VANDAAG START ONZE OPRUIMING 10% tot 70% korting Witte Ster verspert Delta Sport de weg naar finale Beach Handball □2 Zierikzee mist laatste kans op promotie Deur naar eerste klasse zwaait wijd open voor korfballers TOP OP=OP OP=OP kinder-, dames-, heren-, sport-, en voetbalschoenen Tachtig teams in actie op strand De Banjaard bij Kamperland. Derdeklasser laat tegen CHC/Orka voor rust te veel kansen liggen. Arnemuidenaren wacht beslissingswedstrijd tegen Pernix. WPZC Maandag 9 juni 2008 29 door Koen de Vries KAMPERLAND - De handballers van het Zierikzeese Delta Sport heb ben gisteren van het Beach Hand balitoernooi op De Banjaard bij Kamperland net naast een plaats in de landelijke finale gegrepen. Delta Sport haalde de finale van het loodzware kwalificatietoer nooi, maar werd daarin verslagen door Witte Ster uit Waspik. De ploeg uit Zierikzee kwam het verst van alle Zeeuwse ploegen in de jacht op een plaats in de finale op 29 juni in Scheveningen. Op het Noordzeestrand van De Banjaard bij Kamperland kwamen gisteren liefst tachtig teams in ac tie, elk bestaand uit drie veldspe- lers, een keeper en enkele wissel spelers. Ze kwamen uit Zuid-West Nederland. Zeeland werd vertegen woordigd door Delta Sport, EMM (Middelburg), GSC (Goes) en SV Orion (Heinkenszand). Orion te kende samen met GSC voor de or ganisatie. Het toernooi werd onder bijna ide ale weersomstandigheden gehou den. „Voor de spelers was het per fect weer. Het was niet te warm. Voor de toeschouwers was het mis schien iets aan de koude kant", al dus Jannie de Pundert, vice-voor- zitter van het organisatiecomité. Zij is lid van Orion. Die club pro beert eens per twee jaar een Beach Handbalitoernooi te organiseren. Het is een tak van handbal die langzaam maar zeker aan populari teit wint. Dat is mede te danken aan de spe ciale puntentelling. Als de keeper scoort telt het doelpunt dubbel. Ook spectaculaire treffers, zoals de vlieger, tellen voor twee. Gisteren organiseerde Orion het evenement voor de derde keer. „De eerste twee keer deden we dat voor de regio Rotterdam. Nu voor de eerste keer voor de afdeling Bra bant, waar Zeeland tegenwoordig bij hoort", aldus De Pundert. De Zeeuwse teams kunnen zich niet kwalificeren voor de finale van het NK Beach Handball in Scheveningen. Delta Sport uit Zierikzee is er het dichtst bij. door Peter van Kouteren MADE - Zierikzee heeft ook de der de en laatste mogelijkheid op pro motie laten liggen. De Schouwse formatie verloor in Made met 4-1 van CHC/Orka uit Den Bosch. De nederlaag tekende zich in de tweede helft af en kwam voor ve len onverwacht. Weliswaar reken den bestuursleden van de Brabant se club in de rust op een goede af loop, maar dat optimisme werd door weinig neutrale toeschou wers gedeeld. In een tijdsbestek van 38 minuten scoorde de ploeg uit Den Bosch echter vier keer. De eerste treffer, een kleine tien minu ten voor rust, kwam uit de lucht vallen en zorgde na de 1-0 van Ro bin in 't Hout al voor een domper door JaapJan Ritsema GOES - De korfballers van All Ready beleefden zaterdag vijf ze nuwslopende minuten na afloop van hun gelijkspel in IJsselstein. Vanuit Vinkeveen kwam toen het verlossende bericht dat concurrent De Vinken verloren had. Daardoor handhaaft All Ready zich in de eer ste klasse. Of TOP volgend seizoen ook eersteklasser is, gaat aanstaan de zaterdag bepaald worden in een beslissingsduel. Met de knappe winst op Merwede dwong TOP de ze extra kans op promotie af. De nummer twee uit Arnemuiden ontvangt het Leidse Pernix, de nummer 7 uit de eersteklasse. Fortis-KCC 8-15: Een wedstrijd in het teken van het afscheid van vier spelers: Elze Blankenburgh, Ange la Matthijsse, Mark Trimpe en Wander Koole. Fortis moest ander maal concluderen dat het tekort komt in de overgangsklasse. Eén helft was Fde ploeg gelijkwaardig, maar na rust (6-6) was het pleit snel beslist. Scores Fortis: Remco Crucq, Jacob van Mourik en Shalana Janisse allen 2, Elze Blankenburgh en Angela Matthijsse bei den 1. Fortissimo-All Ready 10-10: Het Zierikzeese All Ready had een ze ge nodig op de degradant uit IJssel stein om de degradatiekans te mi nimaliseren. De ploeg kreeg met de 10-10 echter veel te weinig, vol gens interim-coach Hans Land man. Dat ene punt bleek achteraf toch net genoef voor handhaving in de eerste klasse. Scores All Ready: Jan Willem van Nieu- wenhuijze, Remy Quist, Dennis Voshart en Yvonne Joziasse allen 2, Marcel jozias- se en Annouk van Tiggelhoven beiden 1. IJsselvogels-Swift 18-9: De slot wedstrijd in Moordrecht was voor de Middelburgers karakteristiek voor het verloop van deze competi tie: grillig en wisselvallig. Swift speelde voor rust goed, maar zakte daarna ver weg. Scores Swift: Ivo de Hond en Anita Hoekstra beiden 3, Richard Geldof, Roel Klootwijk en Eefje van den Berg allen 1. Tjoba-Maassluis 17-15: Tjoba deed haar sportieve plicht en trakteerde het thuispubliek en scheidend coach Kees Broerse op een aantrek kelijk slot. Scores Tjoba: Sander Harinck 4, Dennis Broerse en Robert van Schaik beiden 3, Niels Westmaas, Kim van de Broeke en Jo- hanneke Vleugel allen 2. Merwede-TOP 11-14: Achter kam pioen Vitesse streed TOP om de tweede (promotie)plaats tegen Merwede. Met succes. Op Slied- rechtse bodem speelden de Arne- muidenaars een puike partij en wonnen naar oordeel van coach Edwin Coppoolse dik verdiend. Een tactische omzetting (de top schutter van Merwede werd uit de wedstrijd gehouden) wierp vruch ten af. Coppoolse kijkt uit naar het beslissingsduel van zaterdag: „Als we dit niveau halen, hebben we een goede kans." Scores TOP: Petra de Ridder 6, Jeanine Marijs 4, Nelleke van Belzen 3, Jantine Meulmeester 1. Oranje Zwart-Seolto 9-8: Een ui terst moeizame slotronde in West maas. Pas bij 7-2 kregen de Vlissin- gers de boel een beetje op de rails. Scores Seolto: Daisy Verkerk en Anniek Reijnierse beiden 2, Kristie Schipper, Jo- han Ovaa, Dennis Goedegebuur en Remy Schuuring allen 1 't Capproen-Togo 13-14: Het laat ste kunstje van Togo slaagde: als enige ploeg snoepte het twee pun ten af van kampioen 't Capproen. Scores Togo: Wendy Uitterhoeve 5, Rob- bertjan Huijbregtse, Johan Wondergem en Marscha van Belzen allen 2, Corné van Rooijen, Marcel Viergever en Suzanne Boogert allen 1. Ondo-Nikantes 19-9: Ondo sloot af met een ruime en dik verdiende overwinnings. De elf treffers na rust (8-6) spreken voor zich: aan vallend zette Ondo een tandje bij en verdedigend liet het weinig meer toe. Scores Ondo: Martijn Walraven 5, Ro nald Wisse 4, Wim Allaart 3, Joris Hoog werf 2, Renee Groenleer, Sanne Platz- beecker, Annelie Wisse, Lianne Lorier en Jeroen Mesu allen 1. bij Zierikzee. Vervolgens voltrok ken de Brabanders in een sterke fa se kort na rust het vonnis. „Na de 3-1 zaten we er helemaal door heen", stelde Benjamin Verwest gelaten vast. „Het gaat er in zo'n laatste wedstrijd niet meer om of je de beste ploeg bent. Het komt er op aan wie fysiek het sterkst is." Na de 1-0 van Robin in 't Hout in de 18e minuut scoorde Zierikzee nog twee keer. Beide treffers wer den echter afgekeurd. Na de twee de - onterecht - afgekeurde treffer knakte er iets in de Zeeuwse gele deren. Trainer Marco Groeneveld: „Na een half uur had de wedstrijd gespeeld moeten zijn. Als het 2-0 wordt, moeten zij komen en kun nen wij achterover leunen. Ik had gehoopt dat snel het verschil kon den maken, maar we hebben het laten liggen. Als je eerlijk bent: als je deze wedstrijd verliest, heb je in de tweede klasse niks te zoeken." Eigen reparatie afdeling voor nog meer kwaliteit en service Torenstraat 1 - 4353 AA Serooskerke (w) - tel: 0118 591251 - Fax: 0118 593397 www.firmasinke.nl Twee Brabantse teams in actie tijdens het Beach Handbalitoernooi bij Kamperland. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31