Transportsector wil N664 openhouden Noord-Bevelanders postuum geëerd Feestweekeinde in Borsele Kunstroute in Wemeldinge Overleden drietal ontvangt alsnog een oorlogskruis. Afsluiting verlengde Sloeweg probleem bij calamiteiten. Mini zonnebootrace op Grote Markt Goes Start autocross-seizoen in 's-Heer Arendskerke Zaterdag braderie in 's-Gravenpolder, zondag markt in 's-Heerenhoek. Tunnel uur gestremd door rokende truck Zomermarkt Emergis met snuffelhoek Zomeravondconcert Apollo in Geersdijk 22 Donderdag 5 juni 2008 PZCB Max Hoveijn (links) en Stoffelina Hartog uit Kortgene en Wim Wiskerke uit Kamperland tonen de foto's van hun (respectievelijk) onderscheiden vader, man en vader. foto Willem Mieras door Frank Balkenende WISSENKERKE - Drie Noord-Bevel- anders hebben gisteren postuum het mobilisatie-oorlogskruis ont vangen. Zij waren aan de voora vond van de Duitse inval in 1940 onder de wapenen geroepen. Alle drie brachten het er overigens heel huids vanaf. De lokale oud-stoottroeper Tonny van der Weele heeft zich ingespan nen om de drie alsnog het mobili satie-oorlogskruis te bezorgen, ook al kunnen ze dat zelf niet meer meemaken. Daarom nam StofFelien Hartog uit Kortgene de versierselen in ontvangst voor haar man Christiaan Anthony Har tog. De zonen van Marcus Gilles Hoveijn en Thomas Johannes Wis kerke, Max Hoveijn en Wim Wis kerke, deden hetzelfde voor hun vaders. Burgemeester Henny van Kooten reikte de mobiliteits-oorlogskrui- zen uit tijdens een plechtige bij eenkomst in het gemeentehuis. De decorandi waren toch een beet je aanwezig. Op een tafel stonden foto's van de drie overleden oud-militairen. Weduwe Hartog - 'dit is een mooi eerbetoon' - herinnert zich de om standigheden in de meidagen van 1940 nog. Haar man was gelegerd in Oss, bij het 14e regiment infan terie. De soldaten moesten zich al WEMELDINCE - Erfgoed, dat is het thema van de kunst- en natuurrou- te 2008 door Wemeldinge. Meer dan dertig kunstenaars wer ken mee aan de route, die door het hele dorp leidt. Van de histori sche Sint-Maartenkerk tot in de Wilhelminastraat. Speciale aan dacht is er voor de Kloetingse schil der Gerard Menken (1919-2004). Morgen, zaterdag en zondag kan de route worden gelopen. Morgen en zondag 411 12.00 tot j.7,00 uur, zaterdag van 10.00 t^p j/ieapuf 1, snel terugtrekken richting Tiel en daarna Utrecht. „Onderweg wer den ze beschoten door Duitse vliegtuigen." Uiteindelijk belandde haar man in de kazematten van fort De Bilt, na de Grebbeberg de verdedigingslinie. „Die kazemat ten stelden niks voor. Er zat een dunne laag aarde over. Die jon gens die erin zaten, waren doods bang. Mijn man ook. Gelukkig werd er geen schot gelost." Hij overleefde die spannende da gen, net als motorordonnans Wis kerke. Het enige dat hij kwijtraak te, was zijn dienst-BMW. Een dag voor de capitulatie vorderden de Duitsers het vehikel, weet zijn zoon te vertellen. Hoveijn was met verlof thuis, toen hij met spoed werd opgeroepen, maar dat was al zo vaak gebeurd, dat hij dacht 'het zal zo'n vaart niet lopen'. De militaire politie kwam hem ophalen. Ze sloten hem op 9 mei op in een cel in de kazerne in Nijmegen. Toen hij dacht dat er niemand meer aanwe zig was, trapte hij de deur van zijn cel eruit. Wat bleek: de kazerne was verlaten. Zijn auto stond er nog en hij reed richting zijn regi ment. Op 14 mei kon hij echter geen kant meer op en, om het de Duitsers niet te makkelijk te ma ken, maakte hij zijn auto onklaar. Drie Noord-Bevelanders hebben gisteren postuum een mobilisa tie-oorlogskruis gekregen. Fami lie nam de versierselen in ont vangst. Op 3 juni 2008 is door C A H M. Venhorst-van Gastel, gerechtsdeurwaarder te Goes, uitge bracht een exploot op verzoek van Ene Ernst Kopmels, wonende te Hoedekenskerke, gemeente Borsele, in deze zaak woonplaats kiezende te Middelburg aan de Vlasmarkt 28 ten kantore van de advocaat en procureur mevr. mr E H M Graafmans, bij welk exploot in kort geding is gedagvaard Maria Johanna Wilhelmina van Baal, wonende althans inge schreven te Hoedekenskerke, gemeente Borsele, doch thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, om op 10 juni 2008 om 10.00 uur te ver schijnen voor de voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg alsdan en aldaar zitting houdende in het gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2. In voormeld exploot wordt onder meer gevorderd de toevertrouwing van de minderjarige aan de vader Een afschrift van voornoemd exploot kan worden verkregen bij de hiervoor genoemde advocaat Venhorst Lochten Gerechtsdeurwaarders Wijngaardstraat 41 4461 DB GOES yjriicboqAfbisrinoorba ns 312.i2.GS door Harmen van der Werf GOES - De transportsector zet gro te vraagtekens bij afsluiting van de N664 bij 's-Heer Arendskerke om sluipverkeer tussen de Sloeweg en Goes/Zierikzee tegen te gaan. Vol gens de belangenorganisaties EVO en Transport en Logistiek Neder land zal dit tot problemen leiden, bijvoorbeeld bij een calamiteit op Rijksweg A58. De N664 kan dan immers niet meer als omleidings route worden gebruikt. De N664 langs 's-Heer Arendsker ke en 's-Heer Hendrikskinderen is sinds de opening van de Wester- scheldetunnel in 2003 veel druk ker geworden, vooral met vracht verkeer. De weg is voor chauffeurs die uit de tunnel of het Sloegebied komen, de kortste route naar Goes en richting Zierikzee. Zij hoeven GOES - Op de Grote Markt in Goes wordt morgen een minizonneboot- race gehouden. Dertig teams van Zeeuwse basisscholieren strijden tegen elkaar van 12.30 tot 15.30 uur. Tegelijkertijd is op de Grote Markt een andere wedstrijd, de So lar Olympics. Daarbij gaat het er om welke middelbare scholier het mooiste en origineelste hebbedin getje voor de Olympische Spelen in Peking heeft gemaakt. 's-HEER ARENDSKERKE - Stichting au to- en motorsport Eindewege geeft morgenavond het startsein voor het autocross-seizoen. Vanaf half acht zijn vrijwilligers, rijders, sponsors en andere belangstellen de welkom in het Arendhuis in 's-Heer Arendskerke. Ze krijgen in structies over vlaggen, ehbo en vei ligheid. En de organisatie en regle menten worden bediscussieerd. door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - Borsele profi leert zich graag als een gemeente van contrasten. De groene Zak van Zuid-Beveland en de industrie in het Sloegebied gaan er vrijwel moeiteloos samen. De Borselse dorpen hebben ook allemaal zo hun eigen karakter en dat komt ko mend weekend mooi tot uiting. Het protestantse 's-Gravenpolder timmert zaterdag aan de weg met een braderie en veel doe-activitei- ten. Het rooms-katholieke 's-Hee renhoek pakt juist zondag uit met ?§n[aafètarktv',i b-i:,'j vanaf de Sloeweg maar door te rij den. Anders moeten zij Rijksweg A58 nemen. Dat is 'om' en in de af slag Sloeweg-A58 zit een 'gemene' bocht. Aanwonenden van de N664 vech ten al geruime tijd tegen het toege nomen sluipverkeer. Niet zonder resultaat. Omdat andere maatrege len niet blijken te helpen, wil de provincie na de verbreding van de Sloeweg in 2013 de N664 vanaf de Sloeweg volledig afsluiten voor doorgaand verkeer. Wie straks van af 's-Heer Arendskerke naar de A58, het Sloegebied of de tunnel wil, kan gebruikmaken van een nieuwe op- en afrit in de A58, vlak bij Heinkenszand. En ook anders om, dus richting de N664 langs 's-Heer Arendskerke. I** Transportorganisaties zijn onge- lukkig met de voorgestelde per manente afsluiting van de N664 vanaf de Sloeweg. Zij voorzien bereikbaarheidsproblemen. DRIEWEGEN - Het verkeer door de Westerscheldetunnel van Beve land naar Zeeuws-Vlaanderen is gistermiddag enige tijd gestremd geweest. Rond kwart voor een werd gemeld dat er een vrachtwa gen met zware rookontwikkeling voor de ingang van de westbuis stond, waarop de politie de weg af sloot. Een uur later kon het ver keer over de rechter rijstrook weer doorrijden. KLOETINGE - Bij instelling voor gees telijke gezondheidszorg Emergis in Kloetinge wordt zaterdag een zo mermarkt gehouden. Op de markt zijn niet alleen verkoopkraampjes te vinden, maar er is ook een snuf felhoek. De zomermarkt bij Emergis begint zaterdagochtend om elf uur en duurt tot zaterdagmiddag vier uur. De toegang is gratis. In 's-Gravenpolder beginnen de festiviteiten al om tien uur zater dagochtend. De 's-Gravenstraat is het centrum van de braderie. Zo'n 160 kraamhouders doen mee en er is ook een kindervrijmarkt. Twee jubilarissen de 60-jarige Nationa le Reserve en de 25-jarige scouting 's-Gravenpolder, zorgen voor spek takel. De scouting geeft demonstra ties, de Nationale Reserve stelt een klimwand op. Rond de hervorm de kerk is een skelterparcours uit gezet. Er rijden praktisch de hele dag - tot vier uur 's middags - huif karren naar het nieuwe onderko men van de schietsportvereniging in 's-Gravenpolder, aan de Ran geerstraat. En een hoefsmid geeft demonstraties. Show^rjn^^i9ïls9pn§ftpi4g Transport en Logistiek Nederland en de EVO hebben gisteren op de door de provincie geplande afslui ting van de N664 gereageerd. Zij hebben dat richting de gemeenten Goes en Borsele gedaan. Die beslis sen deze maand over het plan van de provincie, als onderdeel van de verbreding van Sloeweg. De tran sportorganisaties wijzen erop dat het voorstel niet met onderzoek is onderbouwd. „En dat kan", waar schuwen zij, „in een eventuele ge rechtelijke procedure tot de conclu sie leiden dat de politieke besluit vorming niet zorgvuldig is verlo pen." De bereikbaarheid komt volgens de transportsector in het gedrang. Bij een calamiteit op de A58 is er één omleidingsroute minder. En, stellen zij, bij een permanente af sluiting van de N664 wordt het drukker op de A58 tussen Hein kenszand en Goes. In hun visie zal dit zonder maatregelen onherroe pelijk tot files leiden. WISSENKERKE - Muziekvereniging Apollo uit Wissenkerke geeft mor gen een zomeravondconcert op het parkeerterrein bij basisschool De Dubbele Punt in Geersdijk. De slagwerkgroep en harmonie van Apollo spelen van 19.30 tot 21.00 uur. Op het programma staan on der meer de muzieknummers Eye of the Tiger, Rock around the clock en Hair. Er is gratis koffie en limonade. "De SfuMHenój, êmduuwiti&edeti U houdt van borduren? Wij leveren de spullenl «mm. ifeüutewj. ui boven €25-10% en boven €100=15% korting De Spinne 101 4463 CZ Goes 0113-568120 de jaarmarkt in 's-Heerenhoek. De markt met honderd kramen gaat om ïi.oo uur open. De twirlvereni- ging The Showgirls geeft een uur later een show, gevolgd door live muziek van sixties-band Of Cour- se en van 16.00 tot 19.00 uur is er een optreden door de J J Com pany. 's Middags is er ook een vrij markt met 's-Heerenhoekse basis scholieren. Wat 's-Heerenhoek al tijd al apart maakt, is het carnaval. Met de jaarmarkt zijn in de Jeugd- hoeve foto's te zien van het carna val in i990-'9i. 1*5 De Nationale Reserve zorgt zater- dag op de braderie in 's-Graven polder voor spektakel. In 's-Hee- renhoek staat de jaarmarkt zon- dag bol van sbow en .mpziely. no

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46