nieuwe sterren Design Berlijn Arbiter Vink gelukkig met gastland Oostenrijk LEZERSEMTRA PZC Hoe staat het met de Oranjegekte in Zeeland? Zweed Peter Fröjdfeldt leidt eerste wedstrijd van Oranje. Van Persie verrijst in opblaasvorm Barnetta haalt openingswedstrijd Adrian Mutu geeft gokadvies Wereldkampioenen tegen Nederlanders 4-daags exclusief Hip Shop arrangement bekijk het filmpje op www.pzc.nl/ekvoetbal PZC Vrijdag 6 juni 2008 41 wenen - De openingswedstrijd van het Europees voetbalkam pioenschap ging naar de Italiaan Roberto Rosetti, maar de Neder landse scheidsrechter Pieter Vink was gisteren ook verguld. Hij 'kreeg' de eerste wedstrijd van gast land Oostenrijk. De 41-jarige scheidsrechter ont ving de aanstelling waarop hij had gehoopt. „Fantastisch", reageerde de leidsman uit Noordwijkerhout. „Ik wilde graag een topland of een van de twee gastlanden fluiten." Vink verheugt zich vooral op de ambiance van zondag. „Een vol Ernst Happel Stadion in Wenen tijdens de openingswed strijd van Oostenrijk, dat lijkt me prachtig. Ik heb begrepen dat veel Oostenrijkers niet zo veel vertrou wen hebben in de nationale ploeg en zelfs cynisch zijn. Ik verwacht echter dat ze zondag massaal ach ter hun land zullen staan." ZÜRICH - Een metershoge replica van Robin van Persie siert sinds gisteren het centraal station van Zürich. Naast de aanvaller van het Nederlands elftal staan ook op blaaspoppen van onder anderen Michael Ballack, Tranquillo Barnet- ta, Angelos Charisteas en Patrick Vieira. De poppen zijn een actie van Adidas, dat op deze manier de supporters tijdens het EK voetbal welkom wil heten in Zürich. feusisberc - De Zwitser Tranquil lo Barnetta is op tijd fit voor de openingswedstrijd van het EK voetbal tegen Tsjechië. De 23-jari- ge spelmaker liep twee weken gele den een enkelblessure op, maar zei gisteren voldoende hersteld te zijn. „Ik heb woensdag volledig meegetraind en voel geen pijn", al dus de speler van Bayer Leverku- sen. Zwitserland speelt om 18.00 uur tegen Tsjechië. V De Italiaan Rosetti kreeg de eer om een dag eerder de eerste wed strijd te leiden, de confrontatie in groep A tussen gastland Zwitser land en Tsjechië. Oranje kreeg de Zweed Peter Fröjdfeldt als scheids rechter voor het eerste duel, maan dag in Bern tegen Italië. De 44-jarige Zweed krijgt assisten tie van zijn landgenoten Stefan Wittberg en Henrik Andrén. Fröjd- felt krijgt voor de vierde keer de leiding in een wedstrijd van Oran je. In 2004 was hij scheidsrechter bij de WK-kwalificatiewedstrijd Macedonië - Nederland (2-2). Ook floot hij Oranje in 2005 (oefenduel met Engeland) en 2006 (oefenduel met Mexico). Dit jaar floot Fröjd- felt de finale van de Uefa Cup tus sen Zenit Sint Petersburg en Glas gow Rangers. Vink wordt zondag in Wenen bijgestaan door de assis tenten Adriaan Inia en Hans ten Hoove. Inia en Ten Hoove zijn te vens aangewezen als vijfde official (reserve assistent-scheidsrechter) bij Tsjechië-Portugal (Inia) en Zwitserland-Turkije (Ten Hoove), beide op 11 juni. sankt gallen - Het Roemeense voetbalelftal is op het EK zeker een gokje waard, vindt sterspeler Adrian Mutu. „Niemand geeft ons een kans, maar daardoor zijn we juist dubbel gemotiveerd." Zijn land is op het Europees kampioen schap in Zwitserland en Oosten rijk ingedeeld bij Nederland, we reldkampioen Italië en Frankrijk, de groep 'des doods'. Roemenië opent maandag tegen Frankrijk. parijs - De Franse voetballers die in 1998 wereldkampioen werden in eigen land, spelen op 12 juli in Parijs een reüniewedstrijd tegen negentien 'wereldspelers', onder wie vijf Nederlanders. Phillip Cocu, Frank de Boer, Mi chael Reiziger, Edgar Davids en Dennis Bergkamp zijn opgeno men in de selectie van de trainers Arsène Wenger en Hristo Stoich- kov. Cristiano Ronaldo vermaakt zich met zijn coach Luiz Felipe Scolari. foto Antonio Cotrim/EPA Berlijn heeft sinds de val van de muur een ware metamorfose ondergaan. Het is omgetoverd tot een bruisende, trendy metropool met gedurfde nieuwbouw, met exclusieve modehui zen, trendy winkels en restaurants en in de zomer zinderende stadsstranden. Beleef hip bruisend Berlijn in stijl, met een verblijf in het4-sterren design hotel Bleibtreu, gunstig gelegen in een van de mooiste zijstraten van de Kurfürstendamm. Inbegrepen 3 overnachtingen in Hotel Bleibtreu 3 x uitgebreid ontbijtbuffet Gratis gebruik van minibar! Korting op o.a. Berlin Welcome Card warenhuis KaDeWe Aankomst: Lezersprijs Lezersprijs vr,za,zo eigen vervoer inclusief trein** 1 juf - 29 aug 123,-* 229,-* 30aug-31 okt 198,-* 319,-* 1 nov - 31 dec 123,-* 245,-* 1 jan-29 mrt '09 €129,-* 249,-* Arke.nl prijs per persoon per arrangement in een 2-persoons kamer IC Retourticket Berlijn 2e klas, rechtstreeks vanaf elk station in Ned. Niet inbegrepen: Calamiteitenfonds: 2,50 en 25,- admini stratiekosten per boeking. Meer informatie en bestellen Voor boekingen kunt u bellen met Arke tel. 0900-8847 (0,15 cpm) o.v.v. Wegener Berlijn aanbieding. Meer informatie over deze reis kunt u vinden in onze webwinkel www.pzc.nl/webwin- kel categorie reizen (autovakanties).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43