Bliksem kost miljoenen Examentochtje met Ajax-bus eindigt in domper voor zoon Adri Koster Elektronische apparatuur maakt huishoudens kwestbaar. Terneuzen krijgt twee etappes in Eneco Tour Wereld Milieudag Dure brandstof jaagt bedrijven op kosten 'Rita Verdonk heeft geen beveiliging nodig' Word ook abonnee! Veel publiek bij training van Nederlands elftal Vrijdag 6 juni 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 132 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 DEN HAAG - Blikseminslagen ver oorzaken jaarlijks voor tientallen miljoenen euro schade aan elektro nische apparatuur in woonhuizen. De schade per inslag is de laatste jaren fors opgelopen, doordat huis houdens steeds meer kostbare en gevoelige consumentenelektronica aanschaffen. Dat signaleren verze keraars Interpolis en Ohra en de commerciële internetsite Bliksem- vraagbaak. Interpolis keerde vorig jaar zo'n drie miljoen euro uit aan bliksemschadeclaims. Volgens Interpolis en concurrent Ohra leidt het grotere aantal elek tronische apparaten tot hogere schadeclaims. Het Verbond van Verzekeraars heeft geen cijfers over de landelijke schade. Maar als de claims bij Interpolis, dat zes pro cent van de inboedelverzekeringen in Nederland in portefeuille heeft, landelijk worden doorvertaald, ligt de totale schade rond 50 miljoen euro. Volgens Interpolis en Bliksem- vraagbaak zijn consumenten onvol doende doordrongen van de risi co's die zij lopen, ook als de blik sem inslaat bij de buren of een wo ning aan het eind van de straat. Via kabel- telefoon- en stroom draad kan de bliksem in meerdere woningen vrijwel alle apparatuur 'opblazen'. Interpolis begint daarom dit na- Huishoudens lijden jaarlijks voor tientallen miljoenen euro schade door blikseminslag. De schade per inslag is de laatste tijd fors opgelopen. jaar een preventiecampagne waar bij klanten wordt gewezen op een aantal relatief goedkope en simpe le manieren om bliksemschade te voorkomen. Zo wordt aangeraden vóór bliksembuien stekkers uit stopcontacten te trekken. Ook kan apparatuur via relatief eenvoudige apparaatjes van tien euro per stuk worden beveiligd. Een volledige be veiliging van alle apparaten in het woonhuis kost volgens gespeciali seerde bedrijven een kleine dui zend euro. pagina 10: als de bliksem de stekker uit het stopcontact TERNEUZEN - De organisatie van de Eneco Tour, een ProTourwedstrijd op de wielerkalender, heeft Ter- neuzen gevraagd om ook dit jaar de start en de aankomst van een etappe te organiseren. Het Terneuzense organisatiecomi té, onder leiding van Ron Barbé, had al een start gekregen op zon dag 24 augustus. Het hangt alleen nog van de toestemming van de Westerscheldetunnel af of het pe loton op zaterdag 23 augustus ook in Terneuzen zal finishen. De etap pes in die twee dagen gaan van Nieuwegein naar Terneuzen en van Terneuzen naar Ardooie. pagina 39: geweldig aanbod voor Ter neuzen GOES - Bedrijven die veel voertui gen of machines hebben, zien zich in toenemende mate bedreigd door de almaar stijgende brand stofprijzen. De kosten om een bus te laten rijden of een hakselaar te laten draaien, zijn fors toegeno men ten opzichte van een jaar gele den. Die kosten doorberekenen aan de klant kan vaak niet: soms niet vanwege afgesloten contrac ten, en soms niet omdat de te ver richten dienst dan gewoon te duur wordt. pagina 2 en 3: Grootverbruikers in het nauw Kindertekening maakt meer indruk dan een dik rapport oneens J15% aantal reacties: 357 GAUHATI - Een jongen zoekt omringd door Indische maraboes naar bruik- reld vanwege Wereld Milieudag aandacht gevraagd voor vervuiling van de baar afval op een vuilnisbelt in het Indiase Gauhati. De stortplaats ligt dicht leefomgeving met name in de Derde Wereld. bij een groot vogelreservaat. Gisteren werd op diverse plaatsen in de we- foto Anupam Nath AP Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 10; Meningen: 11; Auto: 15 en 16; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 34; Cultuur: 35; Economie: 36; Beurs: 38; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. NUENEN - Wat een ludieke actie had moeten zijn, draaide woens dagavond uit op een flinke dom per. Ajax-trainer Adrie Koster had voor zijn zoon een speciaal vervoermid del geregeld om samen met klasge noten naar het eindexamengala van zijn school te gaan: de spelers bus van Ajax. „De één komt met een oldtimer naar het feest, de ander met een chique slee en mijn zoon vond het leuk om in de spelersbus van Ajax te arriveren", aldus Koster. Toen de eindexamenleerlingen zich woensdagavond in hun gala- kleding bij het verzamelpunt in Nuenen meldden, bleek de bus te zijn bekogeld met stenen en eie ren. De achterruit was gesneuveld. Bo vendien was met graffiti 'PSV' op de bus gespoten. „Blijkbaar kan zoiets ook al niet meer", verzuchtte Koster gister middag. „Normaal gebeurt er nooit iets in Nuenen. Dit is heel triest." Ondanks de kapotte ruit werden de scholieren - onder politiebege leiding - met de Ajax-bus naar Eindhoven vervoerd, waar het feest plaatsvond. Naar verluidt zou een groep van zo'n dertig jongeren zich schuldig hebben gemaakt aan de vernielingen. De bus is inmid dels weer teruggekeerd in Amster dam. DEN HAAG - De dreiging tegen Rita Verdonk is zo sterk afgenomen, dat het Kamerlid normaal gespro ken niet meer in aanmerking komt voor beveiliging. Alleen om dat de oud-minister van Vreemde lingenzaken veel bekendheid ge niet, krijgt ze nog beveiligers mee. Dat heeft minister Ernst Hirsch Ballin (Justitie, CDA) gisteren in de Tweede Kamer gezegd. pagina 2: publiciteit enige uitweg pagina 12 en 13: help Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 -0231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1