Zeeland Brandweer wacht weer roerige tijden O Onduidelijkheid over de toeristenbelasting Kiezen wordt simpel voor Rechtszaak over bedrijfstraining Tempur®-dealer 26 I Vrijdag 6 juni 2008 PZC Gemeentebestuur gaat discussie over sluiting posten niet uit de weg. Discussie over voorstel voor verhoging kent tal van zijweggetjes. Kinderconcert in dorpshuis Zonnemaire Tocht scootmobieiers wegens ziekte afgelast Roofvogelshow bij verpleeghuis Cornelia Zeelandbrug nacht dicht voor wegverkeer Slagwerkspektakel op Diekhuusplein Twee auto's botsen in Vrouwenpolder Laatste Schooldagfeest verregend ZIERIKZEE - Ze hadden gerekend op mooi weer, maar dat bleef uit op het traditionele Laatste Schooldagfeest van de Pontes Pieter Zeeman. „Balen", stelt voorzitter van het LSD-comité Lindi Olree. „We hebben het hele programma om moeten gooien." Het feest werd besloten met een bar becue en het gebruikelijke feest in muziekcafé De Stulp in Renesse. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman ZIERIKZEE - Nog geen drie jaar na dat met succes strijd is gevoerd te gen de dreigende sluiting van de brandweerpost in Kerkwerve bre ken opnieuw roerige tijden voor de brandweer Schouwen-Duive- land aan. Steeds strenger wordende (Rijks-) eisen nopen tot herbezinning op de invulling van de gemeentelijke brandweerzorg. Daarbij gaan bur gemeester en wethouders ook de discussie over eventuele sluiting van brandweerposten niet uit de weg, zegt burgemeester Jack Assel- bergs naar aanleiding van de giste ren gepresenteerde gemeentelijke keuzenotitie. In die nota wordt het voortbestaan van brandweer posten ter discussie gesteld die 'te weinig bijdrage leveren aan de ei- De discussie over het voortbe staan van alle brandweerposten wordt weer opgerakeld. De eisen die aan de brandweer worden ge steld zijn hoog. GOES - Een voormalige mental coach van Rijkswaterstaat Zeeland uit Goes heeft gisteren in kort ge ding geëist dat zij alsnog de kans krijgt in te schrijven op bedrijfstrai- ningen bij Rijkswaterstaat. De trai ningen zijn voor sluis- en brugper- soneel dat vanaf een centrale plek - het Topshuis op Neeltje Jans - gaat werken. De coach uit Goes trainde het personeel de laatste kijk ook op www.aegabe .nl DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 Ma: 13:00-17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 Za: 09:00 - 16:00 Kloosterpoort 5 4421 SN Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00-17:00 Za: 10:00-16:00 landelijke dekking'. Zo'n vaart loopt het nu echter nog niet, aldus Asselbergs. Ondanks dat de Schouwen-Duive- landse brandweer het niet slecht doet, is het (nu al) onmogelijk aan alle normen - zoals opkomsttijden overdag - te voldoen. Dat wordt nog erger als de huidige adviesnor men, zoals het plan is, wettelijke normen worden. Zodra duidelijk is welke normen gaan gelden, wil de gemeente Schouwen-Duive- land een extern bureau onderzoek laten doen naar de doelmatigheid van de brandweer. Mogelijk maakt ook de sluiting van brandweerpos ten deel uit van de dan te voeren discussie, blikt de burgemeester vooruit. „Dat getuigt ook van be stuurlijke kracht en moed." door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Verhoging van de toe ristenbelasting op Schouwen-Dui- veland is nog geen uitgemaakte zaak. Hoewel een nipte meerder heid van de gemeenteraad niet te gen zo'n maatregel is, heerst er ver deeldheid over de manier waarop dat moet gebeuren en waar de op brengst van zo'n verhoging dan heen moet gaan. Dat bleek gisteravond tijdens de maandelijkse commissievergade ring samenleving. Die besprak een voorstel van het college om de toe ristenbelasting voor gasten van ho tels, appartementen en pensions in 2009 met 18 cent te verhogen naar 1,10 euro. Campinggasten zou den 92 cent blijven betalen. De meeropbrengst zou naar de alge mene middelen gaan, dus niet per definitie aan toerisme worden be steedt. Het was juist die complexiteit van het voorstel (drie plannen in één) die veel verdeeldheid bij de com missie bracht. Het ging er maar net om welke partij waar de na druk op legde. Wel werd duidelijk dat de raad een verhoging niet per se afwijst. Een nipte meerderheid van CDA, PvdA, SGP en Groen- Links gaf aan daar geen proble men mee te hebben. Wel verschil len deze partijen sterk in hun me ning over de besteding van de op brengst: zo eist GroenLinks dat die in het toeristenpotje gaat, terwijl het CDA juist helemaal tegen het bestaan van zo'n potje is: die haalt benodigde gelden liever uit de alge mene middelen. 1^ Het is nog niet duidelijk of de ge- meenteraad een plan van B en W steunen om de toeristenbelas ting voor niet-campinggasten te verhogen. Een discussie die daar tussendoor liep, ging over de voorgestelde dif ferentiatie (campinggasten betalen minder dan hotelgasten). Los van de hoogte van de bijhorende be dragen heerste ook daarover ver deeldheid. De tegenstanders van de belasting verhoging lieten zich gisteren het hardst horen. Zes sprekers lieten namens verschillende branche- en belangenorganisaties weten daar mordicus tegen te zijn. Met name de WD en Alert! sloten zich bij hen aan. Daarbij vielen kreten als 'absurd', 'angstaanjagend' en 'onbe trouwbare gemeente'. De partijen verweten het wethouder Wijnand Renden ook dat hij niet vooraf met de brancheorganisaties had overlegd. En die 'misser' was voor Leefbaar Schouwen-Duiveland, die partij is op zich niet per se te gen de verhoging, ook reden zich uit te spreken tegen het voorstel. De gemeenteraad beslist eind deze maand definitief over het plan. twee jaar. In december begon Rijkswaterstaat een Europese aan besteding. De coach kreeg te ho ren dat zij kon inschrijven. Rijks waterstaat verklaarde haar inschrij ving een maand later alsnog ongel dig; ze zou niet aan de aanbeste- dingsregels voldoen. Een Hilver- sums bureau 'won'. Dat kan aldus Rijkswaterstaat niet meer worden teruggedraaid. Uitspraak 16 juni. ZONNEMAIRE - Harmonievereni- ging Nut en Uitspanning uit Zon nemaire verzorgt vandaag een kin derconcert in het dorpshuis in Zonnemaire. Op het programma onder meer Pirates of the Carib bean en Tricky Trombones. Ver der worden de instrumenten aan de kinderen voorgesteld en kun nen zij ook - oude - instrumenten uitproberen. Het kinderconcert be gint om 19.00 uur. ZIERIKZEE - De driedaagse voor scootmobieiers, die maandag, dins dag en woensdag verreden zou worden in de omgeving van Zierik- zee, gaat niet door. Reden van de afgelasting is de ziekte van enkele organisatoren. Dat heeft voorzitter Wim Hefti van gehandicaptenvere niging d'Antilopen gisteren be kend gemaakt. Een nieuwe datum is nog niet bekend. ZIERIKZEE - De cliënten van Al- lévo-verpleeghuis Cornelia in Zie- rikzee worden vrijdag 13 juni ge trakteerd op een roofvogelshow. In het Zierikzeese verpleeghuis probeert men zo goed mogelijk in te spelen op de wensen en behoef ten van de cliënten. De roofvogel show bij de Cornelia wordt ver zorgd door Van Maaren Roofvogel- demonstraties uit Wemeldinge. Aanvang 14.30 uur. ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 9 op dins dag 10 juni afgesloten voor het wegverkeer. Rond middernacht gaan de slagbomen dicht. De afsluiting is noodzakelijk om dat werkmaterieel voor het onder houd verplaatst moet worden. Wegverkeer wordt omgeleid via de Stormvloedkering. De brug gaat rond 5.00 uur weer open. MIDDELHARNIS - Triangel, cowbell en maracas voeren vrijdag 13 juni de boventoon op het Diekhuus plein in Middelharnis. Het pro gramma wordt verzorgd door het slagwerkensemble van muziekvere niging Amicitia en de slagwerk groep van de Stichting Muziek school Goeree-Overflakkee. Ge speeld wordt onder meer 'Wij zijn niet gek, wij zijn een drumstel'. Aanvang 19.30 uur. VROUWENPOLDER - Een 3i-jarige vrouw uit Limburg botste gister middag om 17.15 door onbekende oorzaak op de Polredijk in Vrouwe polder op een tegemoetkomende auto van een 37-jarige man uit Veere. De vrouw kwam met de schrik vrij. Haar i-jarig zoontje had een sneetje in zijn gezicht. De echtgenote van de 37-jarige man had een kneuzing aan haar been. Schouwen-Duiveiand heeft meer plannen dan geld. Het college heeft keuzes gemaakt. De raad mag ja of nee zeggen. T ammer voor de haven van Zierik- I zee. De passanten blijven daar J acht rijen dik afgemeerd liggen. -Dat dit niet veilig is, hebben we maar te accepteren. Maar wel fijn voor de schooltjes in de kleine ker nen. Die hoeven niet dicht, maar zul len wel inwoning van bijvoorbeeld de kinderopvang moeten accepteren. Het heeft lang geduurd. Al bijna een jaar wordt bij elk plan of noodkreet ANALYSE door Ton van den Nouweland geroepen: 'wacht maar'. In juni la ten we weten wat er wel en niet kan op Schouwen-Duiveland. Het college heeft woord gehou den. In de gisteren gepresenteer de nota 'De kracht van kiezen' wordt haarfijn aangegeven hoe ver de ambities van deze gemeen te reiken. Burgemeester en wet houders zijn daarbij nuchter, eer lijk en voorzichtig te werk ge gaan. Nuchter, omdat zakelijke - meestal financiële - afwegingen zijn gemaakt. De ingestorte mo numentjes aan de Maarstraat wor den herbouwd. Lukt dat niet op eenvoudige wijze, dan resteert een gat. Simpel. Geen poespas, geen emoties. De keuzenotitie is ook eerlijk. De vissershaven in Bruinisse, de toe ristenkerk in Renesse en het be ruchte 'gat van Nieuwerkerk'; er wordt alleen wat aan gedaan als anderen met geld over de brug ko men. Dat was eigenlijk al zo, maar nu komt het college er open lijk voor uit. Voorzichtig is het dagelijks be stuur ook. Van de reserves mag nog geen tien procent worden be-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54