Zee'^d PZC 25 Discussie opvolging ROC-directeur School moet virus zelf bestrijden Corrie Poppe is 'kampioen' van Avondvierdaagse in Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN 35 36 en 37 Medezeggenschapsraad zegt vertrouwen op in Raad van Toezicht. Zeventigjarige bejubeld na dertig jaar vier keer vijf kilometer lopen. DE WOON Beeldententoonstelling zeven kunstenaars zet kroon op studietijd Vrijdag 6 juni 2008 Schoppen is niet meer zo nodig voor jonge boeren Tip? redternlgpzc.nl door Wout Bareman terneuzen - De Medezeggen schapsraad van het ROC Wester- schelde in Terneuzen heeft het ver trouwen opgezegd in de Raad van Toezicht. Aanleiding is de sollicitatieproce dure voor een opvolger van voor zitter Toine Huijsmans van het College van Bestuur. De Medezeggenschapsraad voelt zich aan de kant geschoven en heeft de kwestie inmiddels voorge legd aan de landelijke Geschillen commissie. Huijsmans wil na tien jaar een stap terugdoen. Hij kondigde dat in januari aan, zodat er voldoende tijd was om vóór het schooljaar 2008 - 2009 een opvolger te benoe men, die hij zou inwerken. De aanstelling van een opvolger van Huijsmans is weliswaar een bevoegdheid van de RvT, maar de MR moet wel vooraf met de aan pak instemmen en in elk geval ook nauw betrokken worden bij de selectie en gesprekken met de sollicitanten. Voorzitter Albert Stallaart en vi- ce-voorzitter Theo Herman van de MR: „De RvT wilde ons wel bij de procedure betrekken, maar wij vonden dat ook het management z'n zegje moest kunnen doen. Wij pleitten dus voor één selectiecom missie met leden van de RvT en De Medezeggenschapsraad van ROC Westerschelde voelt zich ge passeerd bij de de benoeming van een opvolger van bestuurs voorzitter Toine Huijsmans. één commissie namens het perso neel." Stallaart en de zijn maakten ook bezwaar tegen de voorgestelde selectie van de sollicitanten. Die zouden door de RvT worden uitge voerd. Stallaart: „Natuurlijk hebben we ook daartegen bezwaar gemaakt. De RvT heeft eenzijdig voor een aanpak gekozen, die in strijd is met de regels én eerder gemaakte afspraken. Net zoals de afspraak dat gezocht zou worden naar ie mand met een diploma op univer sitair niveau nergens gehonoreerd hebben gezien." Vorige week heeft de MR haar standpunten aan de RvT toegelicht. Die kwam prompt met een nieuw procedurevoorstel, maar dat werd gisteren door de MR afgewezen. Herman: „Dat was simpelweg te vaag." Maar de MR is wel bereid tot een vervolggesprek. Voorzitter Dik Schipper van de RvT gisteren: „Dit is een zakelijk verschil van in zicht. Er is overigens géén verschil van mening over ons aller doel: het vinden van een goede opvol ger van Huijsmans. Ik verwacht dat we er uiteindelijk wel uitko men." door Wout Bareman terneuzen - De zeventigjarige Cor rie Poppe passeerde gisteravond wat beduusd de aankomstlijn van de drieëndertigste avondvierdaag se in Terneuzen. Ze werd luid beju beld en gefeliciteerd door voorzit ter Dick Dijkgraaf, die haar een bloemetje en een cadeautje over handigde. Corrie volbracht giste ren haar dertigste vierdaagse. Ieder jaar weer loopt ze vol vuur vier da gen achtereen haar vijf kilometer. Ze start steevast in een groep van twaalf bewoners met een verstan delijke beperking van de IJsselhof in Terneuzen, maar die laat ze meestal al snel ver achter zich. Mét Corrie Poppe liepen gistera vond 2300 deelnemers de avond vierdaagse uit. Verwelkomd door vele honderden familieleden en kennissen en begeleid door ver schillende muziekkorpsen werden ze tijdens het slotdefllé traditiege trouw bedolven onder de bloe men. Het schouwspel werd ook ga degeslagen door vertegenwoordi gers van verschillende gemeente raadsfracties, speciaal uitgenodigd door het bestuur van het wandel evenement, het grootste jaarlijks terugkerende sportfestijn van Ter neuzen. De avondvierdaagse voelt zich door de gemeente stiefmoe derlijk behandeld. Donderdaga vond, aan het begin van de verga dering van de raadscommissie Be stuur en Middelen, maakt het vier- daagsebestuur gebruik van het spreekrecht om zijn grieven, maar ook de toekomstplannen toe te lichten. Eén van de grieven: het uitblijven van financiële steun. Corrie Poppe bij het slotdefllé temidden van honderden wandelaars. foto foto Wim Kooyman door Raymond de Frel terneuzen - Scholen in de Kanaal zone zijn zelf verantwoordelijk voor de hygiëne in hun gebouwen. De gemeente Terneuzen steekt geen extra geld in het bestrijden van contact-virussen. Dat antwoordt wethouder Cees Liefting aan raadslid Giel van Boom (TOP/Gemeentebelangen), die ervoor pleitte om met extra geld het rotavirus te bestrijden. Dit virus, dat koorts, braken, diar ree en uitdroging kan veroorza ken, wordt overgedragen door con tact, bijvoorbeeld via toiletten en toetsenborden. Liefting: „Scholen hebben zelf via een lumpsum fi nanciering (geld van de overheid dat vrij is te besteden) alle midde len in handen om op een verant woorde manier in een goede, veili ge en schone omgeving kwalitatief goed onderwijs te bieden." Van Boom legt zich daar niet bij neer en kaart de kwestie opnieuw aan in de algemene beschouwingen. Kaaistraat 9-13 Telefoon 0113-302430 www.dewoongalerij.nl OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag: 09.00-18.00 u zaterdag: 09.00-17.00 u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69