Zeeland Met moestuin Snelheidslimiet blijft 50 in Vlissingsestraat in Oost-Souburg Feest Stromenwijk mist zijn doel niet SI Concert Spannend toernooi voor Jeugdkorpsen Geen nationale titel voor jonge dammers Vlissingse monteurs op erepodium Istanbul Forellenvisser behoudt voorlopig tweede plek Botsing met auto's op Seisplein Middelburg Adri Karman wint Ruige Anjer 2008 Gemeente ziet niets in plan voor 30 km/uur in Souburgse straat. Middelburgse maakt schrijfdebuut met emigratieboek. Bewoners ontmoeten in Park Toorenvliedt hun 'buren'. 12 I Maandag 9 juni 2008 PZC W vlissingen - De Jeugdshowband Irene uit Ede is zaterdag in Vlissin gen Nederlands kampioen Jeugd korpsen geworden in de categorie showwedstrijden. Bij de marswed strijden ging de titel naar Junioren Door Vriendschap Sterk uit Katwijk. De Jeugd Deltaband uit Vlissingen behaalde de eerste plaats bij het jeugdfestival. De deel nemers zaten wat punten betreft dicht bij elkaar zodat de wedstrijd tot het laatst spannend bleef. vlissingen - Voor de vier leerlin gen van basisschool De Vlieger uit Vlissingen die zich gekwalificeerd hadden voor de landelijke finale dammen in Wageningen, is het toernooi zaterdag teleurstellend af gelopen. Het team van Robbie We ber, Zoran Schmitz, Lars ter Beek en Michael Walhout is geëindigd op de zeventiende plaats. vlissingen - Ronald Caljouw, Rien Boone en Marcel Brasser, drie monteurs van Auto Poppe uit Vlissingen, zijn zaterdag in Istan bul derde geworden bij het wereld kampioenschap voor Audi-mon- teurs. Aan de finale van deze Audi Twin Cup deden 36 landen mee. Het team uit Vlissingen won eer der de nationale kwalificatiewed strijd. De wedstrijd bestond onder meer uit het snel opsporen en ver helpen van problemen. kerkwerve - Met nog twee wed strijden voor de boeg, staat Peter de Pan uit Kamperland tweede op de ranglijst van het Zeeuws kam pioenschap forellen vissen. De Pan werd gisteren op het terrein van Recreatieboerderij Van Langeraad in Kerkwerve derde, met 1,6 kilo vis. De eerste plaats was voor Bas Leensvaart uit Papendrecht. middelburg - Op het Seisplein in Middelburg zijn zaterdagochtend rond 09.30 uur twee automobilis ten tegen elkaar gebotst. Een 45-ja- rige automobilist uit Middelburg reed vanuit Klein Vlaanderen het kruispunt op en kwam daarbij in aanrijding met een 26-jarige auto mobilist uit Breda die vanuit de Walensingel het kruispunt opreed. Niemand raakte gewond. De poli tie onderzoekt hoe het ongeluk kon gebeuren. kwadendamme - De Ruige Anjer 2008 is gewonnen door natuur- tekenaar Adri Karman. Karman nam de aanmoedigingsprijs van de vereniging voor veldbiologie KNNV zaterdag in ontvangst tij dens de tooi-soortendag, bij de Zwaakse Weel in Kwadendamme. Tweede is Johan Antes van vlinder tuin Berkenhof in Kwadendamme. door Carla van de Merbel OOST-SOUBURG - De gemeente Vlis singen geeft geen gehoor aan de wens van veel bewoners van de Vlissingsestraat in Oost-Souburg om in hun straat een maximum snelheid van dertig kilometer per uur in te voeren. Volgens de ge meente levert de daarmee gepaard gaande wijziging van de voorrangs- regels op de kruisingen juist een onveiligere situatie op. Nu heeft het verkeer op de Vlis singsestraat voorrang op dat uit de zijwegen, waar wel een maximum snelheid van dertig kilometer per uur geldt. Als de snelheid op de Vlissingsestraat maximaal dertig zou worden, krijgen bijvoorbeeld fietsers van rechts voorrang, 'wat zeker niet de algemene verkeersvei ligheid zal bevorderen', aldus de gemeente. De gemeente ziet wel een oplos sing in het instellen van een par keerverbod voor delen van de Vlis singsestraat. Nu mag ook nog óp de rijbaan worden geparkeerd en daarmee wordt de doorstroming van het verkeer belemmerd. 'Dit parkeren kan gereguleerd worden door een aantal vakken op de rij baan aan te brengen en een par keerverbodzone in te stellen.' Ria Cujé, bewoonster van de Vlis singsestraat, vindt de oplossing van de gemeente een slechte. „Als er straks minder auto's op de weg geparkeerd staan, wordt er nog har- 1** Veel bewoners van de Vlissingse- straat wilden een verlaging van de maximumsnelheid. De ge meente vindt dat niets en wil nu het parkeren aanpakken. der gereden. Nu moeten ze steeds stoppen, maar als de weg vrij is, trappen ze op het gaspedaal." Het invoeren van parkeren op straat is na de herinrichting van de straat in 1998 juist expres gedaan, zegt Cujé. „Om racen te voorkomen." Trouwens: „Als je daar straks niet meer mag parkeren, waar moet je dan je auto kwijt?" Cujé stoort zich vooral aan de drukte in haar straat en aan het feit dat het verkeer soms vast komt te staan. Dan moet er eerst iemand achteruit rijden, om er bij voorbeeld een bus langs te laten. „Die busstaking mag van mij ook eeuwig duren. Je wil niet weten hoe rustig het hier nu is." Volgens Cujé is invoering van één richtingsverkeer dé oplossing voor haar straat. „Het verkeer kan dan via de Vlissingsestraat het dorp in, en er langs de Bermweg of Burge meester Stemerdinglaan weer uit." door Selma Osman middelburg - Even terug in Neder land valt het Ellis Flipse meteen weer op: wat is het leven toch ver moeiend hier. In vijfjaar tijd bouwde de Middel burgse een heel nieuw leven op in een dorpje aan de zuidwestkust van Turkije. Ze schreef een boek over haar belevenissen in de eerste drieeneenhalf jaar. Yabanci, buiten lander in Turkije ligt nu in de win kel. Geen wekker meer, rust en inner lijke tevredenheid. Maar oh, wat mist ze soms het gemak waarmee de dingen in Nederland lopen. „Toch zou ik niet meer terug kun nen of willen. Er zit te veel vaart in het leven hier." In Qandir, zo schrijft ze, gaat geen dag voorbij zonder dat er zich iets afspeelt dat het weten waard is. Het boerendorp telt ongeveer drie honderd inwoners, die volgens haar allemaal hun eigen gang gaan, niet gehinderd door regelge ving, commercie en werkgevers. De bevolking kletst, gluurt en valt stil als zij in het dorp komt wo nen. Maar drukt haar ook allerhar telijkst groenten in de handen. „Ik was de eerste buitenlander, dat vonden ze bedreigend. Ze kennen verhalen van dronken buitenlan ders in het toeristische Dalyan. Ik ben met mijn hondje gaan lopen en groeten. Je moet stug volhou den." Terugkijkend kan ze stellen dat je in een vreemd land twee jaar no dig hebt om jezelf alles eigen te maken. „In Turkije moet je besef fen dat je de dingen niet naar je hand kunt zetten. Het is daar zoals het is. Ik heb in het begin veel geld uitgegeven omdat ik dingen snel wilde." Haast en (Jandir gaan niet samen. Al was het alleen al omdat een ri vier het dorp scheidt van het grote re Dalyan. „Met een bootje bood schappen doen, neemt al een hal ve dag in beslag", schetst Flipse. Haar verhuizing en verbouwing le door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Veel bewoners uit de Middelburgse Stromenwijk ken nen elkaar wel van gezicht. Maar echt een praatje maken? Daar komt dikwijls weinig van terecht. Om iedereen wat beter te leren kennen, heeft de wijkbeheergroep van de Stromenwijk zaterdag een feest gegeven voor alle bewoners en organisaties in de wijk. Het feest in Park Toorenvliedt mist zijn doel niet. De Rasse Knar ren (een groep oud-voetballers uit de wijk) houdt voetbalwedstrijdjes en iedereen mag meedoen. Maar ook de jeugdbrandweer en de scou ting zijn op het Lentefeest van de partij. Zij 'wonen' immers ook in de wijk. Met demonstraties laten zij zien wat ze in huis hebben. Ver der is er een zeskamp, worden er stokbroodjes gebakken boven een kampvuur, worden er modeshows gegeven en zijn er hapjes uit ver schillende landen. Ook wordt het eenjarig bestaan van het labyrint gevierd en er is natuurlijk muziek. Vier oudere mensen kijken van een afstandje naar een optreden van een djembégroep. Ze genieten zichtbaar. Er gebeurt nu eens iets in de wijk, zeggen ze. Janny Biese die ook in de wijk woont, ziet deze dag veel bekende gezichten voorbij komen. „Wat ver derop bij ons, woont een me vrouw naar wie ik altijd mijn hand opsteek als ik voorbij fiets. Net zag ik haar weer en heb ik haar voor het eerst echt aangespro ken. Ze blijkt al net zo lang in de wijk te wonen als wij! Dat wist ik helemaal niet." Volgens Gerry van de Garde van de wijkbeheergroep is het feest ook echt bedoeld om bij elkaar te komen, samen iets te doen en zo elkaar te leren kennen. Van de Gar de is tevreden over het flinke aan tal bezoekers. Maar of het feest vol gend jaar op herhaling gaat, weet ze nog niet. „Eerst deze eerste edi tie maar eens evalueren." Van het echtpaar Geldof mag het feest volgend jaar best weer terug verden behalve ergernis ook hilari sche verhalen op voor het boek. De Hollandse huisraad gaat zon der pardon in 'een onooglijk mon ster waar ze normaal zand of kie zels mee vervoeren'. De schilder die ze inhuurt klaagt over het vroege uur waarop hij moet beginnen, houdt niet van schuren, trekt geen lijn recht en wil vroeg naar huis. Uiteindelijk komt alles goed. Nu leeft de voormalige kroegbazin en gevangenbewaarder het leven waar ze zo'n vijftien jaar geleden al van droomde. „Hier leven de mensen nog zoals ik denk dat het moet. Niet alleen maar rennen, rennen om een vrije dag te verdienen, zoals in Neder land. Ik ben ook met een ferme burn-out bij de bajes in Middel burg weggegaan." Het sobere leven bevalt haar. Met de overwaarde van het huis dat ze in Nederland verkocht, kan ze in het Turkse dorp aardig rondko men. „Stoppen met werken is in Neder land geen optie. Maar hier kan het nog. Met een moestuin en een paar kippen kun je al een heel eind komen. Vooroorlogs? Dat is het zeker, maar wel met moderne snufjes. De mensen koken er op een houtvuurtje, maar hebben bijna allemaal een computer." 'Hier in dit Turkse dorp leven de mensen nog zoals ik denk dat het moet' Flipse hoopt met het schrijven een extra bron van inkomsten te kun nen aanboren. Ze heeft een kinder boek klaarliggen en werkt aan een roman over acht jaar bajes-erva- ring in Torentijd. Yabanci krijgt geen vervolg. „Zo'n boek kun je maar één keer schrij ven. Mijn verse blik en de verwon dering zijn weg." Yabanci, buitenlander in Turkije, door Ellis Flipse, uitgeverij Van Dorp Educatief. Prijs: €14.95. ISBN: 978-90-77698-28-0. www.ellisflipse.com vlissingen - De fanfare Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg geeft donderdag een concert in zorgcen trum Ter Reede in Vlissingen. Het optreden draait om de compositie Mascarade van de Franse compo nist Serge Lancen. Het concert be gint om 19.30 uur. Op het Lentefeest van de Stromenwijk werden dansen uit verschillende we relddelen gedemonstreerd. foto Ruben Oreel keren. Het geeft een saamhorig heidsgevoel, zeggen ze. Het is bo vendien een goede opsteker voor de wijk. „Want het is gewoon heel leuk wonen in de Stromenwijk." De wijkbeheergroep van de Mid- delburgse Stromenwijk was initia tiefnemer van een wijkfeest afge lopen zaterdag. Buurtbewoners leerden elkaar zo beter kennen. VERKOOP BLT EXECUTIE: Op DINSDAG TIEN JUNI TWEEDUIZENDACHT DES VOORMIDDAGS TE 10.00 UUR; zal door één van de (fgd.-)gerechtsdeurwaarders van het kantoor Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders te Terneuzen ten laste van de besloten vennootschap GEBR. M. EN R. DE RONDE B.Vgevestigd te Heinenoord, kan- toorhoudende te 4623 AT BERGEN OP ZOOM, aan de Wouwsestraatweg 182 B, worden overgegaan tot de executoriale verkoop van: een partij gereedschap: Waaronder o.a.: zaagtafel, hogedrukreiniger, zaag machine, boormachines, lijmklemmen, breekijzers, frees, etc. De verkoop zal plaatshebben: te 4623 AT BERGEN OP ZOOM, aan het adres Wouwsestraatweg 182 B, IDe roerende zaken zijn te bezichtigen een kwartier voor de aanvang verkoop. De verkoop zal, zonder opgeld, bij opbod en legen contante betaling geschieden. Voor meer informatie: VAN DAMME C.S. GF-RF.CHTSDEURWAARDERS AxclscMraat 12 4537 AJ Temcuzen T- 0115 - 613651 F: 0115 - 694811 E: deurwaardersöWandamme-holland nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12