Rinus Michels ging nog even een stukje fietsen 'Het is Hendrie meneer Michels, geen Harrie' 1É9II Ik huil niet snel maar toen we door die grachten gingen kreeg ik een brok in mijn keel' De goals van Ruud Gullit en Marco van Basten op 25 juni 1988 in het Olym pisch Stadion in Mün- chen staan bij veel Nederlanders op het netvlies gebrand. Net als het volksfeest dat een dag later volgde langs de Amsterdamse grachten. Rinus Michels, de archi tect van het grootste succes in de Nederlandse voetbalgeschiedenis, genoot volop. Maar wat deed de bondscoach op dinsdag 27 juni, toen de rust weer enigszins was te ruggekeerd? Ging hij vissen? Boek te hij meteen een welverdiende va kantie? Of besloot Michels het EK nog eens op video terug te kijken? Niets van dat alles, weet Rolf Leeser. „Rinus is die dinsdag nog even gaan fietsen", vertelt zijn bes te vriend. „Ik woonde op de elfde etage van het appartementencom plex, Rinus en zijn vrouw Will een verdieping hoger. Hij is die dag verder gewoon thuisgebleven, 's Avonds aten we samen en het ging er allemaal heel rustig aan toe. Rinus was daar heel nuchter in. Het leven ging gewoon door." Leeser maakte het eindtoernooi in Duitsland van dichtbij mee. Tij dens de finale zat hij naast Will Michels op de tribune. „Na afloop wilden we naar beneden om Ri nus en de spelers te feliciteren. We lopen de trap op en Will grijpt naar haar oor. 'Ik ben mijn oorbel kwijt!', riep ze. Samen met ik denk wel honderd journalisten zijn we die parel gaan zoeken. We vonden 'm. Ik zei: Will, jij hoeft maar één ding te zeggen en er gaat honderd man voor je door de knie ën. Ik heb echt een prachtige tijd gehad met Rinus en Will." DONDERDAG 5 JUNI 2008 Na het bezoek aan koningin Beatrix en de uitreiking van de lintjes aan de spelers en de staf van Oranje, pakte bondscoach Rinus Michels de draad van het gewone leven al snel weer op. foto ANP foto Phil Nijhuis/GPD Ja, hij heeft gekeken naar Ande re Tijden, over het succesvolle EK van 1988. Hendrie Krüzen was er als speler van FC Den Bosch bij in die gedenkwaar dige zomer. De volksjongen uit Al melo speelde geen minuut, maar koestert de herinnering aan het toernooi, de duels en de huldiging in de Amsterdamse grachten. Voor geen miljoen had hij het willen missen. „Ik huil niet snel, maar toen we door die grachten gingen, kreeg ik een brok in mijn keel. Al die mensen die in het water spron gen en de boot probeerden te be reiken. Onvergetelijk." Krüzen zag zichzelf in Andere Tij den terug. Het haar een stuk langer en de onmiskenbare snor. „Voor mij was het een eer erbij te mogen zijn. Ik speelde bij Den Bosch, de rest van de selectie bestond uit spe lers die vrijwel allemaal in de Euro pese top speelden. Daar liep ik toch maar mooi tussen." De speler werd trainer, maar nog altijd is hij dat kind dat opleeft als hij een bal ziet. „Voetballen blijft V - het leukste dat er is, maar de jaren gaan tellen. Als trainer bij Heracles stap ik nog wel eens in bij een par tij. Qua inzicht en traptechniek kan ik lachend mee, maar op snel heid leg ik het af natuurlijk." Krüzen speelde geen minuut in Duitsland. Even gloorde er speel tijd tegen Engeland. „Het liep voor geen meter en ineens zei Rinus Mi chels dat ik moest warmlopen. Daarna kreeg Marco van Basten het op zijn heupen en kon ik weer gaan zitten. Jammer, maar voor de ploeg was het fantastisch. Met Mi chels was het geweldig. Hij noem de me steeds Harrie en als ik dan zei 'meneer Michels, het is Hen drie', dan antwoordde hij 'okay Harrie.' Geweldige man was dat." Krüzen hield aan het EK een shirt over van Van Basten voor zijn zoon Roberto en uiteraard de me daille en de mini-beker. Ze heb ben een plek gekregen in de hal van het Polman Stadion van Hera cles. „Ik hecht niet zoveel waarde aan die dingen. Het ligt hier goed en ik kom er elke dag langs."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 98