en kippen kom je een eind Zuid-Beveland is de sterkste Inlo°pconcert In petto De Ultieme DVD- collectie deel II Brogum heeft een nieuwe programmeur Vaderdag-actie Proefdiervrij LEZERSEHTRA PZC Jorco Jobse steekt alle ringen en wordt zo persoonlijk kampioen. w PZC Maandag 9 juni 2008 13 Ellis Flipse uit Middelburg vertelt in haar boek 'Yabanci, buitenlander in Turkije' over haar belevenissen na haar emigratie naar het Turkse dorpje ^andir. „Ik was de eerste buitenlander, dat vonden ze bedreigend." foto Ruben Oreel door Sjaak Janse KOUDEKERKE - Het ringrijders drie tal van Zuid-Beveland 1 is zaterdag in Koudekerke kampioen gewor den van de tweede klas, door de twaalf drietallen uit Walcheren voor te blijven. Na een spannende wedstrijd waar bij 's morgens Ritthem 3 startte als leider, was het vanaf de zestiende beurt Zuid-Beveland die groten deels aan de leiding ging. Met na me de drietallen van Aagtekerke (3 en 4) wilden voorkomen dat de ti tel naar Zuid-Beveland ging en kwamen 's middags regelmatig op gelijke hoogte. Maar Zuid-Beve land miste zelden een ring en kwam daardoor vanaf de vieren twintigste beurt alleen aan de lei ding. Het drietal van Zuid-Beve land werd na dertig beurten kam pioen van de tweede klas met 79 ringen. Deze ringen werden bijeen gestoken door Jan Besuyen (27 rin gen), Peter de Vos (26 ringen) en Marja Goedhart (26 ringen). De re- servetitel ging naar Aagtekerke 4 met 76 ringen gestoken door Ko Blaas (22 ringen), Peter Maranus (27 ringen) en Gerard Krijger (27 ringen. Zowel Zuid-Beveland als Teams uit Aagtekerke doen hun best maar komen uiteindelijk te kort. het drietal van Aagtekerke promo veren door deze prestatie naar de eerste klas. De drietallen van Koudekerke 5 en Domburg 4 eindigden op respec tievelijk de twaalfde en dertiende plaats en degraderen door dit resul taat naar de derde klas. Naast de strijd om het kampioen schap bij de drietallen was er voor de rijders ook nog de persoonlijke titel te winnen. Dit keer was het Jorco Jobse uit Aagtekerke die er met kop en schouders bovenuit stak. De timmerman uit Aagteker ke stak voor het eerst in zijn ringrijderscarrière de volle bak met dertig ringen en werd hier door persoonlijk kampioen. De reservetitel leverde een kamp op tussen vier rijders met 27 rin gen en werd uiteindelijk gewon nen door Gerard Krijger die uit kwam voor Aagtekerke, maar in het dagelijkse leven in Amsterdam woont. Jan Besuyen, Lianne de Vis ser en Peter Maranus bleven on danks hun 27 ringen individueel met lege handen staan. Agenda komende weken: Op 14 juni in Grijpskerke, 3e klas kam pioenschap van 08.00 tot 17.00 uur. Op 20 juni in Grijpskerke een middag/avondwedstrijd van 13.00 tot 20.00 uur. En op 21 juni vinden er wedstrijden plaats in Gapinge, Nisse en Zoutelande. Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl ZIERIKZEE - Felix Schoonen is de nieuwe programmeur van poppo dium Brogum in Zierikzee. Hij volgt Johan Keijzer op. Keijzer was elf jaar de vaste programmeur van Brogum. Hoogtepunten voor Keijzer waren het jaarlijkse festival Anywave, het recente concert van Ten Years After en Hoax in 2001. De afgelopen twee jaar strikte Keij zer het Beukorkest, een topper, die nog door het publiek ontdekt moet worden. „Ik hoop dat die traditie wordt voortgezet." gezellig genieten tijdens het EK voetbal VLISSINGEN - In de Sint Jacobskerk in Vlissingen vindt zaterdag 14 juni het eerste inloopconcert van het zomerseizoen plaats. Vanaf 15.00 uur speelt Barokensemble Pa- dovana ruim een half uur licht klassieke muziek. Entree is gratis. Geere Passage 6 Middelburg www.inpetto-lifestyle.nl MIDDELBURG - De vereniging Proef diervrij houdt zaterdag 14 juni in het centrum van Middelburg een Vaderdag-actie. Vrijwilligers van de vereniging willen jonge, maar vooral ook oudere kinderen erop wijzen dat er ook diervriendelijke" cosmetica zoals geurtjes en badarti- kelen te verkrijgen zijn. Want hoe wel het in Nederland verboden is producten op dieren te testen, lig gen er in de winkels nog veel pro ducten uit het buitenland, die wel op dieren zijn getest. Maak uw dvd-collectie compleet of geef een fantastisch cadeau. Veertig films met top acteurs in vele genres. Dat zijn geen uren kijkplezier, maar weken! jfikbestelsnelop www.pzc.nl/webwinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13