Sport Borssele droomt van het linkerrijtje Jan van Dijk naar VW Uefa sluit FC Porto uit van Champions League Vliegende start Maurits van Belzen Rebecca Yuen naar halve finale turnen Kerkhove in dubbelspel naar de kwartfinale Vijfde plaats Zweistra op Outdoor Gelderland Martin Verkerk na één partij naar huis Vijftigjarige voetbalclub speelde nog nooit hoger dan de vierde klasse. BRUINISSE - Maurits van Belzen kon het Wulkentoernooi niet be ter starten. Hij won zijn drie poule wedstrijden in het mannenenkel- spel 7 met groot gemak. Jeroen Hoep (6-0 6-0), Ben Kuiper (6-0 6-1) en Pieter Noppert (6-1 6-1) werden alle drie het slachtof fer van de titelaspiraties van Mau rits van Belzen. Iwan Domic won ook zijn tweede partij in het mannenenkelspel 6. Met 6-4 en 6-3 klopte hij de als eer ste ingeschaalde Richard Smits. Domic staat nu in de halve finales. GOES - Rebecca Yuen van Turn school Zeeland mag alsnog naar de halve finale turnen in de eredi visie. Door in eerste instantie een administratieve fout was de turn ster uit Kortgene bij de jeugd net buiten de halve finale gevallen. Doordat een deelneemster uitviel, mag zij komend weekeinde alsnog aan het toernooi in Enschede mee doen en zich proberen te plaatsen voor het NK op 21 juni in Amster dam. Melissa Scherpenisse uit Sint Annaland heeft al een ticket voor het NK op zak. PARIJS - Net als tijdens de Australi an Open heeft Lesley Kerkhove op het tennistoernooi van Roland Garros de kwartfinale van het dub belspel gehaald. De zestienjarige tennisster uit Zie- rikzee, die samenspeelt met Arantxa Rus, versloeg gisteren in de tweede ronde het Hongaarse koppel Babos/Jani. Na winst in de eerste set (6-2) ver loor het Nederlandse duo de twee de set met 6-2. In de beslissende supertiebreak trokken Kerkhove en Rus aan het langste eind: 10-6. GOES/ARNHEM - Thamar Zweistra is met haar nieuwe troef Orthello op een gedeelde vijfde plaats geëin digd in de nationale Grand Prix-wedstrijd van Outdoor Gel derland. De amazone van stal Hexagon uit Schore haalde een sco re van 64,166%. De wedstrijd werd gewonnen door Jeanette Haazen met Nartan met een score van 73,645%. „We waren niet helemaal tevreden", was het commentaar van Zweistra's trainer Leunus van Lieren. „Orthello was nog niet ge hoorzaam genoeg." SASSUOLO - Martin Verkerk is in de eerste ronde van de Memorial Manfredini, een tennischallenger in de Italiaanse plaats Sassuolo, uit geschakeld. De op een wildcard binnengeko men Nederlander verloor gisteren in twee sets van de Braziliaan Joao Souza: 2-6 5-7. Vorige week had Verkerk meer suc ces. Toen moest hij pas buigen in de halve finale van een challenger in Duitsland. Verkerk baarde in 2003 opzien door de finale van Ro land Garros te halen. Daarin ver loor hij van Juan Carlos Ferrero. PZC Donderdag 5 juni 2008 3 5 door Roeland van Vliet BORSSELE - Groot zal voetbalvereni ging Borssele nooit worden. Hoger spelen dan de vierde klasse, het laagste standaardniveau op zater dag, zit er ook niet in voor de vijf tigjarige dorpsclub. „Omdat we toch geen aanvulling hebben van onderaf heeft het helemaal geen zin om te promoveren", zegt On- no Wagenaar. Wel zou de trainer van het tweede elftal, die voorzitter is van de jubi leumcommissie, graag zien dat Borssele 1 weer eens mee gaat doen om de prijzen. „Misschien kunnen we weer een jaar in het linkerrijtje eindigen? Of meedin gen naar een periodetitel? Dan hebben we in elk geval iets om voor te spelen." De laatste keer dat de dorpsclub meetelde in de vierde klasse A was in het seizoen 2002-2003. Toen ein digde Borssele als vierde, maar nog wel op een straatlengte van kampioen Heinkenszand. Volgens Wagenaar is een dergelijke ein drangschikking weer mogelijk in de volgende jaargang. „We krijgen er vijf spelers bij. Zo komt bijvoor beeld Mark van Haneghem, die op het dorp geboren is, terug. En hij neemt een vriend, Arjen Verburg van Colijnsplaatse Boys, mee. Daar stonden we toch wel van te kijken, maar hij kwam toch echt met z'n overschrijvingsformulier aanzetten." Met die goede voetballers kan Borssele wellicht enige seizoenen 'floreren', maar langer niet. Wagen aar: „We houden altijd maar een I** Hoewel het aantal teams is terug- gelopen, zijn de leden van voet balvereniging Borssele heel erg trouw. Want er zijn 95 leden en slechts twee elftallen. kleine groep. Aanvulling van on deraf is er nauwelijks. We hebben nu maar twee seniorenteams en vier F-pupillen die bij een combi natie-elftal van Nieuwdorp en Le- wedorps Boys voetballen." Dat er in de tussenliggende leef tijdscategorieën geen leden zijn, heeft veel te maken met het ge loof In Borssele, dat zo'n 1400 in woners heeft, is voetballen haast een taboe. „Ook al zijn we puur een zaterdagclub, voetballen is voor veel mensen uit den boze", vertelt Wagenaar. „Pas als de jon gens zeventien of achttien zijn en zelfstandig worden, zeggen ze: we gaan toch voetballen." Als men eenmaal lid is, blijft men de club wel lang trouw. „Bij het veertigjarig bestaan hadden we tachtig leden en zes teams. Nu heb ben we 95 leden en slechts twee echte teams. Op een gegeven mo ment stoppen de mensen met voetballen, maar die blijven ons wel steunen." W Borssele 50 jaar Voetbalvereniging Borssele is opgericht op 5 juni 1958 en bestaat dus vandaag precies 50 jaar. De jubileumfestiviteiten zijn begonnen op 17 mei. Toen trapte de ciub af met een toer nooi voor Borssele 2. Daarna volgden nog toer nooien voor de F-pupillen en Borssele 1. Vandaag speelt Borssele 1 om 19.30 uur tegen het Borsels elftal onder 23. Vanaf 21.00 uur is er een receptie voor le den en oud-leden. Zaterdag 7 juni worden de fees telijkheden afgesloten met een toernooi voor leden en oud-leden, met aansluitend een barbecue. BORSSELE - Er zijn twee leden die voetbalvereni ging Borssele al vijftig jaar trouw zijn. Cyril Wa genaar, vader van Onno Wagenaar, en Gerrit Schipper begonnen in 1958 in het B-elftal van de club, later maakten ze lang deel uit van het eer ste team. Op de teamfoto van 1972 staan ze alle bei. Bovenste rij (vlnr): Frans Goedegebuure, Geert Walhout, Edwin Soeterik, Wim Almekin- ders, Cyril Wagenaar, Peter Mathijsse, Jan Karei- se, Piet Westerweele, Gerrit Schipper en Jack de Schipper (trainer). Onderste rij (vlnr): Gerard Boone, Jan Meulenberg, Adrie Grim, Marius de Muynck, Wim Almekinders, Toob van Westen, Ri- nus de Vrieze en Kees Walhout. foto archief w Borssele VENLO - Trainer Jan van Dijk gaat komend seizoen aan de slag bij eer- stedivisionist VW-Venlo. De 51-ja- rige oefenmeester heeft een con tract voor één jaar getekend, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft een woordvoerder van de Limburgse club gisteren beves tigd. Van Dijk volgt André Wetzel op, die het seizoen afsloot met degra datie uit de eredivisie. Hij vertrekt naar promovendus ADO Den Haag. Opmerkelijk genoeg was het deze ploeg waartegen de Limburgers in de play-offs onderuit gingen. De definitieve beslissing viel na drie wedstrijden. ADO Den Haag won met 2-0. Van Dijk was onder meer trainer bij FC Groningen, Helmond Sport, Roda JC en FC Emmen. Ook was hij enige tijd assistent-trainer van Foeke Booy bij Al-Nassr in Saoe- di-Arabië. VW presenteerde woensdag ook twee nieuwe spelers. De van FC Groningen afkomstige aanvaller Marnix Kolder (27) tekende een driejarig contract. Ruben Schaken (26), eveneens aanvaller, komt over van Veendam. Hij is voor twee seizoenen vastgelegd. LISSABON - De Europese voetbal unie Uefa heeft FC Porto voor ko mend seizoen uitgesloten voor de Champions League. De straf volgt na een omkoop schandaal in het seizoen 2003-2004. De Portugese club zou scheidsrechters hebben omge kocht. Porto heeft al aangekondigd tegen de maatregel in beroep te gaan. De club kreeg eerder van de Portu gese bond zes punten in minde ring en een geldboete van 150.000 euro. Ondanks de puntenstraf bëeindigde FC Porto de competi tie het afgelopen seizoen als koplo per en kampioen. Ook stadgenoot Boavista was bij het omkoopschandaal betrokken. Die club is een divisie teruggezet. Boavista werd in 2001 kampioen van Portugal. FC Porto won overigens in 2004 de Champions League onder lei ding van José Mourinho. In 1987 was de club ook al de sterkste van Europa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59