Sport Gael Monfils treedt uit de schaduw Student Civiele Techniek ontwerpt naadkering voor het Panama Kanaal Kam naar de Info Avond op ID juni! Jonge Fransman de grote held na afhaken van Tsonga en Gasquet. Hogeschool mfWZeeland Ook ingenieur warden en wereldwijd aan de slag? www.hz.nl Vier steden over voor organisatie OS 2016 Peter de Jong blijft toch bij Vlissingen Ruime zege korfballers Zaamslag op BKC Marianne Vos niet naar Raboster 36 Donderdag 5 juni 2008 PZC V1 PARIJS - Gael Monfils sloeg gisteren een paar keer hard op zijn borst. Het is een vaste gewoonte na een zege. En deze was helemaal spe ciaal. De jonge Franse tennisser plaatste zich voor de halve finale van Roland Garros via een over winning op de als vijfde geplaatste Spanjaard David Ferrer: 6-3, 3-6, 6-3, 6-1. De Fransen lieten het court cent- raj, trillen van blijdschap. Ook zon der Monfils' generatiegenoten Io-Wilfried Tsonga en Richard Gasquet valt er nog wat te vieren in Parijs. Twee jaar geleden had bijna nie mand ooit van Tsonga gehoord. De jonge tennisser was gebles seerd en speelde bijna geen toer nooi. Monfils echter was hot en stond bekend als een veelbelovend talent. Hij werd in een adem werd genoemd met Gasquet, Andy Mur ray en Novak Djokovic. 'Le Monf zoals zijn bijnaam luidt, won in 2004 de jeugdtoernooien van de Australian Open, Roland Garros ew Wimbledon. Hij was de beste speler ter wereld in zijn leeftijdsca tegorie. In 2006 bereikte hij bij de senioren al de vierde ronde in Pa rijs. De zoon van vader Rufin, ge boren op Guadeloupe en moeder Sylvette van Martinique werd met een getipt als de opvolger van Yan- nick Noah, de laatste Franse win naar in Parijs. Maar terwijl Tsonga lichamelijk langzaam herstelde, Djokovic de wereld bestormde en Gasquet in druk maakte met zijn fraaie tech niek, viel de 21-jarige Monfils te rug. Hij kreeg last van allerlei bles sings en sukkelde een tijd door. Eri ook al ging het in 2007 niet slecht, Tsonga en Gasquet trokken de aandacht naar zich toe. Monfils gedroeg zich steeds afstandelijker I** De talentrijke Franse tennisser Gael Monfils lost eindelijk de ver wachtingen in. Hij speelt morgen in de halve finale van Roland Gar ros tegen Roger Federer. Russisch onderonsje t- De Russinnen Svetlana Koez- netsova en Dinara Safina bereik ten gisteren de halve eindstrijd van Roland Garros en staan daarin tegenover elkaar. Koeznetsova, als vierde ge plaatst, had tegen Kaia Kanepi uit Estland meer moeite dan verwacht, maar won met 7-5 en 6-2. Safina kroop tegen haar landge note Elena Dementjeva door het oog van de naald. Zij kwam met 0-1 in sets en 2-5 achter, maar won de tweede set als nog met 7-6. De derde set le verde een duidelijke 6-0 op. naar het publiek en de media. Hij draaide de volumeknop op zijn IPod voluit en negeerde de roepen de menigte. Het was Tsonga die de grootste sprong omhoog maakte. In januari bereikte hij de finale van de Au stralian Open en zette Frankrijk op zijn kop. Tsonga werd afge beeld op posters en binnenge haald alsof hij het toernooi gewon nen had. Zijn landgenoten zijn weg van zijn sterke uitstraling en zijn capaciteit om te vechten tot het bittere einde. Monfils zag het succes van zijn goede vriend, hij reageerde sportief en blij, maar het moet hem gestoken hebben dat niet hij in het middelpunt van het succes stond. En alsof het zo moest zijn: net voor het begin van de Franse Open trok Tsonga zich terug met een ernstige knieblessure. En ook Gasquet meldde zich af voor Ro land Garros. Als reden gaf hij een knieblessure op, maar in Frankrijk weet iedereen te vertellen dat het een mentaal probleem is. Bij afwe zigheid van zijn twee jonge ma ten, kreeg Monfils de kans weer uit de schaduw te springen. Morgen wacht Roger Federer, de nummer 1 van de wereld, op hem. De Zwitser ontdeed zich na een zwak begin in vier sets van de Chi leen Fernando Gonzalez, de laat ste niet-Europeaan in het toer nooi: 2-6, 6-2, 6-3, 6-4. Op het court central van Roland Garros retourneert Gael Monfils de bal tegen de als vijfde geplaatste Spanjaard Da vid Ferrer. foto Christophe Karaba/EPA Het Panama Kanaal, dat de Atlantische en Grote Oceaan verbindt, is een belangrijke internationale vaarroute. Het kanaal heeft echter zijn maximale capaciteit bereikt en wordt nu grootschalig uitgebreid. "Voor mijn afstuderen onderzoek ik, in opdracht van een ingenieursbureau, of het technisch en economisch mogelijk is om in het kanaal een noodkering te bouwen. Deze kering blijkt van groot belang te zijn voor de veiligheid, electriciteits- en drinkwatervoorziening in het gebied", vertelt 4' jaars student Jan. ATHENE - Het Internationaal Olym pisch Comité heeft de vier steden gekozen die in aanmerking komen voor de organisatie van de Spelen in 2016. Het zijn Chicago (VS), To kyo (Japan), Rio de Janeiro (Brazi lië) en Madrid (Spanje). Doha (Qa tar), Praag (Tsjechië) en Bakoe (Azerbeidzjan) vallen af Op 2 ok tober 2009 wordt de definitieve keuze gemaakt tijdens het congres van het IOC in Kopenhagen. VLISSINGEN - Peter de Jong blijft bij de kersverse tweedeklasser Vlissin gen. De aanvoerder heeft zijn over schrijving naar Halsteren ingetrok ken. Trainer Ruud Pennings was opgelucht: „Vlissingen zat toch die per dan hij dacht. Dat hij zijn ge voel heeft laten spreken doet mij goed." Vlissingen wil ondanks de terugkeer van De Jong nog een ver dediger aan de selectie toevoegen. BRESKENS - De Zeeuws-Vlaamse korfbalderby BKC-Zaamslag in de vierde klasse L eindigde gistera vond in een gemakkelijke 17-8-ze- ge voor de bezoekers. Scores BKC: Marty de Vilder 3, Mare Ko- lijn 2, Sandra de Reu, Lienke Vet en Jan Willem de Groote 1. Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk en Pjotr Hamelink 4, Marjan Verhage, Marjolein Verpoorte en Erwin Verhelst 2, Linda Hamelink, Sandra Hamelink en Wilco van de Ree 1. GOES - Mariane Vos heeft afgezegd voor de driedaagse wielerwed strijd Raboster Zeeuwsche Eilan den. De veelvoudig wereldkam pioene kiest voor een wedstrijd in Italië. Vos laat ook het eindklasse ment van de topcompetitie aan zich voorbij gaan. Ook de nationa le selectie van Duitsland komt niet naar de Raboster. De ploeg moet een wedstrijd in eigen land rijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60