Zeeland PZC Hulst bijt zich vast in zaak skihal Nog even behelpen en dan is het klaar Betaald parkeren bij medisch centrum deDRVKKERY 21 ZEEUWS-VLAANDEREN 27 28 Morres en gemeente willen detailhandel koste wat kost weren. Nieuw winkelcentrum Breskens opent vandaag feestelijk de deuren. Brasseriemenu met tomatensoep, Margaretha Gieles 256 korfballertjes strijden in Sint Laurens om kampioenschap Donderdag 5 juni 2008 Delta ziet niets in één groot Nederlands energiebedrijf Tip? redtern@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Wanneer de gemeen te Terneuzen bij haar voornemen blijft grootschalige detailhandel toe te staan in het Leisurecentrum (bij de skihal) in de Koegorspol der, dan zullen de gemeente Hulst en Morres Wonen dit tot aan de Hoge Raad aanvechten. Hulst en Morres hebben grote be zwaren tegen het voorbereidings- besluit dat de Terneuzense ge meenteraad heeft genomen. Met dit voorbereidingsbesluit op zak, heeft Terneuzen tijd om te bekij ken en te onderzoeken wat voor winkels in het Leisurecentrum kunnen en mogen komen. Groot schalige detailhandel is hierbij een mogelijkheid. De komst van dit soort winkels (zoals zaken in de doe-het-zelf-, meubel- of elektronicabranche) willen Hulst en Morres voorko men. Daarom lichtten zij hun be zwaren tegen het voorbereidings besluit gisteren toe in een hoorzit ting van de commissie bezwaar schriften in Terneuzen. Morres en de gemeente Hulst zijn van mening dat Terneuzen tot nu toe te makkelijk aan hun bezwa ren voorbij is gegaan en proberen het voorbereidingsbesluit van tafel te krijgen. De partijen benadrukten dat de in tentie om grootschalige detailhan- Morres en de gemeente Hulst willen de hele juridische weg afleggen om te voorkomen dat grootschalige detailhandel bij de skihal in de Koegorspolder komt. del toe te staan in de Koegorspol der in strijd is met de eerder ge maakte regionale detailhandel- structuurvisie en het Integraal Om- gevings Plan van de provincie. „Er is keihard afgesproken dat al leen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen grootschalige detailhandel mag ko men. Terneuzen moet die afspra ken nu niet opeens eenzijdig gaan aanpassen", zegt de Hulster wet houder Frans de Vries (economi sche zaken). „Terneuzen brengt het nu alsof ze alleen maar aan het onderzoeken is, maar die fase is al lang voorbij. De ontwikkelaar wil grootschalige detailhandel en Ter neuzen faciliteert dat." Morres vreest dat de plannen rond om het Leisurecentrum een streep trekt door de eigen plannen van de woonwinkel; het Lifestyle villa- ge, een woonthemacentrum. Beide partijen waren niet tevre den over het verloop van de hoor zitting. Zowel De Vries als Ronald van Vooren, vastgoedmanager van Morres, gaf aan tot aan de Hoge Raad te gaan om de komst van grootschalige detailhandel bij de skihal in de Koegorspolder te voor komen. door René Hoonhorst BRESKENS - Klaar is het nog niet he lemaal. Maar het nieuwe winkel centrum aan en op het Breskense Spuiplein is vanaf vandaag wel open. Een heus winkelcentrumpje. Want in de volksmond ging het de afgelopen jaren vooral over de nieuwe supermarkt. Maar naast de Plus openen vandaag ook vestigin gen van Blokker, Bruna (met post kantoor), Etos, Zeeman, Delifran- ce en een aparte Borrelshop bij de supermarkt hun deuren. Alle winkels in het centrum zullen zeven dagen per week open zijn en houden vrijdag koopavond tot 20.00 uur. De sierbestrating naar de winkels toe en het parkeerterrein aan de achterkant van het complex wor den de komende dagen zo snel mo gelijk gereed gemaakt. De afwer king van het interieur in de win kels duurt nog wel enkele weken, maar de klanten ondervinden daar weinig overlast van, belooft ei genaar Ronald Lohman van de Plus, de Borrelshop, de Blokker en de Delifrance. Lohman is blij dat het winkelcen trum vóór het hoogseizoen in be drijf is. Hij had zijn winkels al rond Koninginnedag willen ope nen, maar het natte voorjaar zorg de voor vertraging. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De betaald-parkeren- zone in Terneuzen wordt uitge breid met het parkeerterrein voor medisch centrum Epicurus aan de Van Steenbergenlaan. De huisartsen, fysiotherapeuten, wijkverpleegkundigen en apo theekmedewerkers trokken al snel na de invoering van het betaald parkeren aan de bel. Hun parking is de eerste stek die buiten de zone viel en werd daardoor dagelijks ge teisterd door langparkeerders. Er werd een bordje aan de entree van de parking geplaatst, dat alleen be zoekers van Epicurus welkom wa ren, maar dat bood geen soelaas. „Mensen die in de binnenstad moesten zijn en niet wilden beta len, bleven komen. Nu hebben we het zo geregeld, dat parkeren het eerste halfuur gratis is, zodat een bezoek aan Epicurus geen geld kost", aldus gemeentewoordvoer der Dirk Timmers. Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 saiMOOf KOLLMopS Met feestelijke aanbiedingen vieren zeven winkels (inclusief een loket van het postkantoor) hun opening op het Spuiplein vandaag. foto Wim Kooyman juni Maand van het Spannende Boek gratis bij aankoop van 12,50 aan Nederlandstalige boeken: Karin Slaughter, Onbegrepen vanavond vanaf 17.30 uur spaghetti met gamba's of met twee soorten kaas en tiramisu 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 zaterdag 7 juni 15.00-16.00 uur signeert Kleur je leven kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61