Buitenlandse bon moet toch worden betaald en ansa 11 l Podolski doet zijn geboorteland de das om 22 en 23 Eurocommissaris Borg wil onder dure diesel lijdende vissers helpen. Tienduizenden automobilisten krijgen rekening gepresenteerd. Arjen Robben mist Italië én Frankrijk Word ook abonnee! Veel zon Maandag 9 juni 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 134 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 G8 berust in dure olie AOMORI - De grote industrielan den lijken voorlopig te berusten in de hoge olieprijzen. Zij riepen gis teren het oliekartel Opec niet op de olieproductie te verhogen. Op een bijeenkomst van de minis ters van Energiezaken van de G8 in het Japanse Aomori werd de na druk gelegd op efficiënter omgaan met energie en op de ontwikke ling van alternatieve brandstoffen. De top van de G8-landen, de Vere nigde Staten, Canada, Japan, Duits land, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië en Rusland, vond plaats op een beladen moment. Vrijdag steeg de prijs van een vat olie met meer dan 10 dollar naar een record niveau van boven de 139 dollar. Voor olie wordt nu al 44 procent meer betaald dan begin dit jaar en het dubbele van een jaar geleden. „Op de korte termijn zijn er maar weinig oplossingen", verklaarde de Amerikaanse minister van Ener gie, Sam Bodman dit weekeinde berustend. Volgens zijn Canadese collega Gary Lunn moet er meer worden geïnvesteerd in technolo gieën die de afhankelijkheid van olie verminderen. De Australische minister Kevin Rudd had de G8 nog opgeroepen de Opec tot een hogere productie te dwingen, maar daarvan was in de slotverklaring van de G8-minis- ters niets terug te vinden. Dat was ook niet zo vreemd, gezien de uit eenlopende belangen. De VS bijvoorbeeld zijn als groot ste olieconsument ter wereld ge baat bij een lagere prijs, terwijl Rusland als olie-exporteur juist veel aan de delfstof verdient. Bo vendien heeft Opec herhaaldelijk verklaard de markten niet meer onder controle te hebben. Specu lanten zouden met geleend geld de prijzen sterk opdrijven. 1^ De grote industrielanden zien meer in energiebesparing en het zoeken naar alternatieve energie bronnen dan in pogingen de olie prijs te drukken. Europees commissaris Joe Borg komt binnen enkele weken met concrete voorstellen om vissers, die kampen met hoge dieselprij- zen, te helpen. Bij de viering van Vlaggetjesdag in Scheveningen her haalde hij de oplossing niet te zoe ken in een lagere brandstofaccijns. Wel wil hij kijken naar de finan ciële compensatie die vissers krij gen voor de periodes dat zij niet uitvaren. „Hoge brandstofprijzen zijn niet het probleem", meent Borg. „Het gaat erom dat vissers niet in staat zijn hun hogere kosten door te be rekenen. Wij onderzoeken waar dat aan ligt." pagina 2 en 3: visserij beleeft ergste crisis sinds de oorlog GOES - Een noodlokalengebouw achter het Ostrea Lyceum aan de Fruitlaan in Goes is gister ochtend tot de grond toe afgebrand. Er is alleen materiële schade. De brandweer kreeg iets na vie ren een melding, rukte met groot materieel uit en had het vuur circa twee uur later onder con trole. De oorzaak van de brand is nog niet be kend. Het gebouw, met een oppervlakte van cir ca 700 vierkante meter, werd gebruikt voor de opslag van materialen. foto Frans Bosscha pagina 2: rector vreest ruimtetekort www.pzc.nl: filmpje van de brand DEN HAAG - Tienduizenden Neder landse automobilisten die de afge lopen jaren een buitenlandse ver keersboete niet hebben betaald, lo pen grote kans daar binnenkort als nog de rekening voor gepresen teerd te krijgen. Dat is het gevolg van een Europees besluit, dat be paalt dat EU-landen eikaars nooit betaalde bonnen mogen innen. Dat kan met terugwerkende kracht tot 2006. Het Centraal Justitieel incasso Bu reau (CJIB), in Nederland verant woordelijk voor de inning van ver keersboetes, weet niet precies hoe veel onbetaalde boetes op de plank liggen bij andere landen. Vermoedelijk gaat het om vele tienduizenden. De dienst ver wacht de meeste dossiers te krij gen uit Duitsland, België en Frank rijk. Van de ruim 12 miljoen bekeurin gen die vorig jaar in Nederland werden uitgeschreven, waren er 640.000 voor automobilisten uit andere EU-landen. Nederland, Wedstrijden in poule A Zwitserland-Tsjechië 0-1 (rust 0-0) Portugal-Turkije 2-0 (rust 0-0) Wedstrijden in poule B Oostenrijk-Kroatië 0-1 (rust 0-1) Duitsland-Polen 2-0 (rust 1 -0) Stand in poule A j Portugal 1 - 3 (2 - 0) Tsjechië 1-3(1-0) Zwitserland 1 - 0 (0 -1 Turkije 1-0(0-2) Stand in poule B Duitsland 1 - 3 (2 - 0) Kroatië 1-3(1-0) Oostenrijk 1 - 0 (0 -1 Polen 1 - 0 (0 - 2) Op het programma vandaag Roemenië-Frankrijk (18.00 uur) Nederland-ltalië (20.45 uur) PZC Rolant Quist BERN - Arjen Robben staat door een liesblessure vermoedelijk een week langs de kant. Dat zei bonds coach Marco van Basten gistera vond. „De prognose is zeven da gen", aldus Van Basten. Dat zou be tekenen dat Robben behalve het duel van vanavond tegen Italië ook de tweede wedstrijd van Oran je, vrijdag tegen Frankrijk, mist. pagina 21 t/m 26: EK voetbal STELLING Pas na jaren buitenlandse boetes innen is onredelijk reageer op www.pzc.nl Oranje overleeft de eerste ronde 44% oneens aantal reacties: 511 g 56% Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 9; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Frankrijk, Denemarken, Finland, Oostenrijk, Roemenië, Tsjechië en Hongarije hebben hun wetgeving inmiddels op orde, overige landen zoals Duitsland, Engeland en Bel gië volgen begin 2009. Vanaf dat moment begint het over en weer incasseren, zegt het CJIB. De zaak moet dan wel 'juridisch dicht' zijn' pagina 4 en 5: betalen, die boete Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1