wil, maar echt niet kan Kerkklok Hoofdplaat blijft hangen op half elf I Sluis houdt vast aan pinguïns 4. Bedrijvenaward voor Lobman Appartementen in voormalig godshuis zoeken nog bewoners. PZC Vrijdag 6 juni 2008 I 27 Accu's Acculaders Generators Future Batterie Daniëlsweg23 4451 HP Heinkenszand Tel. (0113) 56 70 96 06 21 64 06 33 Fax (0113)21 32 20 F.-mail info@future-batterie.com Dins-/donderdag 9.00-14.00 op afspraak door Raymond de Frel BRESKENS - De veelbesproken rode pinguïns vormen volgens het ge meentebestuur van Sluis nog altijd een prachtig kunstwerk om het ha vengebied van Breskens te verster ken. Dit tot woede van D&T-voorman Liber Baarends, die helemaal niets ziet in het project van Cracking Art Movement. Sluis krijgt bijna een miljoen euro Europese subsi die voor de herinrichting van het centrum van Breskens, onder meer voor het pinguïnproject. „Maar het mocht er alleen komen als er geen euro gemeenschapsgeld in zou worden gestoken", herin nerde Baarends het college. Het bestuur blijft erbij dat Bres kens zich met de rode vogels kan onderscheiden. „Het project speelt in op de groeiende belangstelling bij het grote publiek voor duur zaamheid, klimaatverandering en de waarde voor de natuur." sponsors van de stichting is Mor- res Wonen in Hulst. Meubels, ta pijten, matrassen met haast on zichtbare mankementjes mag ze gratis komen halen. Particulieren die horen van de stichting done ren koelkasten, wasmachines, rek ken vol kleding, noem maar op. Alles wordt vervolgens gratis ver strekt aan hulpbehoevenden. Vel- land: „Nee, we verkopen niets. We geven het weg, want zelfs een euro kan voor iemand heel veel geld zijn." Onlangs hebben de dames een huis van boven tot onder inge richt voor een Terneuzens stel dat volkomen aan de grond zat. Het Leger des Heils is zo onder de in druk van de stichting dat het gra tis kantoorruimte in Terneuzen en opslagruimte in Vogelwaarde heeft aangeboden. Over enkele we ken beginnen de dames een voed- selbank, met op maat samengestel de pakketten. Bakker Van Meijel uit Clinge heeft zijn medewerking al toegezegd. door René Hoonhorst HOOFDPLAAT - De wijzers van de toren van de Nederlands Hervorm de Kerk hangen al weken op half elf Een broek op half elf is geen ge zicht, maar een klok die constant die tijd aangeeft, stoort Pieter van Traa niet. De Zierikzeese architect is eige naar van de kerk. Laconiek: „Een klok die stilstaat, geeft twee keer per dag de juiste tijd aan. Altijd nog meer dan een klok die con- 'De toren staat altijd al wat scheef zonder dat het uurwerk daar last van heeft' stant een paar minuten voor of achter loopt." Van Traa richtte het uit 1785 daterende godshuis vorig jaar in met drie appartementen. Hij wil de woningen verkopen, maar slaagde daar nog niet in. „De woningmarkt is niet zo stabiel. Het gaat ook niet om standaardwo ningen, maar om unieke onderko mens. Er is genoeg belangstelling geweest, alleen, heeft dat tot nu toe niet tot verkoop geleid." Dat de kerktoren ietsje scheef staat, is vol gens Van Traa geen probleem. „De toren is precies zo teruggezet als hij vroeger stond. De kerk is niet precies recht gebouwd of de funde ring is wat verzakt." Van Traa houdt morgen open huis. Hij ver wacht niet dat potentiële kopers zich laten afschrikken, omdat de woning niet bij de tijd is. Van Traa mag de klok zelf niet gelijk zetten, omdat toren en uurwerk van de ge meente zijn. Een woordvoerster van Sluis wist niet dat de klok stil staat. „Als het probleem niet snel te verhelpen is, moet een expert het uurwerk aan de praat krijgen." Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 03 juni 2008 blijkt, dat ten verzoeke van 1. de besloten ven nootschap Event Partner B.V. en 2. de vennootschap onder firma V.O.F. Rijk- Wagner, beide gevestigd te Schoon- dijke, gemeente Sluis, aan Chantal Kaspers-Meijer en Frederik Klaas Kaspers, beiden zonder bekende woon- of verbljifplaats danwel kantoor adres of vestigingsplaats in Nederland, is betekend een proces-verbaal d.d. 03 juni 2008 waarbij ten verzoeke van requiranten en ten laste van gerequireer- den, uit krachte als daarin vermeld, exe cutoriaal beslag werd gelegd onder de ABN-AMRO Bank N.V. Van dit exploot kunnen belanghebben den een afschrift verkrijgen op onder staand adres. "S - VAN «T DAMME C S. 'HTSDK CKWAARDERS Axelsestraat 12, 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651. Het torentje van de voormalige Nederlandse Hervormde kerk van Hoofdplaat. foto Peter Nicolai door Wilma Valk BRESKENS - Een beetje onwennig en druppelsgewijs schuifelden de eerste bezoekers van het nieuwe winkelcomplex naast het Spui- plein in Breskens gisterochtend de passage binnen. Voor initiatiefne mer van het complex Ronald Loh- man was er een andere traktatie. Het bestuur van de Bedrijfs Belan gen Vereniging Breskens koos Loh- man als winnaar van de Bedrijven Award die eens in de twee jaar wordt uitgereikt. „Ondanks alle te genslag heeft hij toch de kracht ge vonden om door te gaan", aldus voorzitter Arno Boomert. „Ronald is geen lid van onze vereniging. Toch waren we het eens over deze beloning, vanwege zijn kunnen, durven en volhouden. Al is de lo catie niet de meest ideale, dit com plex is een aanwinst." In het winkelcomplex zijn Plus, Etos, Blokker, Zeeman, Bruna, een postagentschap en een winkel met gedestilleerd gevestigd. foto Wim Kooyman Danielle Velland (links) met haar vriendin Claudia Riemens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71