Zeeland PZC 25 Verzet tegen reclametaks fiees [o torrijder tst op auto Middelburger bij ongeval gewond BEVELANDEN-THOLEN 35 36 en 37 Ook rollatorshow ontkomt niet aan EK-gekte Grootwinkelbedrijven in Goes willen belasting juridisch aanvechten. DE WOON In het slop Beeldententoonstelling zeven kunstenaars zet kroon op studietijd Vrijdag 6 juni 2008 Tip? redgoes@pzc.nl Schoppen is niet meer zo nodig voor jonge boeren GOES - Als een echte mannequin loopt meneer Voshol over de Leerlingen van het Coese Lyceum (locatie Bergweg) organi- ma's aan, verzorgden de presentatie en deden zelf ook optre- catwalk met zijn speciale EK-rollator tijdens de rollatorshow, seerden het evenement. dens voor de bewoners van het zorgcentrum. die gisteren werd gehouden in zorgcentrum Randhof in Goes. De jongeren kleedden acht loopkarretjes in verschillende the- foto Willem Mieras door Frank Balkenende GOES - De grootwinkelbedrijven in Goes - bijna alle winkelketens - ver zetten zich tegen de ingevoerde re clamebelasting. De Raad Neder landse Detailhandel, de koepelorga nisatie van de grootwinkelbedrij ven, is van plan de nieuwe Goese belasting juridisch aan te vechten. „Als je reclamebelasting invoert, moet je je verzekeren van de steun van de meerderheid van de Goese winkeliers. Die steun is er niet. n - Een 21-jarige motorrij- Oost-Souburg is gistera- gewond geraakt op de Mr. armanweg in Terneuzen bij hrijding met een bestelauto. Jarige bestuurder uit Terneu- |lde linksaf slaan op het mo- dat hij werd ingehaald door ptorrijder. Die botste tegen kerzijde van de bestelauto en daarbij ten val. Het slachtof- Inet een gebroken heup over- j-ht naar het ziekenhuis. Zijn vernield. Sommige bedrijven moeten 5000 euro per jaar betalen voor reclame uitingen, terwijl ze ook al precario rechten moeten ophoesten. Boven dien is Goes best een dure gemeen te als het gaat om de onroeren- de-zaakbelasting voor bedrijven", zegt Pieter Walraven van de Raad Nederlandse Detailhandel. Dat de Ondernemers Organisatie Goes (OOG), waarbij veel winke liers zijn aangesloten, weinig pro blemen heeft met de reclamebelas ting, zegt volgens Walraven niet zo veel. „Behoorlijk wat ondernemers zijn geen lid van OOG. Als je zo'n bestemmingsheffing wilt invoeren, houd dan een referendum onder Voor al uw luxe visspecialiteiten. Vlsspccloolzaak 3 juni Hollandse Nieuwe beloond met 8,5 in AD-test 2007 Kreukelmarkt 10/12 Goes Tel. 0113 - 25 38 22 de winkeliers. Dat is in Goes niet gebeurd." De Goese raad heeft be sloten reclamebelasting in te voe ren om de herinrichting van het koophart (het zogeheten Master- plan Binnenstad) te betalen. Kos ten: 9,5 miljoen euro. „Wij vinden echter dat de herinrichting van een binnenstad een gemeentelijke verantwoordelijkheid is. De kosten mogen niet worden afgewenteld op ondernemers", zegt Walraven. Namens Goese grootwinkelbe- drijven wil de Raad Nederlandse Detailhandel de dit jaar ingevoer de reclamebelasting juridisch aan vechten. De gemeente wilde eerst baatbelas ting introduceren, waarbij met winkeliersorganisatie OOG een convenant was afgesloten. De mid denstand zou de helft van de ver nieuwing van het koophart finan cieren, ofwel 4,75 miljoen euro. Goes verliet het pad van de baatbe lasting, omdat het juridisch lastig zou worden die in te voeren. Om toch de winkeliers, conform de af spraak met OOG, te laten meebeta len, kwam de gemeente met recla mebelasting op de proppen. Die moet twintig jaar lang 350.000 eu ro per jaar opleveren. De eerste be lastingaanslagen zijn onlangs ver stuurd. Kaaistraat 9-13 Telefoon 0113-302430 www.dewoongalerij.nl OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag: 09.00-18.00 u zaterdag: 09.00-17.00 u V MIDDELBURG - Een 83-jarige Mid delburger is gisteren gewond ge raakt bij een ongeluk in de Buiten ruststraat in Middelburg. Hij kwam ten val omdat een vrouw plotseling het portier van haar au to opende. Na de botsing bleef het slachtoffer op straat liggen. Hij is gereanimeerd door politiemensen die het ongeluk zagen gebeuren. De man is met een hoofdwond naar het ziekenhuis gebracht. Tip? redactie@pzc.nl Een wetenschapper uit India sprak op een congres over geneti ca. Een Zierikzeese collega nam hem een dag mee naar Zeeland. Dat beviel de gast zeer. In de trein van Amsterdam naar Vlis- singen keek de man belangstel lend naar het landschap. De dor pen en steden die zij passeerden, trokken alsmaar meer aandacht. Spottend zei hij: „Hoezo welva rend? Zie je wel, jullie hebben ze ook!" De begeleider keek niet be grijpend naar buiten. „Wat be doel je?" Met een hoofdknik wees de Indiër uit het raam en zei: „Sloppenwijken." De Zeeuw keek weer en schoot in de lach. Hij zag tientallen volkstuintjes met allerlei gammele bouwsels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61