Zeeland PZCI25 Tekort Scheldekwartier daalt Man,8ï,8cwond 10% korting F w www.onderdetoren.com bij ongeval WALCHEREN 35 36 en 37 Met z'n allen bijna rond de wereld Gedeputeerde presenteert nieuw exploitatierapport. Bezoek dé woonwinkel van Middelburg op horren voor ramen en deuren DE WOON O In het slop Beeldententoonstelling zeven kunstenaars zet kroon op studietijd Vrijdag 6 juni 2008 Schoppen is niet meer zo nodig voor jonge boeren Tip? redwalch@pzc.nl MIDDELBURG - Al die lopers hebben deze week samen mini- jaar deden er 1860 lopers mee aan de avondvierdaagse, de avondvierdaagse werd dit jaar voor de 65e keer gehouden, maal 37.000 kilometer gelopen. En dat leek misschien voor ie- meesten waren leerlingen van de basisscholen. Maandag had- Daarom stonden er gisteren allerlei bandjes langs de route. Op dereen apart niet zo ver, maar dat is bijna de wereld rond. Dit den ze het moeilijk, toen opeens het noodweer losbarstte. De de Markt kregen de deelnemers bloemen. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Geen 62 miljoen, geen 42 miljoen, maar achttien miljoen. Dat is het échte tekort op het Scheldekwartier. Gedeputeer de Harry van Waveren van de pro vincie overhandigde gisteravond de nieuwste grondexploitatie van het Scheldeterrein aan de Vlissing- se gemeenteraad. Afgelopen november besloot de raad dat een speciaal team het plan Scheldekwartier verder moest optimaliseren. Naast pro vincie en gemeente, zaten in dat team ook het stedebouwkundig bureau VHP (dat het Masterplan Dokkershaven maakte), Witte- veen Bos (die de vorige grondex ploitatie maakte) en Tauw (die ooit de eerste exploitatie voor het Scheldeterrein maakte). Volgens Van Waveren zijn alle partners het er over eens dat het plan neerkomt op een tekort van achttien miljoen euro. Het team zegt ook dat met infrastructurele aanpassingen het tekort kan wor den teruggebracht tot elf miljoen euro. „We zijn begonnen met vast te stel len dat het Masterplan met alle am bities ongewijzigd moet blijven", zegt Van Waveren. „Daarnaast hebben we met elkaar afgesproken wat precies de plangrens is, wat de strategische aanpak moet zijn, wat er allemaal nog aangekocht moet worden, hoe het bouwprogramma eruitziet en welke berekening we voor de grondprijzen hanteren." Het grote verschil met het vorige rapport van Witteveen Bos komt volgens Van Waveren door dat het bureau destijds niet be schikte over de gegevens die aan 1*^ Het exploitatietekort op het plan Scheldekwartier is gedaald tot achttien miljoen. Dat kan vol gens de gedeputeerde zelfs ver der zakken tot elf miljoen. het Masterplan ten grondslag la gen. „Zij konden daardoor niet goed de plangrens bepalen en wa ren niet voldoende op de hoogte van de strategische aanpak van on derdelen. Zij hadden bijvoorbeeld in hun rapport de aankoop van de panden aan het Scheldepiein ver werkt. Maar het was de bedoeling het Scheldepiein op een andere manier aan te laten sluiten op het gebied. Dat is een groot verschil." Op de vraag of het vorige rapport van Witteveen Bos dan nutte loos is geweest, valt Van Waveren even stil en zegt dan: „Hun in breng bij dit rapport was weldege lijk van waarde." pagina 26: Lauwe reacties op 'trucs' Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg gratis advies en meten -4 y Kaaistraat 9-13 Telefoon 0113-302430 Q> LU www.dewoongalerij.nl OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag: 09.00-18.00 u zaterdag: 09.00-17.00 u MIDDELBURG - Een 83-jarige man uit Middelburg is gisteren gewond geraakt bij een ongeluk in de Bui tenruststraat in Middelburg. Hij kwam ten val toen een vrouw plot seling het portier van haar auto open deed. Na de botsing bleef hij op straat liggen. Hij moest worden gereanimeerd door politiemensen die het ongeluk zagen gebeuren. De man is met een hoofdwond naar het ziekenhuis gebracht. ALMANAK Tlp? redactie@pzc.nl Een wetenschapper uit India sprak op een congres over geneti ca. Een Zierikzeese collega nam hem een dag mee naar Zeeland. Dat beviel de gast zeer. In de trein van Amsterdam naar Vlis- singen keek de man belangstel lend naar het landschap. De dor pen en steden die zij passeerden, trokken alsmaar meer aandacht. Spottend zei hij: „Hoezo welva rend? Zie je wel, jullie hebben ze ook!" De begeleider keek niet be grijpend naar buiten. „Wat be doel je?" Met een hoofdknik wees de Indiër uit het raam en zei: „Sloppenwijken." De Zeeuw keek weer en schoot in de lach. Hij zag tientallen volkstuintjes met allerlei gammele bouwsels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27