Zeeland w Staking kost Joni haar nieuwe autootje Gemeente Kapelle opent digitaal loket UIT VERKOOP! Girls Night Out voor meiden van Noord-Beveland HAARSPECIALISTE GERRIE Spaargeld van drie jaar voor tweedehandsje is in één klap weg. Bestelde formulieren worden per 'gewone' post gestuurd. PZC Donderdag 5 juni 2008 23 Dental Goes B.V Van de Spiegelstraat 56 4461 LN Goes T +31 (0)113 231220 F+31 (0)113 250335 wwwexcent.eu dentalgoes@excent eu Helpende handen voor mooie tanden. Taalproblemen Dyslexie? Foutloos lezen en schrijven een droom? S.M. Bosch Docente Nederlands Remedial Teacher Master of Education Voor advies en begeleiding, bel vrijblijvend: (0113) 57 22 44 06 20 56 08 05 of mail: smbosch@zeelandnet.nl pruiken haarwerken Binnenhof 1 Kapdle (0113) 34 32 37 Rijopleidingen Lesprijs 32,- voor 50 minuten Pakket vanaf 959,- incl. examens Ook 10-daagse en 8-weekse opleidingen Telefoon (0113)22 07 13 www.accent-rijopleidingen.nl P* 1 m 3 MIMNjk MMGNMMk W™ t «IWHMSHMSfciFSWW 88»®Tte Joni Sintemaartensdijk (23) uit Zierikzee spaarde drie jaar voor haar eerste eigen tweedehandsje. Eén keer gedwongen rijden naar Goes en haar auto is ge stolen. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus GOES - Het zal je maar gebeuren. Je spaart drie jaar lang voor een tweedehands autootje, waar je dus heel zuinig op bent. Je gaat er niet mee naar je werk, maar neemt ge woon de bus. Maar dan staken de buschauffeurs en moet je wel je ei gen paard van stal halen. En dan slaat het noodlot toe: auto gesto len. Het overkwam de 23-jarige Joni Sintemaartensdijk uit Zierikzee. Nog maar drie maanden reed ze rond in haar negentien jaar oude, witte Opel Kadett van vijfhonderd euro. Het was haar eerste autootje en wat was ze er blij mee. „Twee maanden geleden nog heb ik er een autoradio in laten bouwen. Een maand later volgden de ge luidsboxen. Voor mijn verjaardag kreeg ik van vriendinnen stoelhoe- zen, die heb ik er zondag nog in ge daan. Tja, en maandag was -ie in eens weg", zegt Joni, die als ver koopster werkt in een drogisterij in Goes. Nadat ze maandag de deur van drogisterij achter zich had dichtge trokken, liep ze naar de parkeer plaats op het Stationspark, recht achter het station in Goes. „Eerst ging ik even aan mezelf twijfelen. Ik dacht: ik heb hem vast ergens anders neergezet. Maar niet dus: hij was gewoon weg. Ze belde haar chef en samen schakelden ze de politie in. „Stonden we daar te wachten in het noodweer." Een 'nieuw' tweedehandsje zit er voorlopig niet in voor Joni. „Daar 'Ik probeer met iedereen die heen-en-weer gaat mee te rijden. Een hoop gedoe' zal ik wel even voor moeten spa ren. Ik heb er toch veel geld in ge stoken. Het was voor mij dit jaar al de keuze: ga ik op vakantie of koop ik een auto? Nu heb ik niets meer. Het heeft namelijk ook geen zin om zo'n oude auto all risk te verzekeren. Het ergst is het gevoel dat je in één klap alles kwijt bent en dat ze aan jouw spullen hebben gezeten." En dus hoopt Joni dat de auto op de een of andere miracu leuze wijze terugkomt. „Bij elk sms-je hoop ik dat het de politie is." In de tussentijd is het flink impro viseren om vanuit Zierikzee op tijd op haar werk in Goes te ko men. „Ik probeer met iedereen die heen en weer gaat mee te rijden. Maar het is een hoop gedoe." Boos op de stakende chauffeurs is ze niet, verdrietig wel. „Het is een rotgevoel. Ik kan de staking goed begrijpen. Maar dit is de andere kant van het verhaal." door Gijs Kamphuis kapelle - De gemeente Kapelle heeft sinds gisteren een webwin kel. Inwoners kunnen hier voorlo pig zes producten bestellen, zoals verscheidene uittreksels uit het be volkingsregister en een bewijs van Nederlanderschap. Dat kunnen ze doen met behulp van de DigiD, de digitale identiteit van de burger, en internetbankie- ren. Burgers bestellen de formulie ren via de website www.kapelle.nl en die worden vervolgens per 'ge wone' post afgeleverd. Ook voor een gratis dienst als het doorgeven van een verhuizing binnen de ge meente hoeft het gemeentehuis niet meer te worden bezocht. Volgens een woordvoerder van Ka pelle komen er in de toekomst nog meer digitale producten. „We willen de dienst beetje bij beetje uitbreiden. Maar wel met kleine stapjes, zodat we de kwaliteit kun nen blijven waarborgen." Wethouder Jon Herselman open de de webwinkel tijdens de com puter-inloopochtend in dorpshuis De Wemel in Wemeldinge. Kapel le is de achtste gemeente in Zee land waar digitaal formulieren kunnen worden aangevraagd. GIMBRÈRE - DAMESMODE MIDDELBURG BOBBE - DAMESMODE VLISSINGEN www.gimbreremode.com huidverzorgingsinstituut o laserontharing o permanente make-üp o huidproblemen Opril Beestenmarkt lb 4461 AM Cues Tel. (0113) 22 63 42 colijnsplaat - Speciaal voor mei den van Noord-Beveland is er mor genavond in Colijnsplaat de eerste Girls Night Out. De jongerenraad Noord-Beveland tekent voor de or ganisatie. Meiden van twaalf tot en met vijfentwintig jaar zijn wel kom vanaf zeven uur in 't Zaaltje bij de kerk van Colijnsplaat. Een vi- sagiste en schoonheidsspecialiste geven een presentatie. Wie dat wil, kan zich laten opmaken en er zijn proefmonsters. Kosten: 2,50 euro. Aanmelden: via info@jrnb.nl of 0113-377.359-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47