Zeeland Loket voor sneller vervullen vacatures Uit de Kunst biedt vrouwen de ruimte Taakuitbreiding voor pony's Zeilen op Oosterschelde Staking kost Joni Van sieraden tot keramiek en van poppen tot fotografie. Servicepunt gemeente brengt werkgevers en werknemers bij elkaar. Shetlands grazen volgend jaar ook in de Meeuwenduinen. Spaargeld van drie jaar voor tweedehandsje is in één klap weg. Sail4-Charity houdt wedstrijd en optredens voor Nierstichting. 22 I Donderdag 5juni 2008 PZC door Ali Pankow RENESSE - Vlak na een storm trekt ze er vaak als een jutter op uit. Marga Meijrink weet immers dat ze dan de meeste schelpen kan scheppen, vooral aan de noord kant van Neeltje Jans. Haar passie voor schelpen dateert al van toen ze nog een jong meisje was. Inmid dels heeft ze een fraaie collectie sie raden uit schelpen op haar naam staan. Wie er meer over wil weten kan de komende drie maanden weer elke woensdagmiddag te recht in haar atelier Uit de Kunst aan de Stoofweg 5 in Renesse. Bovendien houdt Meijrink samen met vier andere creatieve vrouwen 'Ik maak geen seriewerk. Geen enkele schelp is immers hetzelfde'. van 14 tot en met 22 juni een door lopende expositie in en rond dit atelier. Ook biedt zij een vaste pleisterplek in de Renesser Blik op Kunstroute elke derde zondag van de maand. Meijrink werkt bij voorkeur met oesterschelpen, maar gebruikt ook andere exemplaren. Ze reinigt ze, polijst ze, beschildert ze en ver werkt ze in combinatie met aller lei soorten kralen tot kleurrijke sie Marga Meijrink combineert schelpen en kralen in haar sieraden. foto Dirk-Jan Gjeltema raden. Elk paar oorbellen, elke bro che, ketting of armband is uniek. „Ik maak beslist geen seriewerk. Dat kan ook niet, want geen enke le schelp is hetzelfde", zegt de maakster. Zij haalt de kralen die ze in haar sieraden verwerkt van heinde en verre: Thailand, India, China, Kenia. Voor de expositie la ter deze maand breidt Meijrink de presentatieruimte uit met tenten in voor- en achtertuin. De expo santen die zij heeft uitgenodigd, staan borg voor een divers aanbod. Zo komt Conny Polfliet uit 's Gra venpolder met haar beelden ge maakt van zelfhardende klei. Haar werk biedt een mengeling van rea lisme en fantasie. Inge de Groot uit Zierikzee exposeert foto's die zij maakte tijdens veelvuldige wan delingen langs de kust. Met een va der die walvisvaarder was en een grootvader die als vuurtorenwach ter op de Brandaris heeft gewerkt, is de zee als inspiratiebron voor haar niet verwonderlijk. Mirjam Wichgers uit Nieuwerkerk maakt tuinbeelden van gegoten natuur steen, ofwel granito. Dat materiaal blijkt zeer geschikt voor buiten in de Zeeuwse omgeving. Joke Prins uit Renesse is keramiste. Zij toont in atelier Uit de Kunst haar hand- gevormde vazen, potten en fanta sie-objecten. [Z] Expositie Vijf vrouwen exposeren op Schouwen, Renesse, Atelier Uit de Kunst, Stoofweg 5, 14 t/m 22 juni, ma.- zat. 10.30 - 17.00 uur, zon. 12.00-17.00 uur. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Werkgevers op Schou- wen-Duiveland krijgen een nieuw loket, een zogenoemd werkgevers servicepunt (WSP). Dit loket is een samenwerking tussen de ge meente, het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) en uitkerings instantie UWV. Bij het servicepunt moeten werk zoekenden en werkgevers elkaar sneller kunnen vinden. Vacatures kunnen sneller en gemakkelijker worden opgevuld en de gemeente profiteert er ook van omdat min der mensen vanuit de ww de bij stand instromen. Het WSP is ont wikkeld in samenwerking met de gemeenten in de Oosterscheldere- gio. In de regio komen drie van de ze servicepunten, waarvan één op Schouwen-Duiveland. De WSP is een nieuw instrument voor regio naal arbeidsmarktbeleid, waarbij meer vanuit de behoefte van de werkgevers gewerkt wordt. Werkgevers hadden daar behoefte aan omdat ze vaak verschillende instanties zoals het CWI, de UWV of de gemeente over de vloer kregen met dezelfde vragen. Maar het gebeurde ook vaak dat werkgevers helemaal niet werden benaderd. Het nieuwe werkgevers loket moet daar verandering in brengen. Bij het servicepunt komen 'job- hunters' te werken en 'matchma kers'. Jobhunters zoeken de vacatu res op en de matchmakers zorgen dat de juiste werkzoekende bij een vacature wordt gezocht. De match maker heeft daarvoor contact met 1*5 Een werkgeversservicepunt moet het ondernemers gemakkelijker maken om personeel te vinden. Het nieuwe servicepunt komt in het gemeentehuis. CWI, reïntegratiecoaches, de be trokken ambtenaren en uitkerings instantie UWV. Het WSP wordt ook gekoppeld aan het digitale ondernemersloket, wat een jaar geleden van start is ge gaan. Bij dit 'loket' op de website van de gemeente kunnen onderne mers terecht met allerlei vragen over bijvoorbeeld uitbreiding van het bedrijf; vergunningen of onder nemersinformatie over bedrijfster reinen. „Het was van het begin de bedoeling daar ook de arbeids markt aan te koppelen, maar daar hebben we nog even mee gewacht tot de ontwikkeling van het werk geversservicepunt", zegt Jeroen Hinz, van de gemeente Schou wen-Duiveland. Hoe die koppeling er in de prak tijk uit gaat zien is nog niet be kend. Wel duidelijk is dat er een speciale balie komt bij het CWI. Het loket zal naar verwachting in oktober van dit jaar van start kun nen gaan. door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - De shetland- pony's in de Zeepeduinen bij Burgh-Haamstede krijgen er een taak bij. Vanaf volgend jaar moeten ze ook de naastgelegen Meeuwenduinen begrazen om te voorkomen dat dit gebied dichtgroeit met grassen en struiken. Dat hebben Staatsbosbe heer (beheerder Meeuwenduinen) en Natuurmonumenten (beheer der Zeepeduinen) met elkaar afge sproken. De kudde in de Zeepeduinen om vat ongeveer honderd pony's. Om dat het graasgebied veel groter De pony's van de Zeepeduinen gaan vanaf volgend jaar ook gra zen in de Meeuwenduinen. De dieren moeten voorkomen dat de duinen vergrassen. wordt, zijn er ook meer pony's no dig. Daarom is afgelopen seizoen de hengst op bezoek geweest bij de 'dames' van de Zeepeduinen en inmiddels worden er volop veu lens geboren. „We hopen op twin tig veulens", zegt boswachter Ted Sluijter van Natuurmonumenten. „We gokken op vooral meiden." De kudde pony's bestaat namelijk uitsluitend uit merries omdat de groei van de kudde anders niet in de hand te houden is. Hengsten worden dan ook bij de kudde weg gehaald. Uiteindelijk schat Natuur monumenten dat er 120 dieren no dig zijn om het hele gebied goed te kunnen begrazen. De shetlandpony's grazen sinds 1983 in de Zeepeduinen en heb ben inmiddels bewezen dat ze uit stekend in staat zijn om de duinen kaal te houden. Daarmee krijgt de traditionele duinvegetatie de kans om te groeien en vinden bijzonde re vogels zoals de veldleeuwerik weer een plek om te broeden. Vroeger werden de duinen kaal ge- Pony in de Zeepeduinen. foto Dirk-Jan Gjeltema houden door konijnen, maar de konijnenstand in het gebied is in gestort door ziekten onder de die ren. De pony's hebben de taak overgenomen en leven zomer en winter in het gebied. Ze trekken rond, op zoek naar voedsel. GOES - De Oosterschelde is zater dag weer het toneel van de jaarlijk se Charity Cup. Veertig boten va ren in drie klassen om de beker. De lengte van de wedstrijden va riëren van vijf tot zestien mijl (één mijl is zo'n 1800 meter). Startpunt is het Goese Sas. Op het terrein zijn ook verschillende acti viteiten te beleven, zoals een springkussen en een loterij. Aan sluitend is in café Het Loze Visser tje een feestavond met live-mu- ziek. De dag is onderdeel van een week einde aan evenementen, georgani seerd door de stichting SaiHChari- ty van wedstrijdzeilers Raoul van de Visse en Pim van Hooijdonk. Die zamelen ieder jaar geld in voor een goed doel. Dit keer is dat de Nierstichting. Vrijdag houdt de stichting in thea ter De Mythe in Goes een benefiet avond met verschillende muziek- en cabaretoptredens. Cabaretier Sil vester Zwaneveld van het cabaret duo Arie en Sylvester, de bands Fragment en Celtic 4, balletstudio Free en dichter Jan J. Pieterse wer ken mee aan de avond. Dj Sand storm verzorgt de after-party. Meer informatie is te vinden op de website www.sail4charity.nl. Kaarten voor de avond in De Mythe in Goes zijn te bestellen via info@sail4charity.nl of op de avond zelf bij de kassa van het theater. Op 3 juni 2008 is door C.A.H.M. Venhorst-van Gastel, gerechtsdeurwaarder te Goes, uitge bracht een exploot op verzoek van Eric Ernst Kopmels, wonende te Hoedekenskerke, gemeente Borsele, in deze zaak woonplaats kiezende te Middelburg aan de Vlasmarkt 28 ten kantore van de advocaat en procureur mevr. mr E H.M. Graafmans. bij welk exploot in kort geding is gedagvaard Maria Johanna Wilhelmina van Baal, wonende althans inge schreven te Hoedekenskerke, gemeente Borsele, doch thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, om op 10 juni 2008 om 10 00 uur te ver schijnen voor de voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg alsdan en aldaar zitting houdende in het gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2. In voormeld exploot wordt onder meer gevorderd de toevertrouwing van de minderjarige aan de vader. Een afschrift van voornoemd exploot kan worden verkregen bij de hiervoor genoemde advocaat. Venhorst Lochten Gerechtsdeurwaarders Wijngaardstraat 41 4461 DB GOES door Lilian Dominicus GOES - Het zal je maar gebeuren. Je spaart drie jaar lang voor een tweedehands autootje, waar je dus heel zuinig op bent. Je gaat er niet mee naar je werk, maar neemt ge woon de bus. Maar dan staken de buschauffeurs en moet je wel je ei gen paard van stal halen. En na tuurlijk slaat dan het noodlot toe: auto gestolen. Het overkwam de 23-jarige Joni Sintemaartensdijk uit Zierikzee. Nog maar drie maanden reed ze rond in haar negentien jaar oude, witte Opel Kadett van vijfhonderd euro. Het was haar eerste auto en wat was ze er blij mee. „Twee maanden geleden nog heb ik er j een autoradio in laten bouwen. Een maand later volgden de ge luidsboxen. Voor mijn verjaardag kreeg ik van vriendinnen stoelhoe- zen, die heb ik er zondag nog in ge daan. Tja en maandag, toen was -ie ineens weg", zegt Joni, die als verkoopster werkt in een drogiste rij in Goes. Nadat ze maandag de deur van de drogisterij achter zich had dichtge trokken, liep ze naar de parkeer plaats op het Stationspark, recht achter het station in Goes. „Eerst ging ik even aan mezelf twijfelen. Ik dacht: ik heb hem vast ergens anders neergezet. Maar niet dus: hij was gewoon weg." Ze belde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54