Sport PZC Italië te vroeg voor Van Persie 'Italië is mentaal sterker dan in 2006' EURO 45 Geen actie zal de TV-kijker hoeven ontgaan EK-kaartjes www.zuidschor.nl öfDE ZUIDSCHOR 3 halen, 2 betalen 49 51 Aanvaller gaat vooruit, maar invalbeurt lijkt nu hoogst haalbare. Win 250 euro met de Sportzomerquiz van de PZC Kerkhove haalt finale dubbelspel in juniorentoernooi Parijs Zaterdag 7 juni 2008 Tip? sport@ipzc.nl Austria-Switzerland door Gert Lammerink LAUSANNE - Marco van Basten denkt dat de wedstrijd tegen Italië te vroeg komt voor Robin van Per sie, waar het gaat om een plaats in het basiselftal. De bondscoach zei dat gisteren tijdens een bijeen komst van Oranje in het Olym pisch museum van Lausanne. „Hij gaat per dag vooruit en daar over zijn we zeer tevreden", zei de bondscoach. „Maar het is logisch dat hij vooral in conditioneel op zicht nog het nodige moet inha len." De wedstrijd tegen Italië, de eerste van Oranje op het EK, is aanstaande maandag. Van Persie traint sinds woensdag met de groep mee. Daarvoor oefende hij individueel, zonder bal. Definitieve mededelingen deed Van Basten nog niet over het on derwerp. „We kijken van dag tot dag hoe het gaat. De zaken ontwik kelen zich in hoog tempo." Over wie er wel speelt tegen Italië liet „Het is logisch dat hij vooral in conditioneel opzicht nog het nodige moet inhalen", zegt bondscoach Marco van Basten over Robin van Persie, die lang apart van de groep trainde. Van Basten zich evenmin uit. „In grote lijnen zijn we er wel uit, maar een paar dingen wil ik nog bekijken. We hebben de laatste we ken een bepaalde lijn ingezet en die blijven we volgen. Maar uiter- foto Dusan Vranic/AP aard trekken we uit de opgedane ervaringen wel conclusies. We trai nen op meerdere scenario's." WENEN - De Europese voetbalbond verwacht dat elke EK-wedstrijd ten minste 150 miljoen tv-kijkers zal trekken. De Uefa heeft goede hoop dat het toernooi het record van 2004 in Portugal zal overtref fen. Bij elkaar opgeteld waren er vier jaar geleden acht miljard kij kers. Maar liefst dertig gewone televisie camera's zullen de komende drie weken de duels in Oostenrijk en Zwitserland registereren. De regis seurs hebben verder zeven appa raten voor de 'slow motion' tot zijn beschikking. Daarnaast heb ben ze een apparaat dat 500 beel den per seconde maakt en een heli kopter voor het overzicht vanuit de lucht in HD-kwaliteit. Daarnaast volgen nog zestien an dere camera's de bewegingen van de spelers, van wie ook de statistie ken (afgelegde kilometers, aangeko men passes en dergelijke) zullen worden bijgehouden. In tegen stelling tot het verleden doet de Uefa nu zelf de productie via het bedrijf Host Broadcasting Services (HBS). Er gaat geen groot voet baltoernooi voorbij of er is gedoe met toe gangskaartjes. Nu dus ook weer op het EK in Zwitser land en Oostenrijk. De Uefa heeft ruim twintigduizend tickets geblokkeerd die in de zwarte handel zijn terechtge komen. De gelukkigen die zo'n kaartje - dat in principe op naam is uitgegeven - heb ben weten te bemachtigen, lo pen de kans dat ze het sta dion niet binnenkomen. De immer attente KNVB waarschuwt de fans: aan de kaarten is niet te zien dat ze ongeldig zijn. De hotemeto ten van de bond geven geen uitleg over het feit hoe het mogelijk is dat er - wederom - zwarte handel is ontstaan. En dat is logisch, want net als de Uefa zijn zij er zelf mede schuldig aan. Dan beken je niet zo gemakkelijk kleur. Want een te groot gedeelte van de felbegeerde tickets gaat naar sponsors en be- drijfs- of andere relaties. Met als vervelend bijverschijnsel: een onwaarschijnlijk hoog bla zer-, stropdas-, parelketting en broekrokgehalte op de tri bunes. En wat te denken van de aan wezigheid van als bij tover slag sportminnende minis ters, staatssecretarissen of Tweede Kamerleden. Om nog maar te zwijgen over de on vermijdelijke Erica Terpstra en de leden van het konink lijk huis, inclusief hun niet ge ringe aanhang. Ook daar knapt de sfeer niet echt van op. Zodra alle niet-fans van kaart jes zijn voorzien, worden er massa's doorverkocht via al lerlei kanalen. Het gevolg daarvan is weer dat de sta dions toch vol zitten met ech te fans die de hoofdprijs voor hun toegangsbewijs hebben betaald. Vreemd genoeg is het nu juist die groep die de Uefa en de KNVB aanpakt. Vreemd, om dat die mensen slachtoffer zijn van een slecht verkoop systeem. Immers, een zwarte markt ontstaat alleen als de kaarten in eerste instantie te recht komen bij figuren die al leen geld willen verdienen en niks om voetbal geven. Die praktijken zouden moeten worden aangepakt. En dat is helemaal niet lastig. Want als bekend is hoe de tickets zijn verdeeld, is ook te achterha len welk deel op de zwarte markt is terechtgekomen. Blijkbaar hebben Uefa en de KNVB daar geen belang bij. Waarom? Waarschijnlijk om dat dan ook bekend wordt hóe die toegangsbewijzen in verkeerde handen zijn geval len. Dit riekt naar corruptie. Om de zwarte handel stevig de kop in te drukken moeten de verantwoordelijke bobo's in feite maar één ding doen: een veel groter gedeelte van de kaarten ter beschikking stellen aan de fans. Daardoor krijgt de echte supporter, of wel 'de gewone man' het voet bal weer terug en wordt het weer echt leuk op de tribu nes. René van Stee BADEN - Het Italiaanse voetbaleftal staat er mentaal beter voor dan in 2006 op het WK. Dat is de me ning die Andrea Pirlo gisteren ven tileerde in het onderkomen in Ba den, ten zuiden van Wenen. De belangrijke middenvelder van de wereldkampioen en AC Milan kan het weten als ervaringsdeskun dige. „Vergeleken met twee jaar ge leden zit het beter in onze hoof den. We weten heel precies wat onze kwaliteiten zijn. Italië wacht al veertig jaar op een Europese ti tel. Dat stimuleert. Het zou prach tig zijn de trofee na zo'n lange tijd weer eens mee naar huis te ne men." Het ontbreken van aanvoerder Fa- bio Cannavaro, die is geopereerd aan gescheurde enkelbanden, is volgens Pirlo vervelend maar geen halszaak. „Het is zeker een groot verlies, maar Italië kan het ook zonder hem. We hebben goede al ternatieven. We zijn hier echt voor de dubbel, zoals het grote Duitsland in de jaren 70 of Frank rijk in het WK 1998 en EURO 2000." Kwetsuur Panucci Christian Panucci heeft gisteren de training van de Italiaanse se lectie in Maria Enzersdorf voor tijdig verlaten, strompelend. De 35-jarige vleugelverdedi ger van AS Roma kreeg tijdens een kort sprintje last van de rechterknie. Hij stopte meteen en deed een zak ijs op het ge wricht. Hoe ernstig de kwetsuur is, moet nog blijken. NAUTIC LIFESTYLE WATERSPORT I GOES Koningstraat 2 (voorheen 'Het Feesthuis') Mode 8c Watersport dinsdag t/m zaterdag geopend WOLPHAARTSDIJK Zandkreekweg 5 800 nr Nautic Lifestyle 7 dagen per week geopend telefoon (0113) 58 23 10 Verbouwingsuitverkoop Goes Kleding- en schoenencollectie: Ook geldig in Wolphaartsdijk en Roompot Marina Kamperland. Gaastra-Mode Gaastra-Zeilkleding Gaastra-Schoenen Geisha Scapa L'Argentina Riverwoods Magie Marine Skiff Van Santen Helly Hansen Vingino Retour PL Land Tommy Hillfiger Gill

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47