Kwallen kleuren kinderkunstwerk Dorpen in juli verlost van landbouwverkeer Lekker slapen! WIM HUURMAN SCHILDERSBEDRIJF VOORDEEL WEKEN Von Belle 8oby Rechtszaak over aanbesteding bedrijfstraining Wemeldingse jeugd exposeert keramiek in Kunst- en Natuurroute. Aanpassingen wegen bij 's-Gravenpolder en Poortvliet. Motel TeEffllmi êSm 1 ill Is 1i HET WORDT NOG MOOIER IN ZEELAND! GOES 0113-22 08 35 Kinderen van groep 3 bekijken hun kunstwerk van kleitabletten op eendimensionale paalhoofden. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus WEMELDINCE - Kleurrijke kwallen, zeesterren, vissen en waterplant jes: de onderwaterwereld van de kinderen van groep 3 basisscholen De Hoeksteen en De Wemeldinge ziet er fantasievol en prachtig uit. Onder begeleiding van de Rotter damse kunstenaresse Jos van Bom mel creëerden de veertig Wemel dingse kinderen een kunstwerk geïnspireerd op het onderwaterle ven in de Oosterschelde. Het resul taat: een kunstwerk van veertig kleitabletten op ééndimensionale paalhoofden. Een in het oog sprin gend geheel van keramiek dat ze ker niet misstaat tussen de werken van de kunstenaars uit het beeld houwerscollectief, die dit weekein de te zien zijn tijdens de Kunst- en Natuurroute van Wemeldinge. Gistermiddag werd het kunstwerk onder het toeziend oog van hun ouders onthuld. De kinderen luis terden het feestje op met een ei gen lied over hun erfgoed, op de wijze van De Klokken van Arne- muiden, begeleid door accordeo nist Koos de Vos: Als de jeugd van Wemeldinge d'Oosterschelde wil be zingen gaat dat over wat de schel de heeft gebracht /ons ontstaan - be staan in al zijn pracht. Kunstenaresse Jos van Bommel heeft genoten van de aanwezig heid van de kinderen in het ate lier. „Ze hebben allemaal hun hoofd in die oven daar gestopt, zo spannend vonden ze het." Er heeft wel heel wat water door de Schelde gestroomd voordat het kinderkunstwerk klaar was. „Ze hebben zich de afgelopen weken op school verdiept in het verband 'Ze hebben allemaal hun hoofd in die oven gestopt, zo spannend vonden ze het' tussen de Oosterschelde en be staan van Zeeland. Al hun biolo gie-, aardrijkskunde-, geschiede- nis- en tekenlessen draaiden om dat thema", zegt Van Bommel. Vervolgens mochten de kinderen door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - Op de provin ciale wegen langs 's-Gravenpolder en Poortvliet is deze week de aan leg begonnen van passeerstroken voor landbouwverkeer. Tot nu toe mogen geen trekkers over beide wegen rijden. Vanaf 11 juli, als de passeerstroken in gebruik worden genomen, mag dat wel. Trekkers hoeven dan niet meer door de dor pen te rijden. Op verzoek van dorpsbewoners en in overleg met onder meer land- Maxi-Cosi Tobi Römer Kid Black Reflection Bepaalde kleuren Van 279,- Van 129,- Voor 219,- Voor 99,- gratis zomerhoes Babykamer In Between Van 1.199,- 20r 850,- bobyspecioolKxA met de kleitabletten aan de slag. „Ze kregen eerst een natte kleita blet en daarin hebben ze hun teke ning met de fauna, het plantenle ven, ingekrast. Dat moest daarna de oven in. Daarna mochten ze er overheen schilderen en moest het nog een keer de oven in. De geë mailleerde fauna is er op geplakt." Van Bommel is maar wat trots op haar klasjes. „Het grappige is dat ze ook veel kwallen hebben ge maakt. Ik heb ze niet laten zien hoe dat moest." Kinderkunstproject Erfgoed, te be- zichtigen tijdens de Kunst- en Na tuurroute Wemeldinge 2008, in het beeldhouwerscollectief aan de We meldingse Zandweg 21. Meer infor matie www.kunstroute.net bouworganisatie ZLTO worden de maatregelen getroffen. Er geldt een proeftijd van een jaar. De bedoe ling is dat langzamer rijdende trek kers over de 125 meter lange pas seerstroken gaan rijden om auto's te laten passeren. Acht a negen au to's kunnen dan voorbij, is uitgere kend. In de proeftijd moet blijken of dit echt werkt. En of landbouw voertuigen de dorpen zoveel moge lijk mijden. De provincie verbindt een voorlichtingscampagne aan de proef, gericht op scholen en dorps bewoners. Langs de wegen komen speciale borden. De maximum snelheid bij 's-Gravenpolder wordt verlaagd van 100 naar 80 ki lometer per uur. President Rooseveltlaan 772 Vlissingen GOES - Een voormalige mental coach van Rijkswaterstaat Zeeland uit Goes heeft gisteren in kort ge ding geëist dat zij alsnog de kans krijgt in te schrijven op bedrijfstrai- ningen bij Rijkswaterstaat. De trai ningen zijn voor sluis- en brugper- soneel dat vanaf een centrale plek - het Topshuis op Neeltje Jans - gaat werken. De coach uit Goes trainde het personeel de laatste twee jaar. In december begon Rijkswater staat een Europese aanbesteding. De coach kreeg te horen dat zij kon inschrijven. Rijkswaterstaat verklaarde haar inschrijving een maand later alsnog ongeldig; ze zou niet aan de aanbestedingsre- gels voldoen. Een Hilversums bu reau 'won'. Dat kan aldus Rijkswa terstaat niet meer worden terugge draaid. Uitspraak 16 juni. www.hotelterminus.nl Future Batterie Daniëlsweg 23 4451 HP Heinkenszand Tel. (0113) 56 70 96 06 21 64 06 33 Fax (0113)21 32 20 E-mail info@future-batterie.com Dins-/donderdag 9.00-14.00 op afspraak BPZC Vrijdag 6 juni 2008 27 289.000,-K.k. Goes Korenbloemstraat 124 Ditmaal bieden wij u een royale halfvrijstaande woning in kindvriendelijke buurt met vrij uitzicht! De woning is voorzien van 4 slaapkamers, ruim dakterras, garage, nette keuken en badkamer! Deze woning laat zich beter bezichtigen dan beschrijven!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63