Zeeland Landbouw in Tegenvaller voor Southpark: Dennis zegt op laatste moment af Lauwe reacties op 'trucs' Scheldekwartier Onderzoek naar gedrag Vlissinger Oranjefonds steunt Woondroom Vragen over Latijnse School Tempur®-dealer Organisatie festival weet Massada weer te strikken voor optreden. Optimisme over slinkend financieel gat overstemt kritiek. Gemeente Veere wil biologische landbouw en veeteelt stimuleren. OM gelooft niet dat doodsbedreigingen alleen stress waren. 26 Vrijdag 6 juni 2008 PZC W door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De posters lagen net klaar om de deur uit te gaan. Pre cies op dat moment belt het mana gement van zangeres Dennis met de mededeling dat ze niet naar het Southpark festival komt. Dennis, een Nederlandse zangeres, heeft een nieuw platencontract: alle lo pende afspraken voor optredens komen daarom te vervallen. De band Massada komt Dennis vervangen, vertelt organisator Ruud Heerschop. „Ik heb woens dag gebeld met Johnny Manuhu- tu, de zanger, en het is gelukkig al helemaal rond. Massada wilde graag komen. En ze nemen Nippy Noya, de beroemde percussionist, mee." Noya heeft een tijdje vast in Massada gespeeld. De organisatie van Southpark was juist zo blij met de komst van Den nis, die het hoogtepunt van het fes tival moest worden. „Het is een beetje onze gewoonte om elk jaar bekendere artiesten te boeken", zegt Heerschop. Met het boekingsbureau van Den nis is afgesproken dat ze volgend jaar wél naar Middelburg komt, te gen hetzelfde tarief als nu was afge sproken. „Ik weet niet of we dat willen", zegt Heerschop. „Of ze moet intussen zó beroemd zijn dat we er niet omheen kunnen." Massada speelde vorig jaar ook al op Southpark. Heerschop vindt het aan de ene kant jammer om in herhaling te vallen. „We hebben van alles geprobeerd om nog ie- Zangeres Dennis heeft haar op- treden op het Middelburgse Southpark festival afgezegd. Haar plaats wordt ingenomen door de band Massada. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De volksvertegen woordigers van Vlissingen schrik ken niet zo snel. Zelfs niet als er met getallen wordt getoverd. Want ja, dat is eigenlijk wel het geval. De getallen 62,5 en 42,3 zitten nog vers in het achterhoofd. Maar zo dra gedeputeerde Harry van Wave- ren het getal 18 laat vallen, en een seconde later vrolijk doorrekent naar elf, kijkt niemand vreemd op. Slechts een tevreden 'hm' klinkt. Iedereen schrijft lustig door, een li beraal pakt haar mobieltje erbij. De verschillen zitten in de uit gangspunten, vertelt Cok Sas van het zoveelste adviesbureau dat een rekensommetje voor het Schelde kwartier presenteert. „Een grondexploitatie is pas af als het project af is." Optellen en aftrek ken moet je in dit stadium niet doen, zegt hij tegen WD'er Piet van der Maden als die informeert naar de risico's. Of er nog vragen zijn, informeert de voorzitter. GroenLinks wil we ten of de verhoudingen tussen wo ningbouw en winkeloppervlak in stand blijven. De PSR vreest voor de concurrentiepositie in de regio. Maar over de centen hoor je nie mand. Of toch wel... Wat voor te kort had u verwacht, wil Cock Kapaan (RPCU) weten van Van Waveren. Daar ging de gedeputeer de maar niet specifiek op in. Maar zijn optimisme werkt aanstekelijk. En dan ineens: de kritische noot. Van de Lokale Partij Vlissingen. „Curieus", zegt Pim Kraan, „dat u alle adviseurs aan tafel krijgt, ter wijl zij allemaal met andere cijfers zijn gekomen. Nu zit u op achttien en met wat trucjes komt u op elf" Trucjes zijn het niet, weerlegt Van Waveren. Curieus vindt hij de ver schillen wel. „Dat kan alleen als aan die rapporten andere feiten ten grondslag hebben gelegen." En zo is het, concludeert een groepje CDA'ers na afloop. Geto verd met getallen? „Ja, dat is wel zo, maar die getallen zeggen niet zo veel", nuanceert Marin de Zwar te. „Dat is maar theorie. Waar ik me zorgen om maak, is die elf Had die ook nog even weggeto verd. Nu moeten wij dat doen. Maar hoe? Toch niet met het schrappen van sociale huurwonin gen?" Vlissingse raadsleden reageren maar lauw op het nieuwste te kort voor het Scheldekwartier. Ze zijn vooral opgelucht dat het wéér lager uitvalt. mand anders te vragen, maar alles was al volgeboekt. Het festival is natuurlijk al op 28 juni. En Massa da had vorig jaar al aangegeven dat ze wel terug wilden komen." Voor de organisatie betekent de programmawijziging ook nog een financiële tegenvaller. Er moeten dus nieuwe posters worden ge drukt. „Overal stond haar gezicht op, met d'r beugel. We hebben vijf tienhonderd euro schade. Dat pro beren we nog te verhalen op het boekingsbureau." Heerschop overweegt om bij vol gende edities een band achter de hand te houden als reserve. „Het is gewoon een ramp als je zoiets drie weken voor het festival te ho ren krijgt. Ik heb er niet van kun nen slapen." Massada speelt om acht uur 's avonds. Het festival wordt afgesloten door de cover band The Fabulous WannaBeatles. The Juke Joints openen 's middags het muziekprogramma. MIDDELBURG - De Stichting Woon droom Middelburg heeft 15.000 eu ro gekregen van het Oranje Fonds. Woondroom is een initiatief om mensen met autisme zelfstandig te laten wonen. De stichting is opgericht door ouders van inmiddels volwassen kinderen. Die kinderen kunnen wel zelfstandig wonen, maar heb ben daar begeleiding bij nodig. Bij de huizen van de bewoners komt een zorgwoning. Daar is een ge meenschappelijke woonkamer en een keuken. De stichting heeft inmiddels een geschikte lokatie gevonden in de Middelburgse wijk Dauwendaele. De bewoners gaan na de zomer in hun nieuwe huis wonen. MIDDELBURG - De Politieke Partij Middelburg (PPM) wil ophelde ring van het college van B en W over de verkoop van de Latijnse School aan Woongoed. De corpo ratie kreeg het pand terwijl het niet de hoogste bieder was. De PPM stelt dat de verkoop, gezien de ophef die er over is, blijkbaar niet transparant is verlopen. door Henk Postma VEERE - Veere wil dat de landbou wers biologisch gaat boeren. Initia tieven op dat vlak krijgen voortaan voorrang. Als veehou ders omschakelen naar natuurlij ker vormen van rundvee- varkens- of pluimveehouderij krijgen ze ruim baan. Datzelfde geldt voor ak kerbouwers die biologisch gaan te len. Dat is de rode draad in de Landbouwnota Veere, die burge meester en wethouders aan de ge meenteraad hebben voorgelegd. Niet alleen moeten varkens- en pluimvee-'fabrieken' uit het land schap verdwijnen, ook de 'gewo ne' landbouw behoort meer en meer 'in harmonie' te geraken met Walchers kleinschalig landschap en de natuur. De gemeente heeft slechts een be perkt aantal instrumenten om daar richting aan te geven. Maar boeren die voor de omschakeling een projectplan maken, kunnen al vast rekenen op een stimulerings premie van 2000 euro. Daarnaast belooft het college hen versoepe ling van regels. Er zit toekomst in de Veerse land bouw. Maar niet in buikteelt. Want dat is op den duur niet ren dabel, en past niet in het toeris- tisch-natuurlijk landschap, vinden B en W. Toch blijft er ruimte voor vergroting van bedrijven met grond van boeren die ermee stop pen. Mits de kleinschalige karakter van landschap en wegen ongerept blijft. Telt Nederland al te weinig biologische bedrijven om in eigen behoeften te voorzien, in Veere blijft het aantal biologische bedrij ven nog verder achter. Tijd dus voor een omslag, redeneert het col lege. Vooral ook omdat duurzame landbouw heel goed past in het Walchers landschap, en aansluit bij het toeristisch-recreatief beleid. Belangrijk probleem voor de biolo gische akkerbouw op Walcheren is het gebrek aan biologische mest. De biologische veeteelt worstelt met een gebrek aan biologisch vee voer. Dat kan worden opgelost wanneer akkerbouw en veeteelt in gelijke mate omschakelen. Dan kunnen ze elkaar aan biologische grondstoffen helpen. Maar omscha kelen kan niet van de ene dag op de andere. Er is een periode van twee tot drie jaar mee gemoeid. Er zijn dan nauwelijks inkomsten. Daarom wil Veere dat het provin ciebestuur een overbruggingsbij- drage in het leven roept. Zelf wil Veere de biologische land bouw extra ruimte bieden door be drijfsvestigingen toe te staan in bufferzones rond natuur- en water- beschermingsgebieden. En door langdurig braakliggende grond 'Boeren zouden ook veel meer zelf hun producten kunnen verkopen' voor woningbouw of bedrijfsterrei nen bij voorkeur te verpachten aan biologische boeren. Ook komt er een onderzoek naar het compos- teren van plantaardig restafval uit de reguliere akkerbouw. Verder gaat Veere de eigen inwoners, me dewerkers en bestuurders warm maken voor de aankoop van biolo gische producten. Behalve in biologische landbouw zien B en W ook heil in verbre ding van agrarische activiteiten, bij voorbeeld door toevoeging van kleine horeca, zorg, kinderopvang, educatie en wellness. Helaas, schrijft het college, zijn er nog te weinig boeren die de durf hebben verder te kijken dan het eigen be drijf Zo wordt weinig gebruik ge maakt van de regeling Nieuwe Eco nomische Dragers. Tenslotte zet Veere in op specialisa- Een boer met nevenactiviteiten. kijk ook op www. .nl DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 Ma: 13:00 - 17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 Za: 09:00 - 16:00 Kloosterpoort 5 4421 SN Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00-17:00 Za: 10:00-16:00 door Emile Calon MIDDELBURG - Vanuit Torentijd zou een Vlissinger (37) enkele ma len zijn ex-vriendin telefonisch hebben bedreigd. Hij mocht haar niet bellen omdat hij een contact verbod heeft. Hij deed het toch omdat hij contact wil houden met zijn zoontje, zo bleek gisteren tij dens een rechtzaak tegen hem. De Vlissinger voerde aan dat hij niet de bedoeling had haar daad werkelijk te bedreigen. Maar het verblijf in de gevangenis zorgt er voor dat hij zich gestresst en ge frustreerd voelt. Door die gevoe lens overmand zegt hij dan de ver keerde dingen, vertelde hij de Mid delburgse rechters. Hij verzekerde dat hij haar nimmer echt kwaad zal doen. Officier R. Rammeloo vertrouwde die woorden niet. Wat hem be treft wordt de man in een open in richting opgenomen om daar be handeld te worden, zodat hij leert zich te beheersen. Om die reden vroeg hij de rechtbank om aanhou ding van de rechtszaak zodat er een advies uitgebracht kan wor den over een dergelijk behande ling. Ondanks protest van de advo cate, die pleitte voor een lichte straf, ging de rechtbank mee met dat verzoek. Binnen een maand moet het zijn afgerond, zodat de rechters eind deze maand kunnen besluiten wat er met die Vlissinger moet gebeuren: celstraf of behan deling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28