Buitenland zoekt vrienden Obama: Wat te doen met Hillary Clinton KRAS.NL SINGLE REIS PRAAG SINGLE REIS BERLIJN SINGLE REIS ANDORRA m Tumor blijkt 25 jaar oude handdoek Schepen VS weg bij Birma W - Hij won de nominatie maar van zijn rivaal is hij nog niet af. 'Nog zeker 10 jaar Kerncentrale Slovenië oorlog in Afghanistan' stilgelegd na lek Ophef in Noorwegen over spotprent waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 is cPm door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - President George Bush heeft Barack Obama gisteren gefeliciteerd met zijn winst in de Democratische voorverkiezingen. Andere politieke kopstukken in Washington gingen de president voor. Het wachten is nu alleen nog op Hillary Clinton, de grote rivaal die haar nederlaag vooralsnog niet erkent. De New York Times noem de het gisteren de eerste test voor Barack Obama als presidentskandi daat voor de Democratische partij: Wat te doen met Hillary? De voor malige first lady is als 'een bundel dynamiet', zo concluderen meerde re waarnemers. Ze kan een mach tig wapen zijn, maar uiterste voor zichtigheid is geboden. De senator uit New York liet dins dag doorschemeren oren te heb ben naar het vicepresidentschap. Ze gaf daarmee het startschot voor wilde speculaties over de mogelijk heid van een zogenoemd 'dream ticket' met Obama. De twee kandi daten spraken gisteren kort met el kaar, maar enige duidelijkheid kwam er niet. In de komende we ken zullen ze elkaar persoonlijk spreken, zo liet Obama weten. De speculaties over een 'dream ticket' kunnen nog weken voortdu ren. Obama kan Clinton niet op voorhand afwijzen, zeker niet nu ze nog steeds niet heeft gecapitu leerd. De voormalige first lady kreeg 17,5 miljoen kiezers achter zich en ze heeft ruim 40 procent van alle gedelegeerden op de partij conventie. Onder haar achterban Felicitaties voor Barack Obama van onder anderen president Bush, maar niet van Hillary Clin ton. De komende tijd kan zij nog een probleem worden. is al een lobby op gang gekomen voor Clinton als 'running mate'. Obama houdt zich voorlopig op de vlakte. Het zal aan Clintons fa natieke supporters moeilijk uit te leggen te zijn als hij een andere 'running mate' kiest. Niemand bin nen de Democratische partij heeft een vergelijkbare achterban en Obama zal ook moeilijk kunnen beweren dat er kandidaten zijn met meer ervaring en expertise. Het kamp van Obama vreest juist problemen. Clinton is geliefd bij één helft van het electoraat, maar gehaat bij de andere helft. Ze is een dominante persoonlijkheid die zich zelf meer geschikt vindt voor het presidentschap dan Oba ma. Verder is er nog Bill Clinton, de ex-president die volledig zijn ei gen plan trekt. Aanhangers van Obama zien in hem een ongeleid projectiel dat de hele campagne in gevaar kan brengen. pagina 10 en 11: neergang van een historische kandidaat SYDNEY - De oorlog in Afghanis tan zal ten minste nog tien jaar du ren. Dat heeft de Australische op perbevelhebber, luchtmaarschalk Angus Houston gisteren gezegd. Australië is de belangrijkste bond genoot van Nederland in de ge welddadige provincie Uruzgan. De taliban controleert nog steeds gro te delen van Uruzgan, aldus de le gerleider. In de onherbergzame provincie trekken de bijna duizend Australi sche troepen op naast de ruim 1600 Nederlandse militairen. LJUBLJANA - De reactor van de eni ge kerncentrale in Slovenië is giste ren stilgelegd nadat een waterlek was geconstateerd. Voor mensen en het milieu zou geen gevaar drei gen. Ook de Europese Unie zei dat de situatie onder controle was. Eer der waarschuwde de EU haar 27 lidstaten, na door Slovenië te zijn ingelicht over het incident. Er zijn volgens de EU geen aanwijzingen dat schadelijk materiaal in het mi lieu terecht is gekomen. De centra le in Krsko is 'uit voorzorg' volle dig uitgeschakeld. zetten", zei Dewinter deze week in het VRT-programma Terzake. Hij pleit voor de oprichting van een nieuwe partij,, met als hoogste doel Vlaamse onafhankelijkheid. Probleem is dat niemand met het Vlaams Belang - de opvolger van het racistische Vlaams Blok - in zee wil. Oud-judocoach Jean Marie De- decker behaalde vorig jaar bij de fe derale verkiezingen vanuit het niets 6,2 procent van de stemmen en wijst samenwerking met ex- treem-rechts van de hand. „Blijkbaar is de nood hoog bij het Vlaams Belang", schampert de De- decker, die volgens onderzoek zijn top nog lang niet heeft bereikt. De Lijst Dedecker zou een kiezerspo tentieel hebben van 21 procent en zou vooral kiezers van het Vlaams Belang bekoren. De ex-liberaal wil niet met Dewinter samenwerken omdat hij veel gematigder stand punten inneemt dan de radicale Dewinter. Een andere partij waar het Belang W* De Vlaamse politicus Filip Dewin- ter vreest voor versnippering van (extreem)rechts. Hij wil een nieu we eenheidspartij voor een onaf hankelijk Vlaanderen. openlijk mee flirt, is de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA) van Bart Dewever. Die partij vormt een kartel met de christen democratische CD&V van pre mier Yves Leterme, maar streeft net als het Belang naar een onaf hankelijk Vlaanderen. Dewever wil uit principe niet met Dewinter samenwerken en houdt vast aan het cordon-sanitaire, de politieke schutskring rond de partij van De winter. De nieuwe voorzitter van het Vlaams Belang, Bruno Valkeniers, ontkent ten stelligste dat de samen werking die Dewinter nastreeft zou zijn ingegeven door angst voor een verkiezingsnederlaag. „We zijn niet bang om op eigen kracht deel te nemen aan de Vlaamse en Europese verkiezingen van volgend jaar. Wij willen krach tenbundeling omdat Vlaanderen daar nood aan heeft. Een dergelijk oppositiefront zou het Belgische establishment definitief op de knieën kunnen dwingen, maar blijkbaar zijn de geesten bij N-VA en LDD daarvoor nog niet rijp", al dus Valkeniers. Die partijen dra gen dan ook een verpletterende verantwoordelijkheid", aldus Val keniers. PZC Donderdag 5 juni 2008 7 Vertrekdata: 21 */6f 12*/7 en 6*/9. Gegarandeerde vertrekdata. De 'Gouden Stad' Praag is een bezoek meer dan waard! Bij KRAS boekt u een 8-daagse busreis naar deze Tsjechische hoofdstad al vanaf slechts 398! Uiteraard is het hoogtepunt van deze reis de stad Praag! De stad heeft een roerige geschiedenis gekend en dat vindt u terug in de vele pleinen, bruggen, beelden, paleizen en kerken. Onder leiding van een plaatselijke gids (niet inbegrepen) bewonderen we de bekende highlights zoals de Praagse Burcht, de burcht van Karlsteijn en het Gouden Straatje en gaan we op zoek naar de mooiste plekjes. Daarnaast staan er ook uitstapjes naar Melnik, Theresienstadt en de Grotten van Koneprusy op het programma. Waar wacht u nog op? Boek deze interessante reis! Prijs is per persoon. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22520 IIP. - OSLO - In Noorwegen is ophef ont staan over een spotprent in het dagblad Adresseavisen. Volgens ve len is hierop de profeet Moham med te zien. Hoofdredacteur Arne Blix ontkent dit echter. Hij spreekt van 'een terroristenkarikatuur'. Op de prent staat een man met baard en tulband. Als een potloodventer houdt hij zijn jas open. De edele delen worden half bedekt door een bomgordel. Volgens Blix is de tekening een reactie op de bomaan slag op de Deense ambassade van afgelopen maandag in Islamabad. TOKYO - Een Japanner met een ver meende tumor kreeg na de opera tie goed nieuws van de artsen. De 'tumor' bleek een handdoek te zijn die in 1983 in de buik van de man was achtergelaten na een ope ratie aan een maagzweer. Dat meldden Japanse media gisteren. Onlangs kreeg de 49-jarige man last van zijn buik. Uit onderzoek leidden de artsen af dat hij een 8 centimeter groot gezwel had. Tij dens de operatie vonden zij echter geen kanker, maar een doek die was verschrompeld tot de grootte van een honkbal. RANGOON - De Amerikaanse mari ne heeft zijn schepen die voor de kust van Birma liggen opdracht ge geven te vertrekken. De schepen hebben weken tevergeefs op toe stemming van de junta gewacht om hulp voor slachtoffers van de cycloon Nargis af te leveren en zul len vandaag vertrekken. Rondreis Berlijn speciaal voor alleenstaanden (45+)! Vertrekdata: 9*/6, 7*/7 en 11 */8. 'Gegarandeerde vertrekdata. Tijdens deze 5-daagse reis combineert u prachtige fietstochten met alle highlights van Berlijn. En dat al vanaf slechts 434 met KRAS natuurlijk! Het zachtglooiende landschap rondom de Duitse hoofdstad Berlijn leent zich uitermate voor een ontspannende en sportieve fietsvakantie. De bossen en meren worden hier afgewisseld met leuke dorpjes. Natuurlijk bezoeken we ook het mooie Potsdam en bruisend Berlijn zelf met o.a. de Reichstag, de Brandenburger Tor, de Gedachtniskirche, de Alexanderplatz en de Potzdamerplatz. Alle hoogtepunten van deze wereldstad bewonderen we uiteraard vanaf de fiets... een unieke en onvergetelijke stadstour! Kortom: een absolute aanrader voor fiets- én stedenliefhebbers! Prijs is per persoon. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22514 Rondreis Andorra speciaal voor alleenstaanden (45+)l Vertrekdata: 27/6,11/7 en 12/9. 10 dagen lang kennismaken met het karaktervolle prinsdom Andorra, een ministaatje op de grens van Frankrijk en Spanje. Prachtige berglandschappen, romaanse kerken, stille dorpen, kapelletjes, oude stenen bruggen en de nabijheid van de grote stad Barcelona. Wat wilt u nog meer? Dit alles boekt u bij KRAS al vanaf slechts 539! Tijdens deze reis zien we o.a. het stuwmeer Lac d'Engolasters, maken we een mooie valleientocht, en bezoeken we het charmante Spaanse stadje Seu d'Urgell. Voor de liefhebbers wordt er een facultatieve excursie naar de bruisende wereldstad Barcelona georganiseerd. Ook de hoofdstad Andorra la Vella en de Spaanse enclave Os de Civis staan op het programma. Op naar Andorra! Prijs is per persoon.Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22551 Vertrekdata: 28*/7, 18*/8 en 8/9 .'Gegarandeerde vertrekdata. Het beste van Noord-ltalië en het Kroatische schiereiland Istrië in één reis! Dat vindt u alleen bij KRAS, en nog voordelig ook, want u boekt 12 dagen al vanaf slechts 698! Waar wacht u nog op? In Italië nemen we u allereerst mee naar het unieke Venetië met het levendige San Marco plein, de rijkdom van de paleizen en de vele bruggen, kanalen en gondels. Ook zien we de universiteitsstad Padua, en het mondaine skioord Cortina d'Ampezzo. De tweede helft van de reis verblijven we in Istrië. Onderweg bezoeken we de stad Trieste met op de achtergrond het kasteel Miramare. Eenmaal aangekomen bezoeken we diverse havenplaatsjes en de beroemde grotten van Postojna in Slovenië bezoeken. Een pracht van een reis! Prijs is per persoon. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22522

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7