Renners Theo Middelkamp azen op zege Brits sprintkanon Mark Cavendish blikvanger in Ster Elektrotoer Voorronde NK Beach Handball Zeeuwse wielerploeg kiest voor aanval in Omloop van de EPZ. urr £21WtMÈmÊÊÊÊÊÈm Meerdaagse wielerkoers trekt negen teams uit de Pro Tour aan. 34 I Donderdag 5 juni 2008 PZC door Koen de Vries GOES - De renners van de Zeeuwse wielerclub Theo Middelkamp heb ben snode plannen. Ze willen za terdag in de Omloop van de EPZ koste wat kost in de frontlinies ein digen. De Omloop van de EPZ, met start en finish voor de kerncentrale bij Borssele, is de vierde en laatste wedstrijd van de clubcompetitie. Omdat Theo Middelkamp al vrij wel zeker is van een plaats in de fi nale, ziet het sextet van ploeglei der Patrick de Grave niets in een kleurloos optreden tijdens de wed strijd op de vertrouwde Zeeuwse bodem. „We gaan voor de over winning", zegt De Grave strijdlus tig. „Om te slagen moeten we wel wat risico's nemen." De clubcompetitie wordt tot nu toe beheerst door drie ploegen. De Brabantse teams De Jonge Renner en De Dommelstreek en het Lim burgse Swabo. Middelkamp staat zevende in het tussenklassement. De beste twaalf ploegen stromen door naar de finale. „Om de hege monie van die drie teams te door breken, hebben we afspraken ge maakt met andere ploegen", ont hult De Grave. „Dat is de enige ma nier waarop het kan lukken. En we gaan niet afwachten tot die top- ploegen wat gaan doen. We ne men zelf het initiatief en hebben al afgesproken op welke plaatsen we onze slag kunnen slaan." Eigenlijk is de positie waarin Mid delkamp verkeert een luxe. Vorig jaar, in de tweede editie van de Omloop van de EPZ, kon alleen een wonder de Zeeuwse wieler ploeg nog naar de finale van de dubcompetitie helpen. Dat bleef toen uit. Nu heeft het bescheiden team de buit al binnen. „De komst van Niek Rentmeester en Johnny van de Klooster heeft pw De Zeeuwse wielerploeg Theo Middelkamp hoopt op succes in de Omloop van de EPZ. De wed strijd over 165 kilometer is de laatste in de clubcompetitie. de ploeg goed gedaan", stelt De Grave. „De sfeer is verbeterd en we hebben veel harder getraind. Vorig jaar kon ik in februari nog makkelijk in de groep meerijden, nu lukte dat in januari al niet meer." Niek Rentmeester en Jacob Wijns tra gaan zaterdag als kopmannen van start. Dirk van Dam wordt uit gespeeld als het op een massas print aankomt. De overige drie Middelkampers die van start gaan zijn Wilco Jonker, Nico Ringelberg en Christiaan Kik. Veteraan John ny van der Klooster is reserve. „We hebben Johnny reserve gezet omdat hij na honderd kilometer wat minder is dan de andere jon gens", verklaart Patrick de Grave. De organisatie van de Omloop werd deze week geconfronteerd met nieuw opgeworpen verkeers remmers op het parkoers. „We moeten overal vergunningen aan vragen, maar dit soort dingen moet je blijkbaar zelf ontdekken", vertelt koersdirecteur Kees Schuit enigzins geërgerd. Het betekent dat de organisatie en kele vrijwilligers moet opofferen om dit stukje parkoers te beveili gen. In totaal zijn er zaterdag zo'n honderd actief Dat tegenvallertje betekent niet dat de animo van de organisatie eronder lijdt: „Als de hoofdsponsor EPZ mee blijft doen, houden we de wedstrijd vol gend jaar weer", stelt Schuit. „Voor het publiek hoef je het niet te doen. Toeschouwers zie je tegen woordig weinig meer bij wieler wedstrijden. We doen het echt voor de renners. Als het goed is ko men 2i ploegen met zes renners aan de start. Dat betekent dat we verzekerd zijn van een mooi veld." De renners rijden vijf ronden van ongeveer 33 kilometer door de Zak van Zuid-Beveland. Het startschot klinkt om 13.00 uur, de finish wordt rond 17.00 uur verwacht. De massasprint bij de eerste editie van de Omloop van de EPZ (2006) eindigde in een valpartij. foto Ronald den Dekker TENNIS Parijs. Roland Garros. Vrouwen, kwartfina les: Koeznetsova (Rus/4) - Kanepi (Est) 7-5 6-2, Safina (Rus/13) - Dementjeva (Rus/7) 4-6 7-6 (5) 6-0. Dubbel, halve finales: Dellacqua/Schiavone (Aus/lta) - Alona en Kate- rina Bondarenko (Oek/7) 6-2 6-1, Medina Garrigues/Ruano Pascual (Spa/10) Black/Huber (Zim/VSt/1) 6-4 7-6 (2). Man nen, kwartfinale: Federer (Zwi/1) - Gonzalez (Chl/24) 2-6 6-2 6-3 6-4, Monfils (Fra) - Ferrer (Spa/5) 6-3 3-6 6-3 6-1. Gemengddubbel, kwartfinale: Srebotnik/ Zimonjic (Slv/Ser/1) - Katerina Bondarenko/Kerr (Oek/Aus) 6-3 6-3. Kapelle. Accon AVM Kapelle Open. HE3: J. van Loon-S. Hermus 6-1 6-0. HE4: D. van Tuijl-S. Hermus 7-5 6-2. HE6: N. van Herk-R. van Laarhoven 6-2 6-3. DE5: A. Flohil-E. Vleu gel 6-3 2-6 6-3. HD3: D. Blackman/B. Dijks tra-S. van Buren/J. Oranje 6-2 6-1. HD6: J. de Koeyer/D. Nelis-P. Bustraan/V. Bustraan 6-2 6-3. DD4: E. Hartog/A Hoogesteger-C. Bruynzeel/E. Smits 6-1 6-3. DD6: E. Gorsse/R. Schrijver-D. Tolhoek/A. de Visser 6-0 6-3, J. Bustraan/L. Bustraan-L. van Ederen/E. van Ede- ren 6-2 2-6 7-6. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA DONDERDAG TENNIS Accon AVM Kapelle Open. Locatie: tennisver eniging Kapelle. Aanvang: 16.30 uur. Wulkentoernooi 35+. Locatie: tennisvereni ging Bru-Ten, Bruinisse. Aanvang: 17.00 uur. Sportshop France Tiola Kids Open. Locatie: tv Tiola te IJzendijke. Aanvang: 16.00 uur. door Patrick Delait GEMERT - Mark Cavendish is dé grote blikvanger van de 22ste edi tie van de Ster Elektrotoer. De meerdaagse wielerkoers wordt ver reden van 17 tot en met 21 juni. De sprintbom van Team High Road won onlangs twee etappes in de Giro en werd eerder dit jaar met Bradley Wiggins (ook aan de start in de Elektrotoer) wereldkampi oen puntenkoers. Cavendish deed ook vorig jaar al mee aan de etappekoers door Ne derland en België. De snelle Brit won toen de slotetappe in Eindho ven. Met negen teams uit de Pro Tour aan het vertrek kan de Ster Elektrotoer rekenen op het sterk ste deelnemersveld ooit. Voorzitter Huub Snoeks sprak gis teren in Gemert van een luxepro bleem. „De grote belangstelling heeft onze verwachtingen overtrof fen. Teams als Mitsubishi en Ac- qua Sapone hebben we zelfs moeten weigeren. Het feit dat we elk jaar werken met een vaste for mule spreekt veel ploegen aan. De etappes zijn in grote lijnen hetzelf de, de reistijden zijn beperkt en lo gistiek is alles goed geregeld. Dat een ploeg als CSC elk jaar terug komt, is veelbetekenend." De formule van de Ster Elektro toer wijkt nauwelijks af van de voorgaande edities. Na een korte proloog door Schijndel staan er twee Limburgs getinte etappes op het programma met aankomsten in Nuth en Valkenburg. Tussen door trekt het peloton een dag naar België voor de traditionele ko- ninginnenrit van Verviers naar La Gileppe. In tegenstelling tot de voorbije edities eindigt de Elektro toer dit jaar niet in Eindhoven, maar in Gemert. De finish in Eind hoven was gekoppeld aan de ploe gentijdrit van de Pro Tour die daags nadien werd gereden. Toen de ploegentijdrit in maart werd ge schrapt, moest de Elektrotoer op zoek naar een nieuwe finishloca- tie. „We zijn blij met Gemert. In Eindhoven viel de belangstelling te gen", aldus Snoeks. De Ster Eletrotoer werd de laatste vier jaar gewonnen door Sebastian Langeveld (2007), Kurt-Asle Arver- sen (2006), Stefan Schumacher (2005) en Nick Nuyens (2004). De belangrijkste ploegen: Rabobank (Brown, Posthuma), Team High Road (Ca vendish, Martin), CSC (Breschel), Quick-Step (Weylandt), Silence-Lotto (Jur- gen van den Broeck), Astana (Koen de Kort), Cerolsteiner, Milram, AC2R, Bar- loworld (Gasparotto), Tinkoff, Skil-Shima- no (L'hotellerie). KAMPERLAND - Het strand van De Banjaard in Kamperland vormt zondag het toneel van een groot schalig handbaltoernooi. Het gaat om de voorronde van het zogehe ten NK Beach Handball, waarvan de finales op zondag 29 juni in Scheveningen worden gespeeld. De organisatie van het evenement is in handen van de handbalvereni gingen Orion uit Heinkenszand en GSC uit Goes. Alleen bij jeugd worden al meer dan tachtig teams van zeventien verenigingen verwel komd. Het gaat dan om dik zeven honderd handballers en handbal- sters. Zij spelen vanaf 10.00 uur op negen velden. In 2005, de eerste editie van het toernooi, bleef de teller steken op 43 teams. Bij het strandhandbal staan drie spelers en een keeper in het veld. Het rulle zand maakt het spel be hoorlijk zwaar, waardoor voortdur- nend mag worden doorgewisseld. De poulewinnaars spelen finales voor een plek op het NK. -«..•iniiiiHimifsHuiiina».

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36