Zeeland PZC Scheepswrak is munitievrij 21 Leergeld krijgt flinke bijdrage BEVELANDEN-THOLEN 27 28 Zo breed als dit jaar is-ie nog niet geweest Marineduikers vinden geen explosieven in schip in Veerse Meer. m juni Maand van het Spannende Boek Brasseriemenu met tomatensoep, Margaretha Gieies Podologie Therapiezolen Steunzolen www.podolaven.nl Robbert Lavën Oranje 256 korfballertjes strijden in Sint Laurens om kampioenschap Donderdag 5 juni 2008 Delta ziet niets in één groot Nederlands energiebedrijf Tip? redgoes@pzc.nl driewegen - Tot in Brazilië, Dubai en Canada zijn er foto's van in omloop, van de rozenboog van Jaap en Ineke de Muijnck uit het Borselse Driewegen. Wie over de Smitsweg het dorp bin nen komt rijden, kan er ook niet omheen. De rozenboog knalt eruit. „Als ik in de tuin aan het werk ben, maken mensen die op de fiets voorbijkomen altijd een opmerking", vertelt jaap met gepaste trots. „Het is een blikvanger." En een handenbin der. De rozenboog is niet zomaar in zeven, acht jaar zo groots geworden. Coed snoeien en mesten, de takken netjes om de boog leiden, op tijd spuiten tegen sterroetdauw, meeldauw en luizen. Jaap is er gemiddeld wel een half uur per week mee be zig. Met succes. „Zo breed als dit jaar is ie nog niet geweest." Ineke: „Je zou er eigenlijk een bruidspaar onder moeten zet ten." Jaap neemt zelf eronder plaats, met snoeischaar en klein kinderen. foto Willem Mieras P O D O Zorg voo - POINT Voet Sc Schoen door Frank Balkenende kamperland - Het Duitse lan dingsvaartuig dat op vijftien meter diepte in het Veerse Meer ligt, tus sen Veere en Vrouwenpolder, be vat geen explosieven meer. Dat blijkt uit onderzoek van de duik en demonteergroep van de Ko ninklijke Marine. Duikers van de marine voerden de ze week een onderzoek uit naar het Duitse landingsvaartuig F920, dat op 31 mei 1944 verging voor het Veerse Gat. Het landingsvaar tuig kon 58 mijnen laden. De dui kers hebben er geen gevonden. Het wrak is 49,8 meter lang en 8,55 meter breed en stamt uit 1943. Het is geliefd bij duikers. Wrak stichting De Roompot, die al jaren onderzoek doet naar de F920, leid de er in 2006 en 2007 al dik dui zend duikers naartoe. Volgens woordvoerder Fred Groen zijn er tijdens die excursies geen explosie ven gesignaleerd. Toch werd een duikverbod inge steld. Ten eerste ligt het schip in de vaargeul en Rijkswaterstaat wil voorkomen dat naar de oppervlak te flipperende duikers in schroe ven van passerende (binnen vaartschepen terechtkomen. Ten tweede was nooit honderd procent aangetoond dat het lan dingsvaartuig explosievenvrij is. Om die reden kamt de duik- en de monteergroep deze week het wrak en de omgeving uit. Omdat het schip op zijn kop en half onder het zand ligt, is dat een behoorlij ke klus. Morgen eindigt het onder zoek. De Wrakstichting heeft al veel in formatie boven water gehaald over de geschiedenis van het schip. Ver moedelijk liep het op 31 mei 1944 op een mijn, nadat een ankerkabel was vastgedraaid in een schroef en Onderzoek van de marine beves tigt het vermoeden dat een Duits landingsvaartuig dat sinds 1944 in het Veerse Meer ligt geen munitie meer bevat. dg I ^"R VTCTCP."R Y Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 gratis bij aankoop van 12,50 aan Nederlandstalige boeken: Karin Slaughter, Onbegrepen kijk vanavond vanaf 17.30 uur spaghetti met gamba's of met twee soorten kaas en tiramisu 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 ook op: www.drukkerijmiddelburg.n zaterdag 7 juni 15.00-16.00 uur signeert Kleur je leven 1 het schip onbestuurbaar was ge worden. De stichting heeft het wrak ook op film vastgelegd. Groen hoopt dat de F920 een vrije duikplek mag worden. „We zijn in overleg met Rijkswaterstaat om de vaargeul te verleggen en de duiklo- catie te betonnen. Daarvoor is weer overleg nodig met de binnen vaart en pleziervaart." Volgens hem is er al te veel druk op andere locaties waar naar wrak ken wordt gedoken. Groen: „Dit is een prachtige plek die geschikt is voor beginnende duikers. Boven dien wordt met het inlaten van zout water op het Veerse Meer het wrak mooier door aangroei en schaaldieren die zich erin neste len." goes - Stichting Leergeld Goes en omstreken heeft gisteren 7500 eu ro gekregen op de haringparty in De Stadsschuur in Goes. Leergeld steunt scholieren uit gezinnen die te weinig inkomsten hebben om bijvoorbeeld een sportclub of schoolreis te kunnen betalen. SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG 0118-623766 Tip? redactie@pzc.nl 'Dus jij bent er klaar voor', kreeg die Goesenaar gisteren te horen bij aankomst op zijn werk. De waarderende woorden bleken te slaan op het oranje shirt dat hij die ochtend had aangetrokken omdat andere kleuren in de was bleken te zijn. Hij had zich niet gerealiseerd dat zijn kledingkeuze van de dag makkelijk in verband met de heersende oranjegekte kon wor den gebracht. Niet zo vreemd, want hij heeft er zelf totaal geen last van: hij is een fervent aan hanger van het Duitse voetbalelf tal. Die voorkeur houdt hij deze we ken om begrijpelijke redenen ech ter maar liever voor zich.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45