Arnold Mühren wordt moe van De Voorzet 'Italië doet het in de broek voor ons' 12 - DONDERDAG 5 JUNI 2008 DE HESJES In deze weblog van onze verslaggevers in Oostenrijk en Zwitserland is niet alleen het laatste nieuws over Oranje te vinden, maar het is ook een plek voor meningen over Oranje. Hij is op de website van uw krant te lezen vanaf 's ochtends 9 uur. Na de ochtendtraining, rond 12.30 uur verschijnt een nieuwe web- log op de site. Ook bij belangrijke gebeurtenissen zal er snel een weblog op het net verschijnen. GA DAGELIJKS NAAR DE WEBSITE VAN UW KRANT EN KIJK UIT NAAR 'DE HESJES' Arnold Mühren is er twin tig jaar na de door Neder land gewonnen EK-fmale tegen de Sovjet-Unie wel een beetje klaar mee. „Moeten we het nu wéér over die voorzet gaan hebben? Altijd weer die oude koeien uit de sloot halen, kunnen we niet eens vooruit gaan kijken?" De Volendamse oud-international kan er de klok op gelijk zetten. El ke keer als een EK-eindronde na dert, hangen de journalisten aan de telefoon. En altijd gaat het over hetzelfde onderwerp: zijn beroem de, half mislukte voorzet op Marco van Basten, die de bal vervolgens fenomenaal in de kruising achter doelman Rinat Dassaev knalde voor de beslissende 2-0. „Ik heb dit bandje nu al tachtigduizend keer afgedraaid", zucht Mühren. „Ja, de voorzet was iets te ver. En nee, ik had ook niet verwacht dat Marco meteen op doel zou schie ten. Ik begrijp best dat de kranten gevuld moeten worden, maar om het nu steeds over hetzelfde onder werp te hebben..." Mühren beseft dat zijn naam altijd aan De Voor zet verbonden blijft. „Vind ik ook niet erg, maar volgens mij kent ie dereen het verhaal nu wel zo'n beetje. Er is zelfs een boekje uitge bracht over die voorzet. Weet je wat het gekke is? Ik heb nog nooit een interview met Marco van Bas ten over dat prachtige doelpunt ge lezen. Maar over de voorzet van Arnold Mühren zijn er al tiental len verschenen. Al die aandacht om een voorzet, ik vind het zelf nogal overdreven. Volgens mij is het veel interessanter om jongens als Ronald Koeman of Frank Rijk aard te interviewen." wmmntmm uaoavf Marco van Basten scoort uit een onmogelijke hoek na de beroemde voorzet van Arnold Mühren. foto ANP Cabaretier Bert Visscher was onlangs nog een week in zijn geliefde Ita lië, in zijn tweede huis in een dorp ten zuiden van Napels. „Ze doen het daar in hun broek! We hebben het er nog een paar keer over gehad in het café daar. Neem van mij aan: de Italianen hebben diep respect voor het Ne derlands elftal, nog steeds. Ze zijn schei- tens-be-nauwd voor ons, ha ha. „Dat voetbal leeft daar zo, tsjonge, ongelofelijk. Mooi man, zo'n café, mekaar een beetje gek staan ma ken. Ze hangen er allemaal een shirtje op, allemaal van die blauwe Italiaanse dingen, en ergens achter in de hoek hangt die van mij er tussen, oranje natuurlijk. Ik zal er niet zijn als we tegen Italië spelen, dan heb ik nog een voorstelling in Nederland. Ik heb nog voorstellin gen tot 14 juni, anders was ik ze ker tussen ze in gaan staan. Net als bij de finale van het WK twee jaar geleden. Wat een feest! „Ze zien Nederland nog steeds als een grootmacht. Ze vragen ook de hele tijd 'wie gaan er bij jullie mee?' Er is veel respect. En dat komt ook door Marco hè, die is daar nog steeds heilig, San Marco. De man kan daar niets fout doen. Het is net alsof ze daar denken dat-ie kan toveren en Nederland zó naar goud leidt. De kritiek in Nederland dat Oranje lelijk voet balt, kennen ze in Italië helemaal niet. Hoezo mooi voetballen? Itali anen willen winnen, het maakt ze niet uit hoe. „Ze hebben na 2006 in grote lij nen nog steeds hetzelfde elftal. Met fantastische voetballers, dat leidt geen twijfel. De Italianen zelf zijn natuurlijk geslepen. Geniepig, geroutineerd. Zo'n Materazzi weet natuurlijk precies wat-ie doet en hij kan goed manipuleren. Dat we ten we na het Zidane-incident."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 82