Zeeland harmonie met het landschap Liefst mét puntdakje... De stand van de landbouw in Veere ACV 15% KORTING Muziekvereniging Arnemuiden schuift op en krijgt lokaal extra. BOOGAARD SIKKENS 0N0L GRONDVERF Man aangehouden voor reeks vernielingen VOORDEEL WEKEN w PZC Vrijdag 6 juni 2008 I 27 Future Batterie Daniëlsweg23 *4451 HP Heinkenszand Tel. (0113) 56 70 96 «06 21 64 06 33 Fax (0113)21 32 20 E-mail info@future-batterie.com Dins-/donderdag 9.00-14.00 op afspraak tie, bijvoorbeeld in het het hou den van Zeeuwse trekpaarden, het fokken van herten, of het telen van streekproducten, bijzondere groenten en grondstoffen voor vleesvervangers of medicijnen. Boeren zouden ook veel meer zelf hun producten kunnen verkopen of verwerken. Daartoe zouden kunnen gaan samenwerken bin nen een coöperatie. Zelf wil de ge meente de regels versoepelen voor de verkoop van landbouwproduc ten op weekmarkten. Bekeken wordt of die markten een speciale kraam kan worden gezet voor bio logische producten. Als het aan de gemeente ligt wordt daar dan ook nog een merknaam opgeplakt: '...by the Sea'. Het aantal landbouwbedrij ven in Veere verminderde in tien jaar met twintig procent. De daling vlakt inmiddels af. De hoe veelheid goede landbouwgrond neemt nauwelijks af Als boeren stoppen, gaat hun grond vaak naar de resterende bedrijven. Die ne men daardoor in omvang toe. Als landbouwgrond verdwijnt, is dat voor woningbouw, bedrijfsterrei nen, wegenbouw, natuur en water beheer. De gemeente wil dit zo veel mogelijk beperken. Veere telt nu nog zo'n 360 land bouwbedrijven, in hoofdzaak ak kerbouwbedrijven. Anderhalfjaar terug stond de teller op 207 akker bouwbedrijven, 50 melkveehoude rijen, 48 gemengde bedrijven, 33 tuinbouwbedrijven, zes intensieve pluimveehouderijen en vijf inten sieve varkenshouderijen. Voor het overige gaat het om bedrijven die weinig tot geen agrarische activi teit ontplooien. Ze verhuren of ver pachten hun grond. Het aandeel van de biologi sche bedrijven is gering. Veere telt er zeven. Die houden zich be zig met akkerbouw, vleesvee, fruit of teelt van veevoer. De werkgelegenheid in de Veerse landbouw nam de laatste jaren toe. In 2006 werkten er 996 mensen. Dat zijn er 63 meer dan vijfjaar terug. Het aantal full-ti mers in de landbouw daalde met 112 naar 711. Nogal wat boeren heb ben een nevenbetrekking buiten de landbouw. Veel boeren halen een deel van hun inkomen uit het toerisme. Veere telt 169 agrarische en voor malige agrarische bedrijven die een camping exploiteren. Twintig procent van de Veerse boeren heeft een bedrijfsopvolger. Langstraat 83 Am-mukkas ft.s alkrscbi>«iniode-al door Wendy van den Hurk ARNEMUIDEN - De harmonie van Arnemuiden groeit zo snel, dat de dirigent in het gangetje van het muzieklokaal staat te dirigeren. Ge lukkig is de gemeente Middelburg toeschietelijk: die geeft de vereni ging twee nieuwe lokalen. Als de muzikanten maar wel 'een eindje' willen opschuiven richting Middelburgs grondgebied. Op het stuk van de oude speeldoos maakt de eigenaar namelijk aanspraak. Allemaal prima, vindt voorzitter Wim Bezemer, als zijn vereniging maar meer ruimte krijgt. „De pau ken, die nogal groot zijn, kunnen we zelfs niet meer kwijt." Ook de huidige unit, die er staat sinds begin jaren zeventig en toen nog dienst deed als kleuterschool, wordt vervangen. Hopelijk door een unit met betere akoestiek, hoopt Bezemer. „Misschien zelfs wel eentje met een puntdakje." 2? Opslag voor bedrijf en particulier k. Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl Gildeweg 25 Vlissingen 0118-431304 VerfsWonen Korendijk 34 Middelburg 0118-650024 MAANDAG Ï/M ZATERDAG GEOPEND Nu op professionele verf (Sikkens, Sigma &Trimetal) 1 liter 25,60 2' liter HALVE PRIJS! THUISBEZORGING MOGELIJK www.verfmarktboogaard.nl MIDDELBURG - De politie heeft woensdagavond rond kwart over elf een 25-jarige man aangehouden in 't Zanddorp in Middelburg. De man wordt ervan verdacht mi nimaal vier spiegels van auto's te hebben vernield. De auto's stonden geparkeerd in de buurt van de De Ruyterstraat in Middelburg. De man wordt ook verdacht van het vernielen van een bushokje aan de Koudekerkse- weg. Maxi-Cosi Tobi Römer Kid Black Reflection Bepaalde kleuren 01 Van 279,- Van 129,- Voor 219,- Voor 99,- gratis zomerhoes Babykamer In Between Van 1.199,- Vqor 850,- President Rooseveltlaan 772 Vlissingen Zo moet het volgens de gemeente Veere: biologisch bedrijf Ter Linde in Oostkapelle. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29