land Wafelbakster furieus over kritiek Gemeentebelangen Alles moet weg Babyhuis Start opruiming zomercollectie KORTING Middelburg zoekt in wijk laaggeletterden Plattelandstrofee voor trapveldje 'Argumenten om vergunning te weigeren zijn vergezocht'. Nu koopjeshoek met Brax, Basler, Jobis, Luisa Cerano e.v.a. Blazers 75,- Broeken 2 stuks 100,- Rokken 2 stuks 100,- Pulls/Vesten 50,- Pakken 100,- Shirts/blouses 2 stuks 80,- en nog veel meer! Belg niet door misdrijf om het leven gekomen Open tuinenroute met kunstexpositie Tunnel uur gestremd door rokende truck Fotoclub Axel exposeert in Hulst Alleen op vrijdag juni en zaterdag 7 juni op de gehele baby en kinderkleding collectie. (m.u.v. de LIEF! collectie) PZC Donderdag 5 juni 2008 25 door René Hoonhorst RETRANCHEMENT - De uitbaatster van Rosalie's Delicatesserie in Ret- ranchement stuurt een brandbrief naar de gemeenteraad van Sluis. Rosalie Spreen pleit in die brief voor het bestaansrecht van haar mobiele wafel- en pannenkoeken- kraam. Spreen ageert tegen het standpunt van Gemeentebelangen dat ze nooit een vergunning had mogen krijgen voor het uitbaten van de kraam in Retranchement. Volgens de fractie past de pannenkoeken- kraam niet in het 'karakteristieke straatbeeld op het marktplein'. Henk Spreen, vader en woordvoer ster van de uitbaatster, vindt dat onzin. Zijn dochter heeft een ver gunning om van april tot en met september op de kruising Noord straat/Markt te staan. „Een mooie plaats om fietsers, wandelaars en autotoerders te voorzien van een pannenkoekje, wafel of drankje." De fractie Gemeentebelangen, die gisteren aankondigde de steun van de dorpsraad en een aantal dorpe lingen te hebben, stelt ook dat het uitzicht van bewoners van de Noordstraat wordt belemmerd. Spreen wijst erop dat maar enkele panden rechtstreeks uitzicht op de Markt hebben. En dat passanten vlakbij, in restaurant De Parlevin ker, ook een wafel of een pannen- Gemeentebelangen en de dorps- raad hebben moeite met de mo biele wafelkraam op de Markt in Retranchement. De raad pleit voor een andere standplaats. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De wijk Dauwendae- le in Middelburg is aangewezen als proefwijk voor een project om laaggeletterdheid te bestrijden. Al le organisaties in de wijk moeten meehelpen om mensen op te spo ren die niet zo goed kunnen lezen of schrijven. Die mensen kunnen vervolgens gratis cursussen volgen om hun kennis bij te spijkeren. Volgens een schatting op basis van landelijke cijfers zou dertien pro cent van de Zeeuwen moeite heb ben met lezen of schrijven. Het project in Dauwendaele is on derdeel van een groter Zeeuws pro ject om laaggeletterdheid tegen te gaan. Elke organisatie die in de wijk actief is - scholen, huisartsen, peuterspeelzalen en dergelijke - moet iemand in de buurt uitkie zen die op zoek gaat naar mensen die slecht lezen en schrijven. Die persoon kan vervolgens cheques uitdelen waarmee mensen scho ling kunnen volgen. Dauwendaele is de eerste van in to taal drie wijken in Zeeland waar het project begint. Op Noord-Beve land moet nog gekozen worden tussen Kortgene en Colijnsplaat. De derde Zeeuwse wijk is nog niet bekend. koek kunnen bestellen, vindt hij al helemaal geen argument. „Er staan enkele horecazaken leeg in Retranchement. Maar ik neem aan dat nieuwe uitbaters ook weer een stukkie vlees of vis serveren, net als de Parlevinker." Gemeentebelangen, dorpsraad en bezorgde bewoners hebben wel ge lijk dat de verkeersveiligheid niet optimaal was, stelt Spreen. „De wa gen stond te dicht bij het kruis punt, omdat hij de stoep niet op kon. Nu er twee verkeersbroodjes zijn verwijderd, kan de wagen op de Markt zelf staan en hebben de verkeersdeelnemers genoeg zicht." De dorpsraad stelt voor een ande re locatie voor de mobiele kraam te zoeken. De raad heeft van de ge meente begrepen dat het kruis punt Noordstraat/Markt expliciet in de standplaatsverordening is op genomen. POORTVLIET - Tijdens de Dag van het Zeeuwse Platteland in Poort vliet reikte gedeputeerde Toine Poppelaars de plattelandstrofee uit aan de initiatiefnemers voor de herinrichting van het trapveld in het dorp. Poppelaars prees de ma nier waarop is gepeild aan welke voorzieningen de jongeren behoef te hebben. „Ook de gevolgde strate gie om bij de ouderen draagvlak voor de vernieuwing van het veld te krijgen, verdient waardering." Voor de trofee waren ook de open lucht foto-expositie 'Oost-Zeeuws- Vlaanderen in de picture' en de ac tie in Hoedekenskerke tegen ver der verval van de Koutermolen ge nomineerd. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl TERNEUZEN - De vijftigjarige man uit Wachtebeke die vorige week in een autowrak uit het Kanaal van Gent naar Terneuzen is gehaald, is niet door een misdrijf om het le ven gekomen. De politie vermoedde al langer dat het om deze Belg ging, die sinds 1989 was vermist. Technisch onder zoek, met behulp van DNA van zijn broer en zus, heeft dat ver moeden bevestigd. VLISSINGEN - Om haar zestigjarig jubileum te vieren, houdt de Wal- cherse afdeling van de stichting Groei 8c Bloei vanaf morgenavond een open tuinenroute, waarin ook kunst te zien is. De dertien tuinen zijn opengesteld op vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. In bijna alle dorpen en steden op Walcheren zijn tuinen te bezichtigen. DRIEWEGEN - Het verkeer door de Westerscheldetunnel van Beve land naar Zeeuws-Vlaanderen is gistermiddag enige tijd gestremd geweest. Rond kwart voor een werd gemeld dat er een vrachtwa gen met zware rookontwikkeling voor de ingang van de westbuis stond, waarop de politie de weg af sloot. Een uur later kon het ver keer over de rechter rijstrook weer doorrijden. HULST - Leden van de Fotoclub Axel exposeren delen van hun werk in woonzorgcentrum De Blaauwe Hoeve in Hulst. De beel den zijn te bekijken in de gangen van Unit 2. De tentoonstelling duurt tot omstreeks augustus dit jaar. Alle twaalf leden van de fotoclub hebben materiaal aangeleverd voor de expositie. jsjlt fuminyljjy] ïiill Noordstraat 21 Tel. 0115 - 69 41 18 info@babyhuiscasita.nl www.babyhuiscasita.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65