Sport Dartbond ZVDB is springlevend Extra comfort nu extra voordelig TEMPUR Slaapkenner Rademakers Kerkhove in dubbelspel naar de kwartfinale Turn'87 goed op dreef in Hoek van Holland MC2-meisjes Rapide naar NK beachhockey Vijfde plaats Zweistra op Outdoor Gelderland Uefa sluit Porto uit van Champions League De kaap van tweehonderd leden is gerond. Nü tot 800,- voordeel TEMPUR De Wilde knokt zich langs Boerjan PZC Donderdag 5 juni 2008 35 PARIJS - Net als tijdens de Australi an Open heeft Lesley Kerkhove op het tennistoernooi van Roland Garros de kwartfinale van het dub belspel gehaald. De zestienjarige tennisster uit Zie- rikzee, die samenspeelt met Arantxa Rus, versloeg gisteren in de tweede ronde het Hongaarse koppel Babos/Jani. Na winst in de eerste set (6-2) ver loor het Nederlandse duo de twee de set met 6-2. In de beslissende supertiebreak trokken Kerkhove en Rus aan het langste eind: 10-6. GOES - Tijdens de open individue le springkampioenschappen van Hoek van Holland haalden diverse leden van turnvereniging Turn'87 uit Oostburg prima resultaten. Guitho de Wolf haalde in de jeugd- categorie goud op de onderdelen airtumbling, minitrampoline en dubbele trampoline. Tevens was hij goed voor zilver op de tum bling. Eveneens bij de jeugd legde Liselotte Tas beslag op goud op het onderdeel minitrampoline. Bij de junioren was er een gouden plak voor Melanie de Craemer. GOES - Het MC2-meisjesteam van de Hulster hockeyvereniging Rapi de heeft zich in Mill geplaatst voor het Nederlands kampioenschap be achhockey, dat op 16 augustus in Scheveningen wordt gehouden. In Brabant deed het team, dat be staat uit 13- en 14-jarige meisjes, mee aan een toernooi dat de disci plines veldhockey, streethockey en beachhockey kende. Bij het be achhockey, vijf tegen vijf in een zandbak van tien bij twintig me ter, won Rapide bijna alles. De eer ste drie ploegen gaan naar het NK. GOES/ARNHEM - Thamar Zweistra is met haar nieuwe troef Orthello op een gedeelde vijfde plaats geëin digd in de nationale Grand Prix-wedstrijd van Outdoor Gel derland. De amazone van stal Hexagon uit Schore haalde een sco re van 64,166%. De wedstrijd werd gewonnen door Jeanette Haazen met Nartan met een score van 73,645%. „We waren niet helemaal tevreden", was het commentaar van Zweistra's trainer Leunus van Lieren. „Orthello was nog niet ge hoorzaam genoeg." LISSABON - De Europese voetbal unie Uefa heeft FC Porto voor ko mend seizoen uitgesloten voor de Champions League. De straf volgt na een omkoop schandaal in het seizoen 2003-2004. De Portugese club zou scheidsrechters hebben omge kocht. Porto heeft al aangekondigd in beroep te gaan. De club kreeg eerder van de Portu gese bond zes punten in minde ring en een geldboete van 150.000 euro. Ondanks de puntenstraf bëeindigde Porto het afgelopen sei zoen als koploper en kampioen. door René van Stee PHILIPPINE - Net als bijna overal in Nederland zorgde Raymond van Barneveld er in 1995 met zijn eer ste wereldtitel voor dat de Zeeuws-Vlaamse Dart Bond (ZVDB) een groeispurt doormaak te. Maar enkele jaren voordat die ontwikkeling in gang werd gezet, waren er al dik negentig fanatieke darters en dartsters in de streek die in wedstrijdverband tegen el kaar speelden. „En de ZVDB is nog altijd springle vend. We hebben meer dan twee honderd leden. Zo veel zijn het er nog nooit geweest. Na vijftien sei zoenen blijkt overduidelijk dat de dartsport in Zeeuws-Vlaanderen staat als een huis", vertelt ZVDB-voorzitter Eric Beckers. Hij is zelf ook een fanatiek darter bij Marinet in Philippine, maar be scheiden over zijn prestaties. „Een middenmotertje in de eerste divi sie." Oprichter Rob den Toonder had in 1993 waarschijnlijk niet kunnen bevroeden dat de bond zo'n suc ces zou worden. Samen met zijn toenmalige bestuursleden Piet Boot en Dieneke van 't Hof had hij vooral als doel om lekker dicht bij huis competitie te spelen. Dat idee sloeg overduidelijk aan. Het af gelopen seizoen speelden 22 ploe gen in twee divisies tegen elkaar. m De Zeeuws-Vlaamse Dart Bond bloeit na vijftien jaar als nooit te voren. Volgend seizoen doen er minstens 24 teams mee in de competitie. Caatje van Hoeve, Eric Beckers en Pirn Musters zijn de drijvende krachten achter de Zeeuws Vlaamse Dart Bond. foto Camile Schelstraete Kampioen werd het Sasse Red Lions 1, één van de teams van het eerste uur. Volgend seizoen staan er minstens 24 teams in twee of drie divisies aan de start. En die komen overal vandaan, al is Hulst nog een klein blind vlekje. „Geweldig natuur lijk", zegt penningmeester Caatje van Hoeve van de ZVDB. „En we hebben een primeur. Want er gaat voor het eerst een team meedoen dat volledig uit vrouwen bestaat. Dat zijn de dames van Café Ambi ance in Sint-Jansteen." De prestatiedruk binnen de teams is nadrukkelijk aanwezig, maar do mineert niet ten koste van alles. De superfanatiekelingen spelen nog in andere competities, zoals van de Zeeuwse Dartfederatie. Beckers en Van Hoeve roemen niet alleen de goede sfeer in zowel het bestuur als tussen de leden on derling, maar ook de grote discipli ne van de teamcaptains. „Dat is de basis van het succes. En dat komt weer omdat het er relaxed aan toe gaat. Natuurlijk moeten de regels worden nageleefd, maar we zijn daar flexibel in. Als ploegen een wedstrijd willen omdraaien of moeten uitwijken naar een andere datum omdat bijvoorbeeld de speellocatie niet beschikbaar is, dan kan dat gewoon", vertelt Beckers. „En voor het geld hoef je het ook niet te laten. Voor 22,50 eu ro zit je een heel jaar onder de pan nen", voegt secretaris Pirn Musters er aan toe. Met 22 competitie-avonden, min stens acht bekerwedstrijden en - voor het eerst in het afgelopen sei zoen gehouden - tien rankingtoer- nooien zijn de agenda's van de le den van de ZVDB goed gevuld. En er zijn spelers en speelsters die op een verstelbaar slaapsysteem. I Él I WÈÊÊÊÈÊm. U i Kiezen voor het extra comfort van onze 4-motorige bedbodems is nu extra voordelig. Op een TEMPUR matras in combinatie met een TEMPUR bedbodem F600 ontvangt u namelijk tijdelijk 600,- voordeel. Indien u kiest voor een combinatie met een F800 bedbodem loopt uw voordeel zelfs op tot 800,-1 ORUKVERLAGENÖE MATRASSEN EN KUSSENS Geldt niet In combinatie met een combimatras 15 cm of een bed uit de Scandinavische Bedcollectie. Prijs is gebaseerd op een 1 persoonsmaatvoering. Deze actie geldt t/m 30 juni 2008. GA NU NAAR UW TEMPUR ADVISEUR IN DE REGIO! Noordstraat 7-13, TERNEUZEN, tel. 0115 61 31 30, www.slaapkennerrademakers.nl - nog allerlei toernooien naast de re guliere competities aflopen. Ook Musters doet dit graag. Op dit vlak mist hij tegenwoordig wel iets. „Want vroeger struinden we met minstens twintig man de grote toernooien in Nederland en België af Daar reden we dan in colonne naartoe. Ik hoop echt dat dit weer terugkomt", aldus Musters, die ook mijmert over de inmiddels ter ziele gegane Zeeuws-Vlaanderen Open die ooit toppers trok als Ray mond van Barneveld en Francis Hoenselaar. „Maar die tijd is voor bij. Het is niet meer te betalen." De ZVDB sluit het seizoen op za terdag 14 juni af met een toernooi voor de leden. Morgen is de beker finale in café Marinet in Philippi ne. Die gaat tussen Red Lions 1 en Les Amies (IJzendijke). 't Keldertje en Driewegen strijden om de der de plaats. IJZENDIJKE - Bij het tennistoernooi Sportshop Francke Tiola Kids Open heeft Briel de Wilde een goe de start gemaakt in het meisjesen kelspel tot en met zestien jaar. De ongeplaatste De Wilde verloor weliswaar de eerste set met 2-6 van Annemieke Boerjan, de num mer twee van de plaatsingslijst, maar kwam sterk terug. In het tweede en derde bedrijf zegevier de De Wilde met de zwaarbevoch ten setstanden 6-4 en 7-6. Ze neemt het morgen in de poule op tegen Kiki Vonck. In het gemengddubbelspel tot en met veertien jaar was er succes voor Nouk en Job Wiersum. Hoe wel het duo het opnam tegen de favorieten Demi Engelaar en Wou ter Boerjan, kwam er toch een overwinning uit de bus. Met set- verlies in de eerste set (2-6), voch ten Wiersum en Wiersum zich te rug met 6-4 en 7-5. Demi Engelaar was goed bezig in het enkelspel tot en met veertien jaar. Nadat ze eerder al met 6-1 6-2 van Nouk Wiersum had gewon nen, moest ook Sissi Vonck eraan geloven: 3-6 6-16-1. Sissi Vonck had wel succes in het dubbelspel tot en met zestien jaar. Samen met haar oudere zus Kiki werden Denise van Minnen en Kim Snouwaert, die als eerste ge plaatst stonden, verslagen. Van daag spelen Vonck en Vonck het beslissende duel tegen Annemieke Boerjan en Manon de Dobbelaere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67