Zeeland PZCI21 Nieuwe teeltwijze in trek deDRVKKERY Zonneboot-race SCHOUWEN-DUIVELAND 27 28 Opbrengst tarwe is stuk hoger door ondiep gezaaide, grote korrels. Podologie Therapiezolen Steunzolen www.podolaven.nl Robbert Lavën Oranje Brasseriemenu met tomatensoep, Margaretha Gieles 256 korfballertjes strijden in Sint Laurens om kampioenschap Donderdag 5 juni 2008 Delta ziet niets in één groot Nederlands energiebedrijf Tip? redzzee@pzc.nl ces naar de vrolijke chaos tussen de levende paarden, bleef het merendeel staan om de geconcentreerde ijver van stand werkers te aanschouwen en deden juist de poffertjeskraam en de suikerspinverkoper goede zaken. En de 'platenboer' mag dan tegenwoordig geen elpees meer verkopen, hij weet wel wat er van hem verwacht wordt: het waren de stemmen van Koos Alberts en Corry Konings die over het Havenplein schal den. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Sommige dingen moet je niet willen veranderen. Neem nou de jaarlijkse Paardenmarkt in Zierikzee: daar zoekt het merendeel van de bezoekers naar traditie en nostalgie. Dus zocht het massaal opgekomen publiek gisteren met sue- door Piet Kleemans NOORDGOUWE - Mol Agrocom - toeleverancier voor land- en tuin bouw met vestigingen in Noord- gouwe, Den Bommel en Melissant - heeft een nieuwe teeltmethode voor wintertarwe ontwikkeld. Kort samengevat komt het er op neer dat grotere tarwekorrels min der diep en vroeger in het seizoen dan nu gebruikelijk gezaaid wor den. Mol Agrocom claimt een stij ging van de opbrengst van 10 naar 15 ton tarwe per hectare. De belangstelling voor de nieuwe methode is, zegt Agrocom-woord- voerder Rinus Struik, groot. „We zitten nu op 400 a 500 hectare in ons belangrijkste werkgebied, Zuidwest-Nederland. Ik verwacht dat het snel verder uit zal groeien. Want deze nieuwe methode is echt geen 'misschientje'. Deze me thode werkt", aldus een zelfverze kerde Struik. De formule lijkt simpel. Een grote re zaadkorrel die maximaal drie centimtere in plaats van de nu ge bruikelijke vijftien centimeter diep gezaaid wordt, zal na het ontkie men sneller boven de grond ko men. Omdat het zaad bovendien al in augustus gezaaid wordt, kun nen de zaden optimaal profiteren van het dan nog ruim aanwezige daglicht. „Je krijgt daardoor een sterkere plant die minder kwets baar is. Dat houdt in dat je als land bouwer waarschijnlijk ook minder gewasbeschermingsmiddelen no dig hebt", stelt Struik. Cruciaal voor de nieuwe methode is dat er zeer precies gezaaid moet worden in een egaal zaaibed. Struik: „Daarom kan deze metho de niet overal toegepast worden. In heel zware grond lukt het niet." Het feit dat de graanprijzen de laat ste tijd fors gestegen zijn en de Mol Agrocom heeft een nieuwe teeltwijze ontwikkeld voor win tertarwe. Tarwe Teelt Plus wordt gepresenteerd tijdens een agrari sche manifestatie in Melissant. Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 P O D O Zorg voor P O I N oetSchoen vraag naar graan groeit, maakt de nieuwe teeltwijze volgens Struik zeer aantrekkelijk. „Met de ontwik keling van dit systeem zijn we twee jaar bezig geweest. We heb ben echt geluk dat we het nu in de markt kunnen zetten." Mol Agrocom heeft de Agrarische Manifestatie Goeree-Overflakkee (AMGO) van donderdag 12 tot za terdag 14 juni uitgekozen om haar Tarwe Teelt Plus - zoals de nieuwe teeltwijze gedoopt is - te presente ren. De AMGO wordt gehouden bij transportbedrijf Mijnders in Melissant, en is bedoeld om het contact tussen boeren en hun leve ranciers te verbeteren en niet-agra- riërs kennis te laten maken met de agrarische wereld. GOES - Op de Grote Markt in Goes wordt morgen een minizonneboot- race gehouden, waaraan dertig teams van Zeeuwse basisscholen van 12.30 tot 15.30 uur aan mee doen. Ook is er de Solar Olympics, waarbij middelbare scholieren strij den om het maken van het origi neelste hebbedingetje voor de Olympische Spelen in Peking. SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG 0118-623766 raSHH Tip? redactie@pzc.nl Dus jij bent er klaar voor', kreeg die Goesenaar gisteren te horen bij aankomst op zijn werk. De waarderende woorden bleken te slaan op het oranje shirt dat hij die ochtend had aangetrokken omdat andere kleuren in de was bleken te zijn. Hij had zich niet gerealiseerd dat zijn kledingkeuze van de dag makkelijk in verband met de heersende oranjegekte kon wor den gebracht. Niet zo vreemd, want hij heeft er zelf totaal geen last van: hij is een fervent aan hanger van het Duitse voetbalelf tal. Die voorkeur houdt hij deze we ken om begrijpelijke redenen ech ter maar liever voor zich. juni Maand van het Spannende Boek gratis bij aankoop van 12,50 aan Nederlandstalige boeken: Karin Slaughter, Onbegrepen vanavond vanaf 17.30 uur spaghetti met gamba's of met twee soorten kaas en tiramisu 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 zaterdag 7 juni 15.00-16.00 uur signeert Kleurje leven kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53