B of C. Bijv: ACTIEV0ETBAL9 B

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35