Meningen Ouderen Kilometerheffing Honger Borstkanker Bomenkap Mortiere Kindersterfte professional pack PZC Donderdag 5 juni 2008 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Fijn dat er voor de ouderen wat ge daan wordt (PZC, 29 mei). Gratis met de bus mee. Maar wat moeten die ouderen die vanwege hun func tiebeperkingen zelfs niet naar bui ten kunnen omdat er geen goed voetpad is voor hen langs de Kan terlaan? Zij kunnen niet eens naar het park met de rollator en ook niet naar het ziekenhuis in Zierik- zee. De gemeente Schouwen-Dui- veland betaalt voor die bus 17.000 euro aan. Er is geen budget voor 1 km voetpad hier in Malta naar het park en het ziekenhuis, waar som mige mensen zelfs tweemaal per week naar toe moeten. Is dat wel verantwoord tegenover mensen die nergens meer heen kunnen vanwege de onbegaanbaarheid hier? Ook met scootmobiel is het vreselijk pijnlijk langs de Kanter laan en de Calandweg. Wanner gaat het geweten spreken? J.M. Dorsman Hoogervorst De Brauwstraat 46 Reactie op brief van Rosmolen (PZC, 3 juni). De schrijver snapt niet dat de PvdA ook voor kilome- terheffing is. Deze partij is dat mis schien ook niet. Maar dit kabinet verraadt iedere keer opnieuw de bevolking puur en alleen om dit kabinet bij elkaar te houden. Want regeren doen ze niet. Het enige wat ze doen is bibberend naast el kaar staan en kijken hoe ze bij el kaar kunnen blijven. En ondertus sen wordt Nederland en zijn bevol king naar de afgrond geduwd door dit kabinet Balkenende. Rob van der Zande Enschedesestraat 1, Ouwerkerk Als je in deze krant leest (2 juni): 'Wereld hongert, Japan zit op een rijstberg', en je leest ook waarom, dan besef je dat de moraal van de 'beschaafde' landen die hier voor verantwoordelijk zijn, bedroevend is. „Zuerst das Fressen und dann die Moral", gaat hier zelfs niet op. Het is eerst de economie, dan de moraal en dan pas het eten voor mensen die er blijkbaar weinig toe doen. Dan de verslaving aan ener gie, zodat zelfs spijsolie in plaats van voor voedsel, als brandstof wordt gebruikt zodat de prijs stijgt, maakt het er ook niet beter op. Gezien hoeveel gnoes er in Afrika over de vlakte rennen, denk je 'waarom is daar nog honger'. Het lijkt er op dat er voedsel ge noeg is, maar dat het vanwege eco nomie, politiek, egoïsme of etni sche gronden slecht verdeeld wordt of niet terecht komt waar het zijn moet. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Al sinds jaar en dag wordt van bui tenaf de conceptie beïnvloed. Of dat nu door een thermometer, een bepaald dieet of, verdergaand, IVF, we grijpen al heel lang in. 80 pro cent is de kans op erfelijke borst kanker, dus gaan we selecteren voor een hele kleine doelgroep. Hoe groot is de kans om zonder in enting polio te krijgen? Gaat u, me neer Rouvoet, nu ook het inenten verbieden? En krijgen we net als in Iran reli-politie die op al deze zaken moet letten? Maak uzelf niet belachelijk. Ik zet zaterdagmor gen mijn voet niet tussen uw deur, doe dat dan ook niet bij ons. Paul Heuff Sardijngeullaan 4, Dishoek Reactie op artikel 28-05 over de bo menkap aan de Bermweg. Wij zijn ook bewoners van deze wijk en wonen hier al 10 jaar met heel veel plezier. Natuurlijk vinden wij deze bomen ook prachtig en als ze niet op slechts enkele meters van de woningen vandaan staan, hoefden ze voor ons niet weg. Onze huizen zijn geheel overschaduwd, met alle gevolgen van dien. Ons huis is aan de voorkant erg vochtig en som ber, er komt geen enkel zonne straaltje op de muren, we hebben al veel moeten doen aan de muren om schimmel en vochtplekken te verwijderen. Wat de vogels betreft, we hebben in die 10 jaar twee keer vlaamse gaaien gezien, maar ieder die een beetje verstand van vogels heeft weet dat dit bosvogels zijn en erg schuw. Ze kwamen hier die paar keer om alleen maar de eieren uit de nesten van andere vogels te ro ven. Dat geldt ook voor eksters. We hebben 1 keer een specht ge hoord, maar het beviel hem waar schijnlijk niet, want we hebben hem niet meer terug gezien. We willen alleen een nette wijk met fatsoenlijke parkeerplaatsen, niet voor de leerkrachten van de scho len, die staan er een enkele keer als de Bergweg voor de school vol staat en er in de v.d. Puttestraat ook geen plaats meer is, het is be doeld voor de bewoners van de wijk, daarvoor moeten enkele bo men gekapt worden. J.P. de Klerk Bergweg 69, Goes Grootschalige detailhandel zijn winkels met grote artikelen, zoals meubels (PZC, 02-06). Kleinschali ge detailhandel zijn winkels met kleine artikelen, zoals tennis rackets, hockeysticks, badkleding. Sport 2000 en Perry Sport horen niet thuis op een Woonboulevard. Tenzij men tenten, opblaasboten en sportfietsen aanbiedt. De heer Kruidhof (eigenaar vier zaken op woonboulevard) praat in z'n eigen straatje. Gemeente Middelburg PAS OP, want als u als gemeente kleinschalige detailhandel toestaat op een woonboulevard, dan geeft u vele zaken vrij om zich te vesti gen op Mortiere waar nu wonin gen gebouwd worden. En dat bete kent het einde van winkelcentrum Dauwendaele. Zoals men zegt: gelijke monniken, gelijke kappen. Een woonboule vard heeft een ruime parkeergele genheid zonder te betalen. Het centrum van Middelburg ook. Ech ter moet men hiervoor betalen. Dus afschaffen het betaald parke ren in het centrum. Gelijke monni ken, gelijke kappen. Stop de listige verhuurconstructies, zodat men zich kan vestigen op een woonbou levard. Terug naar af, zoals in het bestem mingsplan van de gemeente staat. Winkels in het woongebied Mor tiere houdt de gemeente tegen. Waarom? F. van der Plas Muddy Watersstraat 35, Middelburg De PZC brengt op 31 mei als nieuws over vijf kolommen en op één-derde deel van pagina 9 met reuzenfoto: 'instorten kraan in Manhattan eist leven'. Hoe tra gisch ook voor de direct betrokke nen, dit is geen wereldnieuws en al helemaal geen nieuws in Zee land. Dit is gemakzuchtige bladvul ling. Nieuws is dat alleen al in Zui delijk Afrika beneden de Sahara 4.7 miljoen kinderen beneden de vijfjaar sterven, elk jaar weer. (Bron: Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties). Dat is vijftien maal de gehele bevolking van Zeeland. Dat is elke dag ruim 12.000 kinde ren, vijfhonderd per uur, acht per minuut. Terwijl ik mijn research voor dit berichtje doe en deze inge zonden brief heb geschreven zijn er dus tweehonderdvijftig kinde ren gestorven. Als compensatie stel ik voor dat de PZC eenderde van een pagina wijdt aan het on derwerp kindersterfte in Afrika en het gironummer van Unicef, 121, dikgedrukt daarin vermeld. Piet Blok Heer Janszdorp 15, Kamperland geïntegreerde RTI navigatie lederen bekleding park assist achter INSTAPPRIJS VOLVO S80 EN V70 U RIJDT VOLVO S80 VANAF 38.925 725 P.M. EN V70 VANAF 40.175 649 P.M. Buitenkansjes komen zelden langs. Maar doen ze zich voor, dan moetje niet wachten, maar instappen. Neem de Volvo S80 en V70. Auto's voor professionals, mensen die kwaliteit, uitstraling, comfort en veiligheid op waarde weten te schatten. En met de nieuwe, krachtige 2.0 diesel- en benzinemotor ook nog eens met groen energielabei. Dus lager verbruik, minder bijtellen en lagere leasetarieven. Die voordelen lopen jaren. Maar ook nü is er voordeel te scoren. Want tijdelijk krijgt u op de V70 en S80 het Professional Pack met een direct voordeel wat kan oplopen tot€ 5.000! De echte professional weet wat hem of haar nu te doen staat... instappen op www.volvocars.nl Consumentenprijzen incl. BTW, excl. kosten rijklaar maken, verwijderingsbijdrage. Leaseprijzen p.m., excl. BTW en brandstof, o.b.v. Full Operational Lease, 60 mnd, 20.000 km p.j.. Volvo Car Lease: 0345-68 87 80 (kantooruren). Gem. verbruik: 5,7 - 11,9 1/100 km (17,5 - 8,4 km/I), gem. C02 uitstoot resp. 151 - 284 g/km. Vol VO fOT I if© Wijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9