Sport Mitch Booth en Pim Nieuwenhuis zeilen tegen olympische stroom in Voetbalclub Hoek in crisis na aftreden bestuur tijdens ledenvergadering Tweede ijkpunt affaire Rasmussen Zwembond Fina keurt ook Arena-pak goed Penningmeesterschap struikelblok tijdens roerige bijeenkomst. Voormalig Australiër verkoopt huis voor zijn laatste kunstje. Deense wielrenner vecht bij rechter ontslag bij Raboploeg aan. Van den Hoogenband zwemt NK in een pak van de concurrentie. Jong Ambon blijft in de race PZC Donderdag 5 juni 2008 3 7 Voorzitter John Smael verliet gisteren met nog drie anderen het bestuur van Hoek. foto Wim Kooyman door Frits Bakker HOEK - De voetbalclub Hoek moet weer op zoek naar een nieuw be stuur. Voorzitter John Smael trad gisteravond laat af na een jaarver gadering die de club in twee kam pen verdeelde en waarin de rol van de penningmeester centraal stond. Twee van de andere be stuursleden sloten zich bij de voor zitter aan. Het grote twistpunt op de leden vergadering: wie gaat in de komen de periode de rol van penning meester vervullen. Leo Breepoel, al jaren de man die de centen be heert, had aangegeven dat hij wil de stoppen. John Smael had met zijn huidige bestuur een nieuwe kandidaat voorgedragen: Peter Pij- pelink. In de dagen voor de vergadering werd er met name vanuit de spon sorstichting op Breepoel ingepraat om toch te blijven zitten. De ras echte Hoekenaar stelde zich op het laatste moment inderdaad weer be schikbaar. Op de vergadering kwam het gisteravond op een stemming aan. Na de telling ble ken de stemmen precies gelijk: 53 voor Breepoel en 53 voor Pijpe- link. Het bestuur kreeg nog wel de vraag voorgelegd of het met die twee mensen wilde werken, maar dat werd geweigerd. Uiteindelijk kwam er een vraag vanuit de vergadering of het be stuur bereid was volledig af te tre den. John Smael: „Toen heb ik ge zegd: dan stap ik op." Met de voor zitter traden ook Guido van Schaik en Erik Bakker af Leo Breepoel was officieel al afgetre den en in de uitnodiging voor de vergadering stond dat hij niet her kiesbaar was. Na het aftreden van het bestuur werd besloten dat Sjaak Lijbaart een commissie uit alle geledingen van de club zal samenstellen die op zoek gaat naar een nieuw be stuur. I** Het bestuur van voetbalvereni- ging Hoek treedt af. De algeme ne ledenvergadering kan het niet eens worden over de rol van (ex) penningmeester Breepoel. door Peter van der Meeren MEDEMBLIK - Ondanks aanspreken de resultaten worden Mitch Booth en Pim Nieuwenhuis door het Wa- tersportverbond niet gezien als medaillekandidaten op de Spelen in China. Dat scheelt de Torna do-zeilers zo'n 100.000 euro per jaar. In zijn jacht op olympisch goud heeft Booth daarom zijn huis in Spanje al moeten verko pen. „Ach", zegt de 45-jarige Mitch Booth, die vier jaar geleden zijn Australische paspoort inruilde voor een Nederlands exemplaar. „Mijn vrouw kent me. Ze weet dat ik niet kan leven met het idee dat ik nog geen olympisch goud heb. China is de laatste kans, ook om dat de Tornado van het olympi sche programma verdwijnt. Dus hebben we ons huis verkocht. Het geld voor onze campagne moet toch ergens vandaan komen." Booth, zijn Spaanse vrouw en hun vijf kinderen hebben nu een huur huis betrokken. Van de opbrengst heeft de profzeiler (die namens Australië al olympisch zilver en brons veroverde) onder andere door Ad Pertijs UTRECHT - Michael Rasmussen vecht vandaag voor de kanton rechtbank van Utrecht zijn ontslag bij Rabobank aan. De Deen meent dat de Nederlandse wielerploeg hem ten onrechte aan de kant heeft gezet tijdens de Tour de Fran ce van vorig jaar. Hij vindt ook dat hem daarmee de kans op een zeke re eindzege is onthouden. Rasmussen eist daarom een scha- een nieuwe catamaran gekocht en een coachboot. „En dan is het wrang als je vlak daarna hoort dat de Tornado niet meedoet op de Spelen van 2012", zegt Pim Nieu wenhuis, de Amsterdamse zeilpart- ner van Booth. De nieuwe Tornado kostte 30.000 euro. Dat was een hele investering, „want dit leven is geen vetpot", zegt de 31-jarige Nieuwenhuis. Hij is echter allang blij met de kans die hij kreeg om met Booth te va ren. De veteraan brak anderhalf jaar geleden met Herbert Derck- sen. „De voorbereiding op de Spe- 'Het geld voor onze campagne moet toch ergens vandaan komen' len is kort", erkent Nieuwenhuis, „maar als we niet in goud geloof den, deden we dit niet. Zelf leef ik al dik tien jaar uit mijn sporttasje, ook geen pretje. We brengen de nodige offers, maar als ik denk aan ons doel, kan ik er weer tegen aan." Booth en Nieuwenhuis gelo ven in hun missie, in tegenstelling tot de keuzeheren van het Water- sportverbond. „Laat ik maar zwij gen", zucht Booth. Nieuwenhuis: „Ze achten ons bij licht weer kans- devergoeding van 5,5 miljoen eu ro. Rabobank staat nog altijd vier kant achter het ontslag. De rechtszaak kan gezien worden als de tweede ijking van de affaire. Eind vorig jaar onderzocht de com missie Vogelzang in opdracht van sponsor Rabobank de gang van za ken. De oud-politiecommissaris kwam tot de conclusie dat Rasmussen op basis van zijn leugens (onjuist in vullen van zijn where-abouts cq verblijfsgegevens) terecht is ontsla gen. De vraag is nu of de kanton recht bank van Utrecht klaarheid kan loos." Het zeilduo wijst op de re sultaten. Booth en Nieuwenhuis wonnen vorig jaar brons op het WK en werden dit jaar zesde op de mondiale titelstrijd. In Hyères was er brons en tijdens de Delta lloyd Regatta in Medemblik werd zilver veroverd. Nieuwenhuis: „En opnieuw was de hele wereldtop present." Dankzij sponsor Zwitser Leven hebben Booth en Nieuwen huis per seizoen 100.000 euro te besteden. Het Verbond geeft al leen enige steun voor EK's en WK's. „Ik ben daar heel boos om ge weest, maar ik ben daar niet in blij ven hangen", zegt Nieuwenhuis. In China begint opa Booth (zijn tweede kleinkind is op komst) aan wat hij noemt zijn laatste kunstje. „We zijn niet het lichtste team, maar het wordt daar niet alleen op de kilo's beslist", zegt hij. Zaterdag nemen Booth en Nieuwenhuis deel aan Rondje Texel. Een wens van hun sponsor, want een ideaal uitstapje op weg naar China is het niet. „We moeten voorzichtig zijn", zegt Nieuwenhuis. „Maar als we in een recordtijd het eiland rond kun-r nen, zullen we dat zeker niet laten. Dan laten we opnieuw zien dat we best een leuk stukje kunnen va ren." brengen in de zaak. „Uit de stuk ken die Rasmussen vooraf heeft in gediend, komt niets nieuws naar voren", zegt Henri van der Aat, die namens Rabobank de zaak af handelt. „Al weet je nooit waar hij tijdens de zitting nog mee komt." Van der Aat verwacht niet dat 'Utrecht' meer boven water krijgt dan Vogelzang. Voorlopig worden (vandaag) alleen de twee betrok ken partijen gehoord. Rasmussen laat zich bijstaan door advocaat mr. Frank ter Huurne, de zelfde man die het Rabobank mo menteel moeilijk maakt Thorwald Veneberg te ontslaan. PARIJS - De wereldzwembond Fina heeft het nieuwe pak van Arena goedgekeurd. De Italiaanse fabri kant hoopt met de outfit, Power- skin R-Revolution+ gedoopt, een antwoord te hebben op de LZR Racer van de Australische concur rent Speedo. In dat zwempak zijn sinds de introductie in februari ne gentien wereldrecords verbeterd, verscheidene tijdens de EK in Eindhoven. Arena heeft onder anderen de Franqaise Laure Manaudou en de Italiaan Filippo Magnini, de we reldkampioen op de 100 vrij, on der contract. Zijn zaten met smart te wachten op het nieuwe materi aal. Magnini test dat komend week einde bij wedstrijden in Rome. Ook de NK zwemmen in Eindho ven staan voor Pieter van den Hoo genband, een directe concurrent van Magnini, in het teken van het testen van badpakken. Zijn kle- dingsponsor Nike gaf hem toe stemming met andere merken te experimenteren, omdat de invloed van de pakken op prestaties dit jaar groter is dan ooit. Concurrerende fabrikanten claim den aanvankelijk dat het Spee- do-pak niet aan de reglementen voldeed. De wereldzwemfederatie Fina liet echter weten het pak ge woon goed te keuren, waarop de concurrentie snel weer het labora torium opzocht. Ook het Duitse Adidas verwacht dit weekeinde zijn nieuwste materiaal te presente ren. Tijdens de NK start Van den Hoo genband naar verwachting in de LZR Racer en een pak van Blue Se venty. Dat is een Nieuw-Zeelandse Pieter van den Hoogenband, hier nog op het NK nu ook een snel zwempak. fabrikant die normaal gesproken vooral actief is in het openwater- zwemmen en de triatlon. Van den Hoogenband loopt hiermee een beetje achter op het Zeeuwse zwemmen. Op het ZK gingen en kele Luctor-zwemmers te water in pakken van Blue Seventy. Omdat uit onderzoek blijkt dat zwemmers met een badpak over het hele lichaam minder weer in actie in een lange broek, gebruikt foto Robert Vos stand ondervinden, start Van den Hoogenband tijdens de NK in een volledig pak. Hij tekende vijf jaar geleden een contract met Nike. Tij dens de WK in Melbourne pleeg de Eidhovenaar contractbreuk door in een Speedo-broek te star ten. Dat gebeurde nadat hij in trai ningen had geconstateerd dat die broek sneller was dan het materi aal van zijn eigen sponsor. GOES - Jong Ambon is nog steeds in de race voor promotie naar de derde klasse van het zondagvoet bal. De ploeg van Paul Telussa ver sloeg in Stad aan 't Haringvliet het Dordtse Emma met 4-0. Zondag is het Brabantse Sarto het laatste ob stakel voor de Middelburgers. Sar to versloeg Acht met 4-2. Jong Ambon speelde net als afgelo pen zondag tegen FC Bergen (0-1) een goede wedstrijd. Het grote ver schil was dat de ploeg nu wel scoorde. Levi Waisapy brak de wedstrijd open. Hij rondde een aanval door het centrum af met een prachtig stifje. Jair Tomasoa passeerde vlak voor rust de Em- ma-doelman opnieuw: 2-0. Na de pauze maakte Josimar Pattinama het karwei af: 3-0 en 4-0. Kleine domper was de blessure van aan voerder Martin Waisapy. Hij viel uit met een hoofdwond en wel licht een hersenschudding. Emma beëindigde het duel met acht man. De ploeg kreeg in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39