Zeeland pzcin 17 m Sloop KSG-terrein ver klaar Goud, zilver én brons voor Paardoes Keukenbrand in Vlissingen Gewond na zwempartij WALCHEREN mé I m i1 i 12 en 13 Na de zomer wordt het eerste stuk grond bouwrijp gemaakt. Sport Al het moois delen met andere liefhebbers De Hobbyisten bouwen feestje, maar winnen H M #y niet in De Melkweg. Middelburgse schrijft over haar leven in Turkije Maandag 9 juni 2008 i i W''ie :f i 1 Tip? redwalch@pzc.nl door Miriam van den Broek VUSSINGEN - Het was drie jaar lang hét beeld van het Scheldeterrein: shovels en machines die oude ge bouwen sloopten en vrachtwa gens die puin ruimden. Nog voor de zomer vertrekt de laatste sloop hamer uit het gebied. En na de va kantie wordt het eerste stuk grond van de toekomstige wijk Schelde- kwartier bouwrijp gemaakt. De enige plek waar nu nog ge sloopt wordt, is aan het verlengde stukje Singel achter wasserij Edel- weis. De woningen die daar staan, VUSSINGEN - In een bovenwoning aan de Bakkersgang in Vlissingen brak zaterdagochtend rond kwart over zeven uur brand uit in de keu ken. De vlam was in de frietpan ge slagen. De bewoonster stond op het balkon toen de brandweer arri veerde. Volgens de officier van dienst was zij verder niet in ge vaar. Ze is opgevangen door buurt bewoners. De woning heeft rook- en roetschade opgelopen. gaan tegen de vlakte. Dat geldt ook voor de bijgebouwen van de wasserij. Woordvoerder Rijnie de Witte van de gemeente Vlissingen sluit overigens niet uit dat er de ko mende jaren her en der bij het Scheldeterrein nog wat kleine ge bouwen zullen verdwijnen. Maar het grootste sloopwerk zit er bin nenkort op, bevestigt hij. Ook het archeologisch onderzoek dat eind vorig jaar rond het Dokje van Perry begon, is inmiddels afge rond. De fundamenten van twee kerken een een school die ooit op die plaats stonden, zijn ingemeten en geregistreerd. Gevonden voor werpen, waaronder een bijzonde re zestiende-eeuwse kom uit het Italiaanse Faenza, zijn veilig opge slagen. Op de skeletten die aange troffen werden, wordt forensisch onderzoek gedaan. Zo wordt ge probeerd een beeld te schetsen van de Vlissingse bevolking door de eeuwen heen. Bij het Dokje van Perry is inmid dels de scheepsdeur die het dokje afsluit, vrijgemaakt. Daarnaast loopt er een onderzoek naar de staat van de constructie van het dokje. Dat onderzoek is van be lang voor de voortgang van het eer ste bouwproject op het voormali- De laatste woningen en gebou- wen op het Scheldeterrein in Vlissingen gaan momenteel te gen de vlakte. Over ongeveer een maand is de sloper klaar. ge KSG-terrein. Want voordat pro jectontwikkelaar AM Zeeland met de bouw van de woningen kan be ginnen, moet het Dokje van Perry, dat nu nog vol zit met zand, zijn leeggegraven. Wel wordt er na de zomer al be gonnen met het bouwrijp maken van het gebied rond het dokje. De riolering en de bestrating voor het bouwverkeer worden dan ook al aangelegd. Verder zal een aantal plekken in dat gebied worden gesa neerd. De projectontwikkelaar is van plan om in 2009 te beginnen met de bouw van 112 huizen en appar tementen. En in 2010 worden naar verwachting de eerste woningen opgeleverd. door Miriam van den Broek VUSSINGEN - Het jaar kan niet meer stuk voor manege Paardoes van stichting Arduin in Vlissingen. Bij de nationale Special Olympics in Amsterdam (de spelen voor mensen met een verstandelijke handicap) hebben de drie amazo nes van Paardoes gisteren goud, zil ver én brons behaald. Daarbij moet wel opgemerkt worden dat ze uitkwamen in verschillende ca tegorieën en disciplines. Marcelle Bakx uit Vlissingen won de gouden medaille, Jerrica Orte- lee uit Middelburg behaalde de zil veren plak en Stefanie Wanjon uit Vlissingen keert huiswaarts met brons. De dames lieten daarmee zo'n vijftien deelnemers achter zich. Hun coach Joyce Delfos en assis tent-coach Hanna Soepenberg zijn uiteraard apetrots op hun pupil len. „Ze hebben ook echt veel ge oefend. Serieus geoefend", zegt ARNEMUIDEN - Een achttienjarig meisje uit Middelburg is zater dagnacht gewond geraakt nadat ze had gezwommen in het Arne- muidse zwembad. Ze viel rond kwart over twee van het vijf meter hoge hek naar beneden. Daarbij kwam ze met haar arm vast te zit ten aan het hek. Om haar te kun nen helpen, heeft de brandweer het hek bij het bad opengemaakt. Ze is naar het ziekenhuis gebracht. Joyce. „Bij ons staat voorop dat ze het leuk moeten blijven vinden. Maar daarnaast proberen we ze op een - voor hen - zo hoog mogelijk niveau te brengen." De drie dames glimmen zelf ook helemaal van opwinding. „Ze wa ren net voor de wedstrijd wel een tikje nerveus, maar nu is het één groot feest voor ze", zegt Joyce. „Ik denk dat ze nog wel een paar da gen nodig hebben om weer hele maal tot rust te komen." ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Met tassen vol boodschappen kwam de Zierikzeese thuis. Ze trof haar man slapend aan op de bank. Lichtelijk ongerust, hij kon im mers onwel geworden zijn, wekte ze haar echtgenoot. In zijn ogen wrijvend zei hij dat de slaap hem had overmand toen er sport was op televisie. „Welke sport?", vroeg zijn vrouw. Het bleek om wielrennen te gaan, de Ronde van Italië. „Dus jij wordt moe van sport op tv?", wierp ze hem half geïrri teerd, half geamuseerd voorde voeten. „Ja, lach maar", zei hij, „het was wel een hele lange etappe." OOST-SOUBURG - Ze is eigenlijk niet zo'n tuinierster, vindt Ma- mijn kippen en mijn minischaapjes. Het is het kleinste soort ging Groei en Bloei. Waarom ze haar tuin openstelt? „De din- ja de Wolf uit Oost-Souburg (midden). „Ik ben meer een na- schaap dat er is. Deze moet lammeren. Het zou wel erg leuk gen zijn soms zó mooi. Ik wil dat niet voor mezelf houden, tuurmens. Daarom heb ik ook een wilde tuin. Ik werk er elke zijn als dat vandaag gebeurde." Maja was zaterdag een van de Het is leuk dat te delen met mensen die daar net zo van kun- dag in en vind dat héérlijk. Daar geniet ik echt van. Net als van deelnemers aan de Open Tuinendagen van de tuiniersvereni- nen genieten." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11