Zeeland Grootverbruikers raken Advocaat mist hard bewijs voor brandstichting in garage IJzendijke PZC Dromen De krant 5 weken voor 15 euro! 2 I Vrijdag 6 juni 2008 PZC Op tv toverde Hans Klok Busenwunder Pamela uit een doos Zojuist heb ik gewinkeld. De oogst: een giraf (groot), een giraf (klein), een paar superlaarzen, twee koperen scha len met ingehamerde kamelen, een dood plantje en twee houthakkerssmurfen. Nadat ik betaald had, met twee walnoten, moest ik in een klein boekje opschrijven wat ik allemaal gekocht had, waarna de winkelier er een stempel onder zette van een konijn op een fietsje. De winkel is gevestigd in onze serre en heet: Cars-winkel. De winkelier is vier jaar oud en staat elke dag na het avondeten om klandizie te roepen. Wat iets tragisch heeft, want zijn zus je is al twintig en studeert in Maastricht en in onze straat wo nen geen vriendjes van zijn leef tijd. Soms beantwoord ik zijn roep in de woestijn, vooral als ik iets kwijt ben waarvan ik vermoed dat het in de Cars-winkel is beland. Logischerwijs hebben wij als ouders alweer vergaande conclu sies getrokken uit zijn enthousiasme. Het 'ik word later papa- en-trouw-met-mama-stadium' is gepasseerd. Tijd voor realis tischere toekomstverwachtingen. „Die wordt winkelier", zeiden wij vertederd tegen elkaar. En kochten de verloren gewaande TomTom terug, die toevallig net in de aanbieding was. Gisteren kwam onze toekomstverwachting plotseling op losse schroeven te staan. Op de televisie toverde Hans Klok Busen wunder Pamela Anderson uit een doos. Stralend sprong ze te voorschijn, in een zilveren zwempakje dat haar sterke punten goed benadrukte. Naast ons klonk een diepe zucht. „Zo wil ik later ook worden." Is goed, jongen, dacht ik, hoewel niet duidelijk was wie van de twee hij bedoelde. Als je maar gelukkig wordt. COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties Kleintjes 0900-5628 722 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl De transportsector en de agrarische loonwerkers staan met hun rug tegen de muur. De brandstofprijzen stijgen en doorberekenen aan klanten kan niet zomaar. door Ondine van der Vleuten Bij het Aagtekerkse loon- en verhuurbedrijf Melse Maljaars is de knoop doorgehakt. Een deel van de brandstofrekening wordt door berekend aan de klanten. Direc teur Piet de Visser: „Ze hebben een brief gehad waarin staat dat de prijzen per t juni omhoog gaan. En dan krijg je de reacties, want de klanten hebben óók hun kos tenramingen gemaakt, die hebben berekeningen gemaakt waarin niet is opgenomen dat ze ons meer moeten gaan betalen. Maar we hebben geen keus." Bij Melse Maljaars staan zo'n 25 machines. „De hakselaar gebruikt zó 40 liter rode diesel per uur. Een kraan zo'n 25 liter per uur. Vergele ken met een jaar geleden kost het in bedrijf houden van de hakselaar nu zo'n 14 euro per uur méér en de kraan bijna 9 euro per uur extra." Aanvankelijk probeerde het bedrijf het verlies zelf op te vangen. „Het sluipt er ook in, het is al een hele tijd bezig. Maar twee weken gele den hebben we besloten de stij ging van de brandstofprijzen ge deeltelijk aan de klanten door te berekenen." Volgens De Visser is er bij de aan schaf van nieuwe machines altijd wel op gelet of ze zuinig zijn, maar wordt dat nu een speciaal aan dachtspunt. „We gaan eens precies kijken hoe de nieuwste machines op dat punt presteren." De Visser voorziet grote problemen voor be drijven die uit concurrentie-over- wegingen proberen de klanten te blijven ontzien. „Hoe lang zing je dat uit?" Directeur Harry Verschuren van Tieleman Transport in Klooster- zande zegt hetzelfde: „Het gaat zeer zeker kleinere bedrijven de kop kosten. Ik denk vooral aan be drijven met tussen de drie en acht vrachtwagens." Maar ook Tiele man lijdt. Het bedrijf heeft een kleine zeventig vrachtwagens rij den, die per jaar 7 miljoen kilome ter maken: circa 2,5 miljoen liter diesel. „En dat is geen rode diesel, maar diesel met volle bak accijns, voor 1,10 euro per liter. Per maand leggen wij 33.000 euro neer voor brandstof Vorig jaar rond deze tijd was dat nog 8000 euro min der. We proberen dat wel door te berekenen, maar dat lukt maar ge deeltelijk. Je zit met je vaste con tracten, die per drie maanden lo pen. Bij losse vrachten gaat het om vraag en aanbod, als je daar vo rige maand 500 euro voor een la ding vroeg, hoefje deze maand niet met 10 procent extra aan te ko men." Het brandstofverbruik wordt nauwkeurig bijgehouden: per maand, per vrachtwagen. Als het opvallend hoog is, wordt gekeken of dat ligt aan een technisch man kement of aan de rijstijl van de chauffeur. „Het nieuwe rijden kan wel 10 procent in brandstof sche len. Daar leiden we onze chauf feurs in op. En tanken doen we in België omdat het daar goedkoper is." De belangenvereniging van tankstations Beta is deze week een bumperstickeractie begonnen met als doel de accijns op brandstof omlaag te krijgen. Want, zegt de Beta, de prijzen kunnen best om laag, als de regering maar genoe gen neemt met minder accijns en btw. „Vorige week hebben we ge zegd: we moeten wat doen", zegt voorzitter Ewoud Klok. „Want de klanten willen hun ongenoegen kenbaar maken. Deze stickeractie leek ons een ludiek middel daar toe." In nog geen week tijd zijn er 600.000 bumperstickers besteld. „En het wordt nog veel gekker." De goedkoopste tankstations in Zeeland volgens de lezers Wij vroegen op de PZC-site de goedkoopste pompen in Zeeland (of net over de grens) te melden. Volgens onze lezers zijn dit de goedkoopste: 1 €1,52 Tamoil Wissenkerke, Agrisneltank 1 Wissenkerke, Agrisneltank Vlissingen 2 1.53 Autobedrijf Murre Vlissingen 1.54 Avia Automatic Terneuzen, Tamoil Sas van Gent België 1,445 Regio Antwerpen station Makro Deurne 1 1,445 Regio Oost-Vlaanderen station Dats 24 2 Dendermonde 1,479 Regio West-Vlaanderen station Jet 014 3 St. Andries (Brugge) €1,31 1,32 1,33 Tamoil Wissenkerke Agri Sneltank Wissenkerke, Shell Express Koudekerke, Tamoil Kuitaart, Tango Vlissingen, ANWB Vlissingen, Avia Auto matic Terneuzen Lange Reke Renesse, Shell Express Burgh- Haamstede, Shell Express Middelburg, Tinq Middelburg België 1,267 Regio Antwerpen station Makro Deurne 1,279 Regio Oost-Vlaanderen station Dats 24 Dendermonde 1,322 Regio West-Vlaanderen station jet 072 Knokke-Heist Op www.pzc.nl wordt de lijst regelmatig ververst. gemiddelde landelijke adviesprijs (gla) in euro's euro 95 diesel LPG - gla 05-06-08 .€1,658 - €1,420 €0,683 2005 2006 2007 2008 2009 PZC Willem Adriaansens bron Bovag en United Consumers opbouw prijs euro 95 5% distributie 1% winst 29% productie 16% BTW oliemaatschappij 3% winst tankstation 46% accijns en heffingen Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) voorletters Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie door Emile Calon MIDDELBURG - Ondanks het ontbre ken van echte bewijsstukken staat voor officier van justitie R. Ram- meloo vast dat een Sluise vrouw eind februari uit wraak brand stichtte in een garagebedrijf in IJ zendijke. Tegenover de Middelburgse rech ters stelde hij gisteren dat nie mand anders dit gedaan kan heb ben. Zij was ter plaatse. Ook had ze een motief; zij was kwaad om dat de eigenaar haar liefde niet meer beantwoordde. De vrouw (35) ontkende iets met de brand te maken te hebben. Ad vocaat Burlet vond dat Ramme- loo niet het overtuigende bewijs le verde. Hij stelde dat een andere vriendin van de eigenaar ook ge dreigd had zijn zaak in de fik te ste ken. Volgens hem was er niet goed gezocht naar andere verdachten. Hij haalde een brandweerman aan die die nacht, kort na het uitbre ken van de brand, die andere vriendin in IJzendijke had gezien. Rammeloo weersprak de kritiek en eiste een celstraf van 24 maan den waarvan 6 voorwaardelijk. Daarbij hield hij rekening met het feit dat de vrouw een persoonlijk heidsstoornis heeft. Uitspraak 18 juni.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2