Zeeland Meer ambulances in Zeeland Noordzeevisserij moet duurzamer worden een huis van een kast! Eis: leerstraf voor seks met minderjarige Zaterdag Zeeuwse zonnebootrace 97 procent Zeeuwen wordt binnen twaalf minuten bereikbaar. Zeeuwse hotelkamer fors duurder Wij wensen onze studenten succes! Ook werken aan innovaties? Kom naar de Info Avond op ID juni en maak kennis met deze of andere (technische] opleidingen! www.hz.nl een vrijblijvend advies Bel(0113) 671 225 www.profiline.nl slim en op maat, van appartementen tot kasten van huizen. pzc Vrijdag 6 juni 2008 I 31 door Jeffrey Kutterink den haag - Zeeland krijgt er op korte termijn drie ambulances bij. Bovendien moeten de ambulances anders worden verdeeld over de provincie, zodat de aanrijtijd maxi maal twaalf minuten wordt. Dat heeft minister Ab Klink (CDA, Volksgezondheid) besloten op ad vies van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu. Om de ambulances goed over Zee land te verdelen, komen er twee standplaatsen bij; één op Schou- wen-Duiveland en één in Reimers- waal. Waar precies in de provincie hoeveel ambulances komen te staan, bepalen uiteindelijk zorgver zekeraars en de provincie. „Dat schrijven we niet in Den Haag voor", zegt minister Klink. De extra ambulances zijn nodig omdat het aantal ritten is toegeno men en omdat voortaan 97 pro cent van de mensen op maximaal twaalf minuten van een stand plaats moet wonen. Dat is een ver scherping van de huidige norm. Die dateert uit 2004 en gaat ervan uit dat een ambulance binnen der tien minuten bij 95 procent van de Zeeuwen voor de deur staat. Zee land haalt die regel nu al niet, laat staan na aanscherping ervan. Daarom heeft minister Klink beslo ten het aantal standplaatsen te ver hogen van negen naar elf Ook ko men er drie ambulances bij. Daar door kan Zeeland voldoen aan de strengere aanrijtijden. De dekking stijgt van 92,7 procent naar 97,1 procent. Gedeputeerde George van Heuke- lom (SGP, Volksgezondheid) is blij met de uitbreiding van het aantal ambulances en standplaatsen. „De behoefte is groot. Behalve dat Zee land uitgestrekt is, rijden ambulan ces ook regelmatig naar ziekenhui- KV Zeeland krijgt er drie ambulan- ces en twee standplaatsen bij. Zo kan bij 97 procent van de Zeeu wen binnen twaalf minuten een ambulance voor de deur staan. GOES - De prijs van een gemiddelde hotelkamer in de provincie Zeeland is vorig jaar met elf euro gestegen tot 89 euro. Een jaar ervoor, in 2006, kostte een door snee kamer nog 78 euro. Aangezien de bezettingsgraad met 7,4 procent toenam tot 59,7 procent, steeg de ge- Morgen vindt de Zeeuwse zonnebootrace plaats, de teams starten vanuit Vlissingen en leggen een parcours van 10 km en 2 sprintraces af. 9 Studenten van de opleiding Maritiem Officier ontwierpen en bouwden als onderdeel van het project Kennis centrum Duurzaam Schip een innovatieve zonneboot. "In samenwerking met de Schelde Marinebouw is de boot ontwikkeld en geoptimaliseerd. Bedrijven sponsorden royaal om onze plannen mogelijk te maken. We zijn er klaar voor", vertelt Vincent, 4ejaars student. Kom ook kijken! Hogeschool jfjZeeland Jg| DE RUYTER Ip-Sfl MARITIEM INSTITUUT zen buiten de provincie. Ze zijn dan dus niet beschikbaar voor spoedhulp in Zeeland." Hij hoopt zo snel als mogelijk sa men met verzekeraars naar de ver deling van standplaatsen te kijken. Tegelijkertijd bekijkt hij of de in zet van motorambulances gewenst is. „Er zijn plekken die op bepaal de periodes moeilijk binnen de geëiste tijd bereikbaar zijn. De één zegt dat de inzet van motorambu lances nuttig is, de ander zegt van niet. We nemen dat in de discus sie over de standplaatsen mee." Voor de zomervakantie laat minis ter Klink de Tweede Kamer weten hoeveel geld de uitbreiding kost. Dat zou gaan om enkele tientallen miljoenen euro's. door Jeffrey Kutterink den haag - De Noordzeevisserij moet duurzamer en meer door de samenleving worden gewaardeerd. Om dat te bereiken tekenden het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV), de kot tersector, het Productschap vis, het Wereld Natuur Fonds en stich ting De Noordzee gisteren een con venant. Daarin hebben de ondertekenaars afspraken gemaakt op het gebied van: duurzame vis, communicatie, onderwijs en scholing, bescherm de gebieden in de Noordzee en be middelde jaaropbrengst per kamer tot 42.314 euro, een toename van bijna tien mille. Overigens blijven Zeeuw se hotels qua prijs achter bij hotels in de rest van het land; daar geldt een gemiddelde prijs van 91 euro. De bezetting is landelijk 68,2 procent. foto Willem Mieras baS+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl door Emile Calon middelburg - De zeer expliciete uitnodiging tot seks via een chat- programma was voor de inwoner van de gemeente Terneuzen het te ken dat een meisje duidelijk wilde. Hij ging, volgens eigen zeggen, de volgende dag naar de afspraak, dook met haar de bosjes in en keek zeer vreemd op toen hij enke le dagen later van de politie hoor de dat hij verdacht werd van ver krachting. Want volgens het meis je was er sprake van dwang. Officier van justitie R. Rammeloo vond gisteren dat hij die verkrach ting niet kon bewijzen. Daarvoor waren te weinig aanwijzingen. Wel hield hij de nu 21-jarige jonge man voor dat hij twee jaar geleden seks had gehad met een minderja rig meisje. Ze was op dat moment veertien jaar en hij was dus straf baar. De Terneuzenaar dacht, zo zei hij standsbeheer. Om het aanbod van duurzaam gevangen vis te vergro ten, wordt certificering ingevoerd voor: garnalenvisserij en tong (2009), schol (2010) en boomkor (2012). Ook zijn afspraken ge maakt over het geven van informa tie aan consumenten over 'goede vis', visserijonderwijs voor zowel aankomende als huidige vissers, en het brengen van visbestanden binnen veilige biologische gren zen. Niet alleen de vissers trekken geld uit. De overheid ondersteunt de overgang met geld uit het Euro pese Visserij Fonds. gisteren, dat ze ouder was. Want anders zou hij echt niets met haar hebben gedaan, vertelde hij de le den van de Middelburgse recht bank. Advocaat R. Maat hield het erop dat het meisje na afloop zich schul dig voelde omdat ze vreemd was gegaan. Toen ze haar vriend vertel de van de 'verkrachting' en hij haar aanraadde aangifte te doen, kon ze volgens de raadsman niet meer terug. Ook bracht de advo caat naar voren dat in dit specifie ke geval het leeftijdsverschil niet moest leiden tot strafvervolging omdat de jongeman door zijn leer- achterstand feitelijk jonger is dan zijn leeftijdgenoten. De officier eiste een leerstraf van 115 uur waarvan 60 uur voorwaar delijk tegen de jongeman. De advo caat pleitte voor vrijspraak. Uitspraak 18 juni. DEWIER iotar»""1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33