EK Voetbal Mooi hoeft niet voor Italianen, resultaat telt EURO De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? Donadoni speelt met een zeer ervaren selectie op het EK. Kaarsjes en gebeden voor Mutu Austria-Switzerland 26 Maandag 9 juni 2008 PZC door Hans Leber BERN - Aan de vooravond van Oranjes openingswedstrijd Neder- land-Italië windt de Italiaanse coach Roberto Donadoni er geen doekjes om. „Wij hoeven dit EK niet zo nodig mooi te voetballen, het telt." Of zijn verdediging na Fa- bio Cannavaro ook Christian Pa- nucci tegen Nederland moet mis sen, wilde Donadoni niet zeggen. „Hij is fit en kan spelen." Panucci werd gisteren tijdens de laatste training echter omzichtig ontzien in de duels door medespe lers. Vrijdag verliet de verdediger van AS Roma met een knieblessu re de training, zaterdag trainde hij niet. De kans dat Donadoni hem vanavond nog niet opstelt uit voor zorg is aanwezig. De Italianen staan erom bekend dat zij bij toer nooien altijd vooruit kijken naar de volgende ronde. Speelt Panucci niet, dan zal Gianlu- ca Zambrotta van de linker- naar de rechterverdedigerspositie van Panucci verhuizen. Fabio Grosso 'Het zou naïef zijn om waarde te hechten aan de statistieken' speelt dan links achterin. In het centrum van de verdediging is Do- nadoni's keus gevallen op het duo Andrea Barzagli en Marco Materaz- zi. Duidelijk is dat Donadoni's pro blemen in de verdediging liggen. Verder kent zijn groep geen (fysie ke) twijfelgevallen. Nederland wist de laatste dertig jaar niet te winnen van Italië. Arie Haan en Ernie Brandts scoorden in de met 2-1 gewonnen groeps wedstrijd tegen de Italianen op het WK van 1978 in Argentinië, waardoor de finale werd bereikt die van Argentinië werd verloren. Donadoni, die Oranje „een zeer ge vaarlijke ploeg" noemde, wilde aan de statistiek geen mening ver binden. „Dat zou naïef zijn." Acht spelers in de basisopstelling van Donadoni dienden ook zijn voorganger Marcello Lippi in de via penalty's gewonnen WK-finale tegen Frankrijk, twee jaar geleden. Francesco Totti en Simone Perotta zijn er niet meer bij' aanvoerder Cannavaro haakte geblesseerd af voor het EK. Het gemiddeld aantal interlands bij de Italianen is hoog: bijna 45 met Panucci, bijna 43 met Grosso. Het geeft ook aan dat de Italianen een stabiele, ervaren se lectie hebben, een ingespeelde groep waar de spelers elkaar ge makkelijk vinden. In de Italiaanse pers wordt al een week met ont zag over de Nederlanders geschre ven. Daarbij wordt wel gerept van een zwakkere defensie, althans niet van de wereldklasse die de Italia nen bij Oranje op het middenveld en in de voorhoede zien. Dus vol gens de Italiaanse media zijn er de fensieve zorgen voor zowel bonds coach Marco van Basten als voor zijn voormalige ploeggenoot bij AC Milan, Donadoni. De Italiaanse bondscoach Robert Donadoni spreekt zijn selectie toe aan de vooravond van het duel met Nederland. foto Herbert Pfaffhofer/EPA BOEKAREST - Heel voetbalminnend Roemenië leeft momenteel mee met aanvaller Adrian Mutu. Zijn veelal vrome landgenoten bidden voor zijn mentale en fysieke ge zondheid en steken kaarsjes op om hem geluk te wensen. De levensgevaarlijke spits van Fio- rentina kreeg het in de aanloop naar het EK voetbal zwaar te ver duren. Vrijdag bepaalde de Fifa dat Mutu een schadevergoeding van 12 miljoen euro moet betalen aan zijn vroegere club Chelsea na zijn ontslag in 2004 wegens cocaïnege bruik. Een dag later overleed zijn geliefde oma, bij wie hij een groot deel van zijn jeugd opgroeide. „We houden van je, we bewonde ren je en vergeet niet: het leven gaat door", liet een fan weten in een Roemeense krant. Roemenië speelt op 17 juni in de poule tegen Nederland, in Bern. Adrian Mutu BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28